Mavi Marmara’da Cuma Namazı

Canik Belediyesi’nin organizasyonuyla geldiği Samsun’da büyük ilgi gören insanlığın simgesi Mavi Marmara Gemisi’nde ziyaretçiler cuma namazı kıldı.

Mavi Marmara’da Cuma Namazı

Canik Belediyesi’nin organizasyonuyla geldiği Samsun’da büyük ilgi gören insanlığın simgesi Mavi Marmara Gemisi’nde ziyaretçiler cuma namazı kıldı. Namazın ardından mazlum coğrafyalarda yaşayan Müslümanlar için dua edilirken, Mazlum coğrafyalarda huzuru getirecek olan bu aziz milletin çocuklarıdır” denildi.

Çanakkale Zaferi’nin 100. yılında Canik Belediyesi’nin organizasyonuyla gençleri şehitlerle buluşturmak üzere insanlık ve özgürlük için yeniden yola çıkarak Samsun’a gelen Mavi Marmara Gemisi, Samsunluların akınına uğruyor. Gemiyi ziyaret edenlere Canik Belediye Başkanı Osman Genç de eşlik ederken, misafirler cuma namazını insanlık ve özgürlüğün simgesi Mavi Marmara Gemisi’nde kıldı. Başkan Genç’in müezzinlik yaptığı namazın ardından mazlum coğrafyalardaki Müslümanlar için dua edildi.

İKİ AYRI KONFERANS

Samsun’a gelişinin 7 gününde de yüzlerce ziyaretçiyi ağırlayan Mavi Marmara Gemisi’nde Mazlum Coğrafyalar Müzesi’ni ve İsrail’in saldırısında 10 Türk’ün şehit olduğu gemiyi gezen Samsunlular, duygusal anlar yaşarken, düzenlenen konferanslarda da Müslümanların dünyadaki durumuna dikkat çekiliyor. Mısır’dan gelen Ali Abdulfettah İhvan-ı Müslimin Hareketi ve Devrim Süreci konulu konferans verirken, Prof. Dr. Şaban Sağlık da, konuşmacı olarak katıldığı konferansta Mehmet Akif ve Asım konusunu anlattı. Büyük ilgi gören konferanslara Canik Belediye Başkanı Osman Genç de katıldı.

“HUZURU GETİRECEK BİZLERİZ”

Mazlum Coğrafyalar Müzesi haline getirilen Mavi Marmara Gemisi’ni Kurtuluş Mücadelesi şehri Samsun’da halkın ziyaretine açmaktan onur duyduklarını belirten Genç, Mazlum coğrafyalarda huzuru getirecek olan bu aziz milletin çocuklarıdır, yani bizleriz. Gençlerimizin geleceğe dair İstiklal ve Çanakkale savaşlarını, bu ruhu iyi bilmeleri lazım. O ruhta bütün ümmetin ruhu vardır. O ruhla bütünleşirsek 21. yüzyılı Müslümanlar huzur içerisinde yaşayabileceği bir yüzyıl haline getirebiliriz dedi.

“21. YÜZYILA DOĞRU BAKMALIYIZ”

İslam coğrafyasının pek çok yerinde Müslümanların işkence içerisinde olduğuna işaret eden Genç, Önemli kazanımlar elde edilmiş bir ülkede yaşıyoruz. Bu ülkede, bu coğrafyada özgürce yaşayabilmek için Filistin, Mısır, Pakistan, Suriye bizim için önemlidir. Oralar bizim kalelerimizdir. O coğrafyalar bizim coğrafyamızdır. Artık sınırların kalktığı bir dünyada yaşıyoruz. Dünyanın artık bir köy olduğunu söylüyoruz. Dünyaya ve 21. yüzyıla doğru bakmalıyız. Gençlerimizi de bu anlayışla geleceğe yetiştirmeliyiz diye konuştu.

“ÇANAKKALE’Yİ DOĞRU ANLAMALIYIZ”

Bu çağda en önemli silahın bilgi, bilişim ve insan olduğunu unutmamak gerekir diyen Genç, şunları söyledi: Bu üçünü doğru yöneten ülkeler hak ettiği yere çıkacaktır. Bilgi kendi değerleriyle yoğrulduğu zaman anlam kazanır. Çanakkale’yi, Türkiye’yi doğru anlarsak, mazlum coğrafyaları doğru anlarsak, gençlerimiz doğru anlayarak yetişirse anlam kazanacaktır. Kendi değerlerinden, kendi geçmişinden kopuk bir neslin, bir gençliğin geleceği yoktur. Hatta o ülkenin geleceği yoktur.

MAZLUM COĞRAFYALAR İÇİN DUA EDİLDİ

Mavi Marmara Gemisi’nde düzenlenen konferansın ardından ziyaretçiler cuma namazını kıldı. Namazın ardından, hep birlikte mazlum coğrafyalarda yaşayan Müslümanlar için dua edildi. Gemide misafirlerle birlikte olan Başkan Osman Genç, özellikle genç öğrenciler büyük ilgisiyle karşılaştı.

Mavi

Mavi

MaviEN ÇOK OKUNANLAR

Ayite'ye iki talip

1 Ayite'ye iki talip

Bu ikili listede

2 Bu ikili listede

SAMSUNSPOR SALONA AÇILIYOR

3 SAMSUNSPOR SALONA AÇILIYOR

Samsunspor'da çekiliş sürprizi

4 Samsunspor'da çekiliş sürprizi

Samsun'da gençlik Festivali çıkışı bıçaklı saldırı: 2 yaralı

5 Samsun'da gençlik Festivali çıkışı bıçaklı saldırı: 2 yaralı

Trafik kazası saniye saniye görüntülendi

6 Trafik kazası saniye saniye görüntülendi

Samsun'da oy kullanmaya giderken kaza geçirdiler: 5 yaralı

7 Samsun'da oy kullanmaya giderken kaza geçirdiler: 5 yaralı

Taraftarın Sesi Haberaks TV'de

8 Taraftarın Sesi Haberaks TV'de

24 Haziran Pazar Samsun hava durumu

9 24 Haziran Pazar Samsun hava durumu

Samsun'da balkondan düşen şahıs ağır yaralandı

10 Samsun'da balkondan düşen şahıs ağır yaralandı