Terme’de ’Eğitimi Etkinleştirme’ Projesi

Samsun’un Terme İlçe Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nce ilçedeki öğretmenlere yönelik “Eğitimi Etkinleştirme Projesi” konulu seminer düzenlendi.

Terme’de ’Eğitimi Etkinleştirme’ Projesi

Seminere İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, Karadeniz Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Tolga Erdoğan, okul müdürleri ve çok sayıda öğretmen katıldı.

Seminerde Doç. Dr. Tolga Erdoğan bir konuşma yaptı. Etkileşim ve interaktif eğitim, öğretmenle öğrenci arasındaki etkileşim ve iletişimi, etkin öğrenme yollarını, alternatif öğretmen tekniklerini içeren bir konuşma yapan Erdoğan, öğretmenlere uygulamalı örnekler sundu.

Eğitimi Etkinleştirme Projesi hakkında konuşan Terme Ortaokulu Müdürü Ercan Ali Özdemir, “Biz bu yola çıkarken bölgenin en iyi okulu olmak hedefimizdi. Bu hedefe ulaşmak için daha önce yapılmamış birçok projeyi hayata geçirdik. Hedefimize doğru emin adımlarla ilerliyoruz. Bu zorlu süreç içerisinde en büyük yükü öğretmenlerimizin omuzlarına verdik. Bizler de bunun farkındayız. Öğretmenlerimiz hiçbir şikayette bulunmadan özveriyle görevlerini yerlerine getirdiler. İdareciler olarak öğretmenlerimizin bu yükünü azaltmak için ne yapabiliriz diye düşündük ve öğretmenlerimizden çaldığımız zamanı telafi etmek için akademik anlamdaki tüm yenilikleri ayaklarına getirmeye karar verdik. Bu sadece başlangıç, yaptıklarımız, ileride yapacaklarımızın boyutları hakkında sizlere de fikir vermektedir” dedi.EN ÇOK OKUNANLAR

Ankara polisinden 'Kaz' operasyonu

1 Ankara polisinden 'Kaz' operasyonu

Anne ile oğlu trafik kazasında hayatını kaybetti

2 Anne ile oğlu trafik kazasında hayatını kaybetti

Bağcılar pompalı tüfekle soygun anı kameraya saniye saniye yansıdı

3 Bağcılar pompalı tüfekle soygun anı kameraya saniye saniye yansıdı

Jandarmadan kaçak göçmenlere sıcak ilgi

4 Jandarmadan kaçak göçmenlere sıcak ilgi

Suriyelilerin bıçaklı kavgasında 2 kişi yaralandı

5 Suriyelilerin bıçaklı kavgasında 2 kişi yaralandı

Yaşlı adam evinde ölü bulundu

6 Yaşlı adam evinde ölü bulundu

Park halindeki otomobil alevlere teslim oldu

7 Park halindeki otomobil alevlere teslim oldu