TÜRKİYE Yİ İLERİYE TAŞIYACAKAKSINIZ

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, ’8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ sebebiyle belediyenin çeşitli birimlerinde görev yapan kadın çalışanları ağırladı.

TÜRKİYE Yİ İLERİYE TAŞIYACAKAKSINIZ

Çakallı Han’da verdiği öğle yemeğinde bayan çalışanlarla bir araya gelen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, kadınların toplumsal ve sosyal hayattaki önemine dikkat çekti. Yemekte kadın çalışanların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlayan Başkan Yusuf Ziya Yılmaz, tüm katılımcılara teşekkür etti. Dünya Kadınlar Günü’nün kutlanmasının kadınların toplumsal yaşantının ve sosyal hayattaki yerinin her gün biraz daha geliştirilmesi için vesile olduğunun altını çizen Başkan Yılmaz, Türkiye 10 seneki Türkiye değil. Nüfusumuzun yüzde 51’e yakını kadınlarımızdan oluşuyor. Dünyanın büyük ekonomilerinden biri olma yönünde iddia ortaya koymuş olan, hatta 2023 hedefinde dünyanın 10 büyük ekonomisinden biri olmak isteyen büyük Türkiye, kadınlarını şuan olduğundan çok daha dinamik, çok daha aktif bir şekilde üretimin, ekonominin ve sosyal hayatın içinde aktif bir nüfus haline getirmek zorunda. Cumhurbaşkanımızın son yaptığı açıklamasında yeni bir birim kurarak, bu birimde kadının toplumda ve sosyal hayattaki yeriyle ilgili sorun ve problemleri yakından takip etmeye yönelik, kadına şiddetle ilgili konunun öyle herhangi bir güvenlik ve zabıtan çözüm ve çalışma olmamasına yönelik bizzat takip ettiği işler olduğunu söyleşinin altında yatan şey de budur. Kadına şiddet kelimesini ağzıma dahi almak istemiyorum. Bana bu Türkiye’nin çok geride bırakmış olduğu, aydınların, ülkeyi yöneten insanların ağzına almayacağı kadar, konuşulduğunda benim yüreğimi inciten, ülkemiz insanının hak etmediği bir durumdur diye düşünüyorum. Onun için bugünü bırakıp yarınlara bakalım, gelişmiş bir toplumsal kompozisyondan söz edelim dedi.

“ÜLKEMİZİ İLERİYE KADINLARIMIZ TAŞIYACAK”

30 yıldır aktif yöneticilik yaptığını hatırlatan Başkan Yılmaz, İnsanlarla yüz yüzeyim. Hayat, yönetişim ilişkiler manzumesidir. Özellikle çalışma hayatında kadının yeri bambaşkadır. Çünkü kadınların evlerinde erkeklerin üstlenmedikleri sorumlulukları var. Evin ve çocukların bütün yükü hanımların omuzlarındadır. Halbuki hanımlar bunun yanında çalışma hayatında erkeklerin üzerinde bir performans sergileyerek yükseliyor. Çalışma hayatında erkekler, doğası gereği bir iş olmuyorsa, bu kadar oluyor deyip bırakabiliyor. Ama kadınlar, ağlar derecesinde işine sahip çıkıyor, bağlı kalıyor. Ruhsal ve duygusal anlamda hanımlar kadar etkilenmiyoruz. Hanımların işleri için harcadıkları enerji, bizim harcadığımız enerjiden daha fazla. Problemle karşılaşınca bir hanım yöneticinin ağladığını biliyorum. Bir işi halledemeyince kadın yöneticinin gözlerinden yaş geliyor. Estetik incelikleri hassasiyetleri, erkeklerden daha fazla. Sizler önemlisiniz. Toplumsal hayat içinde kat ettiğiniz süreç ve ülkemizin yönetiminde alacağınız her rol, ülkemizi daha ileriye taşıyacaktır” diye konuştu.

“2023 VİZYONU SORUMLULUĞU HEPİMİZİN”

Hükümetin 2023 yılına ilişkin koyduğu vizyona değinen Başkan Yusuf Ziya Yılmaz, Çok önemli ve ciddi hedeflerimiz var. Bu hedefler demek iddialı projeksiyonlar içinde geleceğe doğru koşuyoruz. Bu süreçte gereken rollerimizi ve konumumuzu almak zorundayız. Çocuklarımıza daha bir Türkiye bırakmak zorundayız. Bu sorumluluğu hepimiz paylaşmalıyız. Sizleri evladım, kardeşim gibi seviyorum. Sizlerin canını acıtacak bir şey, benim de canımı acıtır. Ne kadarına paydaş olabiliyorum bilemiyorum. Benim de eksikliklerim vardır. Hayat bu. Bu kadar yetişebiliyoruz. Allah bize birlikte üzülüp birlikte sevinecek günler nasip etsin ifadelerini kullandı.

Yemek sonrasında kadın çalışanlar, Başkan Yılmaz ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

TÜRKİYE

TÜRKİYEEN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor başka oynuyor

1 Samsunspor başka oynuyor

ŞEHİR AYAĞA KALKTI

2 ŞEHİR AYAĞA KALKTI

Samsunspor'da düşmeme hesapları

3 Samsunspor'da düşmeme hesapları

12 yılda 1 yenilgi

4 12 yılda 1 yenilgi

Temayül sırası vekillerde

5 Temayül sırası vekillerde

Ahmet Cebe : 'İtibar etmeyin'

6 Ahmet Cebe : 'İtibar etmeyin'

Samsun'da uyuşturucu operasyonu: 5 tutuklama

7 Samsun'da uyuşturucu operasyonu: 5 tutuklama

Samsun'da park halindeyken hareket eden TIR direği devirdi

8 Samsun'da park halindeyken hareket eden TIR direği devirdi

Samsunspor Sportif Direktörü Coşkun Zeren: 'Tüm şehir kenetlendi'

9 Samsunspor Sportif Direktörü Coşkun Zeren: 'Tüm şehir kenetlendi'

İşçi emeklilerine TOKİ müjdesi

10 İşçi emeklilerine TOKİ müjdesi