Eğitim ve sağlıktaki sorunlar giderilmeli

MHP Samsun Milletvekili Aday Adayı Aslan Karanfil, sağlık ve eğitim sisteminde büyük sorunların bulunduğunu, sağlıktaki şiddetin ise utanç verici olduğunu söyledi

Eğitim ve sağlıktaki sorunlar giderilmeli

MHP Samsun Milletvekili Aday Adayı Aslan Karanfil, Türkiye Kamu-Sen e bağlı Türk Sağlık-Sen ve Türk Eğitim-Sen i ziyaret etti. Karanfil, Türk Sağlık-Sen Samsun Şubesi ni ziyaretinde iktidarın sağlık alanında yanlış uygulamalar yaptığını savundu.  Eşinin doktor olduğunu ve bu nedenle sağlık camiasından uzak olmadığını da belirten Karanfil, Sağlık çalışanlarının şartlarının iyileştirilmesi noktasında problemler var. Can güvenliği başta olmak üzere döner sermayede adaletsizlik var. Taşeron uygulamasına, aile hekimlerinin nöbet ve ilave görev problemlerine bir an evvel  akılcı ve sürdürülebilir çözümler üretilmesine gerek vardır diye konuştu.

UTANÇ VERİCİ
Sağlık çalışanlarına uygulanan şiddetin utanç verici olduğunu kaydeden Karanfil,   Özellikle aile hekimlerinin son bir yılda en az 1 kez şiddete maruz kalma oranı yüzde 49’dur. Lafı eğip bükmeye gerek yok. Bu utanç hepimize yeter” ifadelerini kullandı. Türk Sağlık-Sen Samsun Şube Başkanı Erdoğan Çakmak da Karanfil e ziyareti nedeniyle teşekkür ederek, hükümetin sağlıkçıların sorunlarına karşı üç maymunu oynadığını iddia etti.

HUKUK RAFA KALKTI
Türk Eğitim-Sen Samsun Şube Başkanlığı nı da ziyaret eden MHP Samsun Milletvekili Aday Adayı Aslan Karanfil, eğitim sorunlarını çözmek için bugüne kadar elinden gelenin fazlasını yapmaya çalıştığını ifadde etti. Karanfil, şunları söyledi: Yılların emektar okul müdürleri görevlerinden alınarak, bir okula veya ilçe müdürlüğünün emrine verildi. Bunu yaparken görevden alınan müdürlerimizin yerine, hükümetin emirlerini uygulamaya dünden amade insanlar getirildi. Görevden alınan müdürlerimizin yüzde 80 inden fazlası Türk Eğitim-Sen üyesiydi. Görevden alınanların yerine getirilenlerin ise yüzde 99 u malum sendikalara üye insanlar. Bu yapılırken hiç bir hukuk kıstası göz önünde bulundurulmadı. Milli eğitim bakanı her değiştiğinde çok sayıda öğretmen, araştırmacı havuza gönderilmiş, küstürülmüş. Milli eğitim camiası, hiç değiştirilmeyecek bir sistemken, bırakın iktidardan iktidara, bakandan bakana değişir hale geldi. Hukukun rafa kalktığı bir sistem haline geldi.  

CİDDİ ENDİŞELERİMİZ VAR
Uyuşturucu madde satışlarının okul önlerine kadar indiğini de vurgulayan Karanfil, Bonzai denen illet gençlerimizi zehirliyor. Ve bunun önüne geçmek için yeterli çaba gösterilmiyor. Uyuşturucunun kullanım yaşının 12’ye, uyuşturucudan dolayı ölüm yaşının ise 14’e kadar indiğini gösteren araştırmalar mevcut. Bu yüzden çocuklarımızın geleceği hakkında ciddi endişelerimiz var dedi.

Türk Eğitim-Sen Samsun Şube Başkanı Levent Kuruoğlu ise, Karanfil e başarı dileklerinde bulunarak teşekkür etti. EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunpor'a çılgın prim...

1 Samsunpor'a çılgın prim...

Samsunlular Dernek Başkanı'nın oğlu silahla yaralandı

2 Samsunlular Dernek Başkanı'nın oğlu silahla yaralandı

Haberaks TV canlı yayınlayacak

3 Haberaks TV canlı yayınlayacak

Tanju Çolak moral verdi

4 Tanju Çolak moral verdi

Samsunspor Kayyum Başkanı Karayılmaz: 'Gün birlik olma günü'

5 Samsunspor Kayyum Başkanı Karayılmaz: 'Gün birlik olma günü'

Terme aşkı şair yaptı

6 Terme aşkı şair yaptı

22 Nisan Pazar Samsun hava durumu

7 22 Nisan Pazar Samsun hava durumu

Samsunspor Teknik Direktörü Besim Durmuş: 'Savaş vereceğiz'

8 Samsunspor Teknik Direktörü Besim Durmuş: 'Savaş vereceğiz'

Samsunspor'da tarihi viraj

9 Samsunspor'da tarihi viraj

Şeytana yenilmek...

10 Şeytana yenilmek...