Sinem de şok gelişme

15 yıl önce 5 yaşındayken evlerinin önünde kaybolan Sinem Özdemir’e ait olduğu tahmin edilen kemiklerin DNA analizi yapılamadı. Samsun Cumhuriyet Başsavcısı Erol Tosun, kemiklerin TÜBİTAK a veya Almanya da bulunan bir laboratuvara gönderileceğini açıkladı

Sinem de şok gelişme

Samsun un İlkadım İlçesi Zeytinlik Mahallesi nde yaklaşık 10 ay önce bir evin mutfağına gömülü olarak bulunan cesedin, 15 yıl önce 5 yaşındayken kaybolan Sinem Özdemir e ail olabileceği ihtimaliyle Adli Tıp Kurumu na gönderilen kemik numunelerine DNA analizi yapılamadığı bildirildi. Samsun Cumhuriyet Başsavcısı Erol Tosun, kemiklerin DNA analizi için  TÜBİTAK a veya Almanya da bulunan özel bir laboratuvara gönderileceğini söyledi.

ÖZEL EKİP KURULDU
İlkadım İlçesi Zeytinlik Mahallesi nde 15 yıl önce 5 yaşındayken evlerinin önünde oynarken kaybolan Sinem Özdemir i bulunması için çalışma başlatan Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı, olayın çözülmesi için dosyayı Cumhuriyet Savcısı Vedat Soğukpınar a verdi. Sinem Özdemir in bulunabilmesi için Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Cinayet Büro Amirliği nde görevli polislerden özel bir ekip kurdu. 

MUTFAĞA GÖMÜLÜ BULUNDU
Çok yönlü inceleme başlatan özel ekip, Cumhuriyet Savcısı Vedat Soğukpınar a gelen bir ihbar mektubu üzerine yaptığı araştırmada, İlkadım İlçesi Zeytinlik Mahallesi ndeki bir evin mutfağına gömülmüş çocuk cesedi buldu. Evde kazı yapılarak çıkarılan kemik parçalarından alınan numuneler, cesedinin Sinem Özdemir e mi yoksa başka kayıp çocuğa mı ait olduğunun belirlenmesi için Adli Tıp Kurumu na gönderilerek DNA analizinin yapılması istendi. 

TÜBİTAK A GÖNDERİLECEK
Konuyla ilgili bir açıklama yapan Samsun Cumhuriyet Başsavcısı Erol Tosun, 15 yıl önce kaybolan Sinem Özdemir e ait olduğunu düşündüğümüz ve kazı sonucu bulunan kemikleri Adli Tıp Kurumu na gönderdik. Ancak gönderdiğimiz parçalarla DNA analizinin yapılamadığı belirtildi. Kazı sonrası çıkan kemik parçalarını DNA analizlerinin yapılabilmesi için TÜBİTAK veya Almanya da bulunan özel bir laboratuvarlara göndermeyi düşünüyoruz. Bunun için ilk olarak TÜBİTAK ile yazışmalarımız devam ediyor. TÜBİTAK tan bir sonuç alamadığımız takdirde parçaları Almanya daki özel bir laboratuvara göndereceğiz. Almanya da bulunan laboratuvardan bir sonuç alacağımıza inanıyoruz dedi. 

Bayram OKEN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor'dan üç transfer

1 Samsunspor'dan üç transfer

Efsaneler bir bir Samsunspor'a dönüyor

2 Efsaneler bir bir Samsunspor'a dönüyor

Samsunspor'da bu ikili tamam

3 Samsunspor'da bu ikili tamam

Samsunspor Kulübü'nden açıklama: 'Fırsatçılarla' alakamız yok

4 Samsunspor Kulübü'nden açıklama: 'Fırsatçılarla' alakamız yok

SAMSUNSPOR'DA SÜRPRİZ GELİŞME

5 SAMSUNSPOR'DA SÜRPRİZ GELİŞME

Samsun'un o ilçesine yeni hastane

6 Samsun'un o ilçesine yeni hastane

Samsunspor'da İldiz ve Yoldaş ön plana çıkıyor

7 Samsunspor'da İldiz ve Yoldaş ön plana çıkıyor

Samsunspor Basın Sözcüsü Çakır: 'Tahta sorunu yok'

8 Samsunspor Basın Sözcüsü Çakır: 'Tahta sorunu yok'

Samsun'da şiddetli sağanak! Yollar göle döndü

9 Samsun'da şiddetli sağanak! Yollar göle döndü

Samsun'da arkadaşının evinde ölü bulundu

10 Samsun'da arkadaşının evinde ölü bulundu