Samsunspor FİFA da imaj düzeltecek

Samsunspor Kulübü Başkan Yardımcısı Rüştü Araboğlu, Samsunspor un yabancı oyuncuların alacakları konusunda FIFA da 12 dosyasının bulunduğunu, imaj düzeltmek için 2 gün sonrası için randevu aldıklarını söyledi

Samsunspor FİFA da imaj düzeltecek

Yabancı futbolcuların alacaklarının ödenmemesi nedeniyle FIFA da 12 dosyası bulunan Samsunspor, kötü imajını değiştirmek için FIFA ya gidiyor. Samsunspor Kulübü Başkan Yardımcısı Rüştü Araboğlu,  Samsunspor un yabancı oyuncuların alacakları konusunda FIFA da 12 dosyasının bulunduğunu söyledi. Kulüp Başkanı Erkut Tutu nun talimatıyla FIFA ya Samsunspor u anlatmak için randevu talebinde bulunduklarını belirten Araboğlu, başvurudan iki gün sonra FIFA nın kendilerine randevu verdiğini ifade etti.
Türkiye den itibar düzelmek için FIFA ya kimsenin gitmediğine dikkati çeken Araboğlu, İlk defa bizim gibi bir kulüp, FIFA gözündeki itibarını düzeltmek için görüşmeye gidiyor dedi.

YENİDEN İTİBAR İÇİN
Araboğlu, Samsunspor un yabancı oyuncuların alacakları konusunda özellikle FIFA nezdinde çok ciddi itibar kaybına uğradığını belirterek, Biz artık bu imajımızın düzeltilmesi için FIFA ya gidiyoruz diye konuştu.
Oyuncularla her şeye rağmen anlaşmaya çalıştıklarını dile getiren Araboğlu, şunları kaydetti:
Ama bunları yaparken FIFA daki Samsunspor a olan güven kaybını ortadan kaldırmak istiyoruz. FIFA ya biz kendimizi anlatacağız. Kesinlikle bizi affedin, borçlarımızı öteleyin, futbolcularla konuşun, bize iyi davransınlar gibi tek bir şey FIFA dan istemiyoruz. Biz sadece kaybettiğimiz güveni ve itibarı sağlamaya çalışacağız. Bu kulübünün 1965 ten bu yana sürdürdüğü itibarı yeniden sağlamayı amaçlıyoruz.  
Araboğlu, Samsunspor Kulüp Başkanı Erkut Tutu, Samsunspor Sportif Direktörü Coşkun Zeren ve kulüp avukatlarıyla görüşme için yarın İsviçre nin Zürih kentine gideceklerini kaydetti.EN ÇOK OKUNANLAR

Milletvekilleri Genel Kurulu oturumu bittikten sonra fotoğraf çektirdiler

1 Milletvekilleri Genel Kurulu oturumu bittikten sonra fotoğraf çektirdiler