Gazi Hastanesi’nde 14 Mart Tıp Bayramı Kutlaması

Samsun’da 14 Mart Tıp Bayramı etkinlikleri kapsamında Gazi Devlet Hastanesi’nde program düzenlendi.

Gazi Hastanesi’nde 14 Mart Tıp Bayramı Kutlaması

Hastanede düzenlenen programa, Gazi Devlet Hastanesi Yöneticisi ve Başhekimi Opr. Dr. Mahmut Ulubay, Tıbbi Hizmetler Daire Başkanı Uzm. Dr. Mehmet Çelebi, İdari Hizmetler Daire Başkanı Dr.Yılmaz Dündar, Başhekim Yardımcıları Dr. Şahin Akpınar, Uzm. Dr. Emine Sehmen, İdari ve Mali İşleri Müdürü Sinan Gülten, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Şüktiye Turgut, Otelcilik Hizmetleri Müdürü Şengül Beşirli, İdari ve Mali İşler Müdür Yardımcısı Güven Akman, çalışan ve emekli olan doktorlar katıldı.

Gazi Devlet Hastanesi Yöneticisi ve Başhekimi Opr. Dr. Mahmut Ulubay yaptığı konuşmada, Tıbbın amacı insanlara daha sağlıklı ve daha mutlu bir yaşam sunmaktır. Özellikle son yıllarda tıp alanında meydana gelen önemli gelişmeler sayesinde hastalıkların tanı ve tedavisinde yeni yöntemler geliştirilmiş, böylelikle insan yaşamının uzatılması ve yaşam kalitesinin arttırılması konusunda önemli yol alınmıştır. Bugün bilim insanlarımızın yurdumuzda ve dünyanın çeşitli ülkelerinde yaptıkları başarılı çalışmaların Tıp bilimine katkıda bulunması hepimize kıvanç vermektedir. Tüm bu olumlu gelişmelere karşın, doktorlarımız, sağlık personelimiz ve hastalarımız yönünden bakıldığında verilen hizmetin henüz istenilen düzeye ulaştığını söylemek güçtür dedi.

Opr. Dr. Mahmut Ulubay, Şuna kesinlikle inanıyorum ki, ülkemizdeki hekimlik hizmet kalitesi dünyanın en ileri ülkelerini aratmayacak seviyededir. Fakat verilen bu hizmet kalitesinin çoğu zaman hastaya yansımasında bazı engeller olduğunu hepimiz biliyoruz. Hastaneye gelen vatandaşlarımız yoğunluktan dolayı çoğu kere daha hekimin önüne çıkmadan belli safhalarında yorulmakta, daha sonra da en ufak bir pürüzde suçu ve öfkeyi hekime yöneltmektedir. Bu sorunlardan ziyade bizim için asıl önemli olan şeyin son yıllarda bazı özelliklerimizi kaybettiğimiz ve bazı değerlerden uzaklaştığımızdır. Bunlar hiç bir zaman değişmeyen deontolojik kurallar ve etik değerlerdir. Biz bu değerlere ne kadar bağlı kalırsak, ne kadar yaşatıp geleceğe aktarırsak inanıyorum ki bu bayramlar bizim için o kadar değer kazanacaktır. Kısacası, bir gün yerlerimize gelecek genç arkadaşlarımıza bırakacağımız en önemli şeyin bu değerler olduğunu düşünmekteyim. 6 yıl uzun ve zor bir eğitimden geçerek bilgi ve becerilerinizi insan sağlığının korunması ve hastaların iyileşmesine adayarak, zaman ve mesafe kavramı olmadan özveriyle çalışan bütün hekimlerin, Atatürk’ün kendisini emanet ettiği meslektaşlarımın Tıp Bayramını kutluyorum diye konuştu.

Programda mesleğinden 30 yılını dolduran doktorlar ile emekli olan doktorlara çiçek ve çeşitli hediye takdim edilerek 14 Mart pastası kesildi.

GaziEN ÇOK OKUNANLAR

Samsunsporda imzalar an meselesi

1 Samsunspor'da imzalar an meselesi

Samsunspor taraftarından kombine isyanı

2 Samsunspor taraftarından kombine isyanı

Akif Çağatay Kılıçın acı günü

3 Akif Çağatay Kılıç'ın acı günü!

Samsunda feci kaza Yaralılar var

4 Samsun'da feci kaza! Yaralılar var

Samsun için kuvvetli fırtına uyarısı

5 Samsun için kuvvetli fırtına uyarısı!

Sahadan çekilen İranlıları Bakan Bak ikna etti

6 Sahadan çekilen İranlılar'ı Bakan Bak ikna etti

Samsunda emekli astsubay karısını kafasından bıçakladı

7 Samsun'da emekli astsubay karısını kafasından bıçakladı

Kırmızı ışıkta katliam yapan şoför adliyede

8 Kırmızı ışıkta katliam yapan şoför adliyede!

Samsunda inşaattan düşen işçi hayatını kaybetti

9 Samsun'da inşaattan düşen işçi hayatını kaybetti

Samsunsporun son rakibi Giresun

10 Samsunspor'un son rakibi Giresun