Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Terme’de ’Eğitimi Etkinleştirme’ Projesi

Samsun’un Terme İlçe Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nce ilçedeki öğretmenlere yönelik “Eğitimi Etkinleştirme Projesi” konulu seminer düzenlendi.

Terme’de ’Eğitimi Etkinleştirme’ Projesi

Seminere İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, Karadeniz Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Tolga Erdoğan, okul müdürleri ve çok sayıda öğretmen katıldı.

Seminerde Doç. Dr. Tolga Erdoğan bir konuşma yaptı. Etkileşim ve interaktif eğitim, öğretmenle öğrenci arasındaki etkileşim ve iletişimi, etkin öğrenme yollarını, alternatif öğretmen tekniklerini içeren bir konuşma yapan Erdoğan, öğretmenlere uygulamalı örnekler sundu.

Eğitimi Etkinleştirme Projesi hakkında konuşan Terme Ortaokulu Müdürü Ercan Ali Özdemir, “Biz bu yola çıkarken bölgenin en iyi okulu olmak hedefimizdi. Bu hedefe ulaşmak için daha önce yapılmamış birçok projeyi hayata geçirdik. Hedefimize doğru emin adımlarla ilerliyoruz. Bu zorlu süreç içerisinde en büyük yükü öğretmenlerimizin omuzlarına verdik. Bizler de bunun farkındayız. Öğretmenlerimiz hiçbir şikayette bulunmadan özveriyle görevlerini yerlerine getirdiler. İdareciler olarak öğretmenlerimizin bu yükünü azaltmak için ne yapabiliriz diye düşündük ve öğretmenlerimizden çaldığımız zamanı telafi etmek için akademik anlamdaki tüm yenilikleri ayaklarına getirmeye karar verdik. Bu sadece başlangıç, yaptıklarımız, ileride yapacaklarımızın boyutları hakkında sizlere de fikir vermektedir” dedi.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun Büyükşehir geç bile kaldı

1 Samsun Büyükşehir geç bile kaldı

Tütün Samsuna geri dönüyor

2 Tütün Samsun'a geri dönüyor

Haydi Samsun

3 Haydi Samsun

Samsunspor Teknik Direktörü Özköylü tribünde

4 Samsunspor Teknik Direktörü Özköylü tribünde

Samsunsporun en büyük gücü stat

5 Samsunspor'un en büyük gücü stat

Safları belli etmek

6 Safları belli etmek!..

Sıra Samsunspor taraftarında

7 Sıra Samsunspor taraftarında

Samsun esnafı 2016da krediye saldırdı

8 Samsun esnafı 2016'da krediye saldırdı

Samsunda 10 ayda 539 bin liralık ceza

9 Samsun'da 10 ayda 539 bin liralık ceza

Trabzonspora coşkulu karşılama

10 Trabzonspor'a coşkulu karşılama