Çobanı kim öldürdü?

Samsun da 18 yıl önce boğularak öldürüldükten sonra yakılıp mısır tarlasına gömülen 3 çocuk babası çobanın ölümüyle ilgili tutuklanan eski karısı ile eşi, haklarında suçlamaları reddetti. Cinayeti itiraf eden diğer sanık ise, ağabeyi ile yengesini suçladı

Çobanı kim öldürdü?

Samsun un Tekkeköy İlçesi nde boğularak öldürüldüğü ve cesedinin yakılıp mısır tarlasına gömüldüğü 18 yıl sonra ortaya çıkan çobanın eşi ile olayı gerçekleştirdiği iddia edilen şimdiki kocası ve kardeşi hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası talebiyle 2. Ağır Ceza Mahkemesi nde dava açıldı. Davanın ilk duruşmasında katılan ve vicdan azabı çektiği için 18 yıl sonra cinayeti itiraf eden Musa E., ağabe ve yengesini suçladı. Öldürülen çoban Şaban B nin eski eşi Habibe E. ile kocası Mehmet E. ise, haklarındaki suçlamaları reddetti.

SORUŞTURMA DERİNLEŞTİ
Tekkeköy İlçesi Kutlukent Çırakman Mahallesi nde çobanlık yapan 3 çocuk babası 31 yaşındaki Şaban B nin ailesi, 30 Ekim 1996 tarihinde kaybolduğuna dair jandarmaya müracaatta bulundu. Kayıp başvurusundan sonra geçen 18 yıl içinde Şaban B den bir daha haber alınamadı. Şaban B nin eşi Habibe (48), daha sonra aynı mahallede oturan Mehmet E. (45) ile evlendi. Tekkeköy İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, olayın peşini bırakmadı. Jandarma olayın cinayet olma ihtimali üzerinde durarak, soruşturmayı derinleştirdi. 

VİCDAN AZABI ÇEKTİ 
Habibe E. ile evlenen Mehmet E nin kardeşi Musa E. (41), jandarmanın da sıkıştırması üzerine vicdan azabı çektiğini söyleyerek, Şaban B yi olay günü eşi Habibe nin evden dışarı gönderdiğini anlatarak, Ağabeyim Mehmet E. ile Şaban B yi otomobile aldık. Ben aracı kullanırken ağabeyim de Şaban B yi eliyle boğarak öldürdü. Daha sonra birlikte mısır tarlasına gömdük. Eşi Habibe nin de bu olaylardan bilgisi vardı iddiasında bulundu.

ÜÇÜ DE TUTUKLANDI
Olayla ilgili Habibe E., Mehmet E. ve Musa E., Tekkeköy İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından gözaltına alındı. Musa E nin  gösterdiği mısır tarlasında iş makinesi ile yapılan kazıda 18 yıl önce öldürülerek gömülen Şaban B nin cesedi bulundu. 12 Kasım 2014 tarihinde Samsun Adliyesi ne sevk edilen 3 şüpheli, tutuklanarak Samsun Kapalı Cezaevi ne gönderildi. 

O ŞEYTANIN KÜÇÜĞÜ
Samsun 2. Ağır Ceza Mahkemesi nde ilk kez hakim karşısına çıkan katil zanlısı Mehmet E., kardeşi Musa E.nin yalan söylediğini, cinayeti kendisinin işlemediğini öne sürdü. Mehmet E., O şeytanın küçüğü gibidir. Kardeşim yalan konuşuyor. Habibe ile önceden gönül ilişkim yoktu. 3 çocuğu ile ortada kaldığı için evlendim dedi. Şaban B nin eski eşi Habibe E. de Musa E nin yalan söylediğini öne sürdü. Musa E. ise, daha önce verdiği ifadelerini tekrarlayıp, Ağabeyim ve Habibe beni tehdit ediyorlardı. Ağzını sıkı tut diyorlardı. Ancak vicdan azabı çektiğim için olan herşeyi açıkça anlattım. Yalan konuşmuyorum dedi.

Mahkeme heyeti, sanıkların tutukluluk halinin devamına karar verip, duruşmaya erteledi.

Bayram OKEN ÇOK OKUNANLAR

Aracını vermek istemeyince bıçaklandı

1 Aracını vermek istemeyince bıçaklandı

Milletvekilleri Genel Kurulu oturumu bittikten sonra fotoğraf çektirdiler

2 Milletvekilleri Genel Kurulu oturumu bittikten sonra fotoğraf çektirdiler

Başkent'te trafik kazası: 2 yaralı

3 Başkent'te trafik kazası: 2 yaralı