Önce plaket verdiler sonra dükkanını yıktılar

Antalya nın Kemer İlçesinde, belediye tarafından esnaflığının 20 nci yılına ilişkin plaket verilen 73 yaşındaki Hüseyin Kibar ın kafeteryası, 24 saat geçmeden kaçak olduğu gerekçesiyle belediye ekipleri tarafından yıkıldı.

Önce plaket verdiler sonra dükkanını yıktılar

Kemer’de pazar akşamı düzenlenen esnaf gecesinde, esnaf olarak 20 yılını doldurduğu için Belediye Başkanı Mustafa Gül tarafından plaketle ödüllendirilen Hüseyin Kibar’ın Çamyuva mahallesindeki kafeteryası yıkıldı. Beş yıldır işlettiği kafeteryası yıkılan Hüseyin Kibar, belediyeye tepki gösterdi. Hüseyin Kibar, 28 yıldır Kemer de olduğunu ve o dönemden bu yana turizm ve ticaretle uğraştığını söyledi. 2003 yılından bu yana da Çamyuva mahallesinde esnaflık yaptığını belirten Kibar, “5 senedir bu kafeteryayı işletmekteydim. Ruhsatım her şeyim var, zamanın belde belediyesinden aldım” dedi.
PLAKET ALDIM 24 SAAT GEÇMEDEN DÜKKANIM YIKILDI
Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül’den esnaflıkta 20’nci yılına ilişkin plaket aldığını savunan Kibar, “20 yıldan fazla hizmet yaptım. Bugün sabah çalıştırdığım kafeterya kepçelerle yıkıldı. Ben başkana teşekkür ediyorum. Sağolsun, var olsun. 20 yıl sonra en azından bizi hatırladı. Akşam konuşmasında Beldibi ndeki kaçak inşaatları dükkanları yıktım, daha Çamyuva da, Tekirova da da yıkacağım dükkanlar var dedi ve bu sabah ilk benim dükkandan başladı. Kimse bize haber vermedi. Ne malımı koyacak yerim var ne de başka dükkan tutacak param var.”EN ÇOK OKUNANLAR

Manisa'da uyuşturucu operasyonu 17 kişi tutuklandı

1 Manisa'da uyuşturucu operasyonu 17 kişi tutuklandı