TIP FAKÜLTESİ KABUĞUNA SIĞMADI

Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, Sağlık Bakanlığı ile ortak kullandıkları ve ‘Tıp Fakültesi Hastanesi’ olan ‘Boztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin kapasitesinin üzerinde bir çalışma sergilediğini söyledi.

TIP FAKÜLTESİ KABUĞUNA SIĞMADI

Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, Tıp Fakültesi Hastanesi’nde 4 yıl önce 18 öğretim üyesi bulunurken bugün bu sayının 65’e yükseldiğini, halen modern ve donanımlı laboratuvarlarında 1. sınıftan 4.sınıfa kadar toplam 206 öğrenciye eğitim verildiğini belirtti.

KAPASİTESİNİ AŞTI
Vatandaşlara daha nitelikli sağlık hizmeti verebilmek için kapasitelerinin çok üzerinde gayret sarf edildiğini belirten Yarılgaç, şu bilgileri verdi: “4 yıl önce 148 yatak kapasitesi, yüzde 66 yatak doluluk oranı, yıllık 192 bin 954 poliklinik, 4 bin 188 ameliyat, 8 yataklı yoğun bakım ve yıllık yaklaşık 11 milyon TL gelir vardı. Bugün tüm fiziksel imkansızlıklara karşı, Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’ni de bünyesine katarak Sağlık Bakanlığı Ordu Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi adıyla, yatak sayısını yüzde 85 artırarak 273 kapasiteye çıkarmış, yatak doluluğunda yüzde 74 oranını yakalamış, poliklinik sayısını 3 katına çıkararak 521 bin 696 hastaya hizmet vermiştir. Yıllık toplam ameliyat sayısını yaklaşık iki katına çıkararak 7 bin 285 sayısına ulaşmış, Yoğun bakım yatak sayısını 6 kat arttırarak 47’ye çıkarmış ve yıllık gelirini yüzde 283 artırarak 41 milyon 510 bin TL seviyesine çıkarmıştır.”

2 MİLYON LİRALIK CİHAZ ALINDI
Hastaneye son bir yıl içerisinde Sağlık Bakanlığı desteği ile 2 milyon TL’lik tıbbi cihaz alımı yapılarak değişik kliniklerin modern cihazlara kavuşturulduğunu da kaydeden Yarılgaç, “Mevcut 4 kesitli tomografi cihazı 16 kesitli cihaz ile değiştirilmiş, daha önce sunulamayan MR hizmeti sunulmaya başlanmış ve hastanemiz görüntüleme hizmetlerinde eksiksiz ve ileri teknoloji ile hizmet sunmaya başlamıştır. Hastanede eğitim gören öğrencilerimiz için 2 adet yeni derslik yapılmış mevcut diyaliz ünitesi 2 katı kapasite ile yeni yerinde hizmet sunmaya başlamıştır. 2 ayrı acil servis ile hizmet sunan hastanemizde kadın doğum ve çocuk acil servisi tamamen yenilenmiş, ana bina acil servisimizin yenilenme işlemlerine de başlanmıştır” dedi.EN ÇOK OKUNANLAR

Meteorolojiden Samsun için kritik uyarı

1 Meteorolojiden Samsun için kritik uyarı!

Karadenizin en büyük AVMsi inşa ediliyor

2 Karadeniz'in en büyük AVM'si inşa ediliyor

Samsunsporda Davy Angan tamam

3 Samsunspor'da Davy Angan tamam

Samsunspor Teknik Direktörü Özalandan ters köşe

4 Samsunspor Teknik Direktörü Özalan'dan ters köşe

Samsunspor Başkanvekili  Araboğlu Açılışa yetişecek

5 Samsunspor Başkanvekili Araboğlu: 'Açılışa yetişecek'

Samsunspordan öğrenciye indirim Kombinede taksit imkanı

6 Samsunspor'dan öğrenciye indirim... Kombinede taksit imkanı!

Samsunda bir boğulma vakası daha İmam kurtarılamadı

7 Samsun'da bir boğulma vakası daha! İmam kurtarılamadı

Fındıkta umutlar tek tek dökülüyor

8 Fındıkta umutlar tek tek dökülüyor

Samsunlulara uyarı Bu saatlerde denize girmeyin

9 Samsunlulara uyarı! Bu saatlerde denize girmeyin

Göğsüne piercing taktırdı

10 Göğsüne piercing taktırdı