Başkanlık istikrar getirir

AK Parti Samsun Milletvekili Aday Adayı Mimar Özlem Maraş, Yeni Türkiye’ nin yeni anayasa ile geçmeyi hedeflediği başkanlık sistemi her fert ve kesimin hayatında müspet katkılar yapacak, ülkeye istikrarı getirecek dedi

Başkanlık istikrar getirir

25. Dönem AK Parti Samsun Milletvekili Aday Adayı Mimar Özlem Maraş,  Samsun Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hacı Eyüp Güler i ziyaret etti.  Maraş, yaklaşık 1 saat süren ziyarette başkanlık sistemi ve anayasa değişikliğinin esnaf ve sanatkârlar özelindeki etkileri konusunda Güler le görüş alışverişinde bulundu. 

KATKILARI OLACAK
AK Parti Samsun Milletvekili Aday Adayı Mimar Özlem Maraş, Yeni Türkiye’ nin yeni anayasa ile geçmeyi hedeflediği başkanlık sisteminin, Türkiye Cumhuriyeti’nde yaşayan her ferdin ve kesimin hayatına müspet katkıları olacağını söyledi. Maraş, bu değişikliğin sadece kâğıt üzerinde kalan bir düzenleme olmayacağını, bunun için başkanlık sisteminin ne olduğunun tüm kesimlerce bilinmesinin önemli olduğunu kaydetti.

KAYIP YILLAR OLMASIN
AK Parti Samsun Milletvekili Aday Adayı Mimar Özlem Maraş, Türkiye Cumhuriyeti’nin 92 yaşında olduğunu ve kurulduğu günden bugüne kadar  62 hükümetle idare edildiğini belirterek, Yani her hükümet ortalama 1,5 yıl iktidarda kaldı. 1960 sonrasında kısa bir dönemi kenara koyduğumuzda ülkemizin 6 aylık ömrü olan, yap-boz hükümetlerle idare edildiğimizi görürüz. Bunun siyasi, ekonomik, sosyal bedellerini ülke olarak ödedik ve o yıllar kayıp yıllar oldu.  Altı ayda bir işyerinin yöneticisinin değişmesi durumunda o işyerinin hiçbir müşterisi kalmayacağı aşikardır. Ticaretin doğası gereği sakin, istikrarlı ve çalkantısız limanlar aranırken, belirsizliğin ve karmaşanın olduğu yerde hiçbir değer var olamaz diye konuştu.

TÜRKİYE İSTİKRARLA BÜYÜDÜ
AK Parti Samsun Milletvekili Aday Adayı Mimar Özlem Maraş açıklamalarını şöyle sürdürdü: Koalisyonlu yıllardaki belirsizliğin en ağır faturası esnaf ve sanatkârlar tarafından ödendi. Bu nedenle istikrarın önemini en iyi esnaflar bilir. Siyasi geçmişimizin iyi incelendiğinde, Türkiye’ nin hemen hemen bütün atılımlarını Menderes, Özal ve AK Parti döneminde kaydettiği inkar edilemez. Başkanlık sisteminin Türkiye’ ye iki hayati noktada katkıları olacak. Bunlardan ilki Türkiye’ nin bir daha asla kayıp yıllarına geri dönüşü olmayacak.  İkincisi ise parlamenter sistemin karar alma ve uygulama süreçlerindeki yavaşlığını ortadan kaldırarak, alınan kararların çok daha hızlı olarak hayata geçirilmesini sağlayacak.

ELİMİZİ ÇABUK TUTMALIYIZ
Geleceğin doğru kararları hızlı alıp hızlı uygulayabilen ülkelere ait olduğunu belirten AK Parti Samsun Milletvekili Aday Adayı Mimar Özlem Maraş, Türkiye, 2023 ve 2071 hedeflerine ancak başkanlık sistemi ile ulaşabilir. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ın nın başbakanlığı döneminde belirlenmiş 2023 hedefleri arasında dünyanın ilk on ekonomisi arasında olmak var. Bu hedef için ise 2,5 - 3 trilyon dolarlık bir ekonomik büyüklüğe ulaşmamız şart. Önümüzde 8 sene kaldığını görüp elimizi çabuk tutmamız gerekiyor. Hep birlikte yeni ve güçlü Türkiye yi inşa için 2015 seçimleri belirleyici olacaktır. Gelecek 8 yılda hedeflerin bir bir gerçekleştirilmesinin toplumun tüm kesimlerine doğrudan katkısı olacak, bu konuda esnaf ve sanatkârlarımızın desteğinin önemi büyük şeklinde konuştu.

İŞLETMELER BAŞKANLIKLA YÖNETİLİYOR 
AK Parti Samsun Milletvekili Aday Adayı Mimar Özlem Maraş, konuşmasını şöyle tamamladı: Esnaf ve sanatkarlarımız alınan kararların hayata geçirilmesinde hızlı hareket etmenin ne demek olduğunu çok iyi bilir. Zira esnaf ve sanatkarlarımız her gün binlerce kararı alıp hemen uygulamaya geçerek rakipleri ile aralarında fark oluşturmaya çalışmakta yani aslında her esnaf, her sanatkar işletmesini başkanlık sistemiyle yönetmektedir. Esnaf ve sanatkarlarımız için bile bu kadar önemli olan bu hususun, ülke için önemsiz olması düşünülemez.EN ÇOK OKUNANLAR

Kaldırım aday adayı

1 Kaldırım aday adayı

Samsun Cumhurbaşkanı'na hazır

2 Samsun Cumhurbaşkanı'na hazır

Samsun'a gelecek yolcuların iptal isyanı

3 Samsun'a gelecek yolcuların iptal isyanı

Samsunspor'da ikisi de olmayacak

4 Samsunspor'da ikisi de olmayacak

Meşaleni al formanı giy sende bu yürüyüşe katıl

5 Meşaleni al formanı giy sende bu yürüyüşe katıl

Samsun'da 'uçan imam' hapiste

6 Samsun'da 'uçan imam' hapiste

Samsun'da Jandarma'dan yeni uygulama

7 Samsun'da Jandarma'dan yeni uygulama

Yaşam savaşını kaybetti

8 Yaşam savaşını kaybetti

Samsun'a yeni üniversite kuruluyor

9 Samsun'a yeni üniversite kuruluyor

Cemal Safi'ye son görev

10 Cemal Safi'ye son görev