Genç’ten Vatandaşlara ’Mavi Marmara’ Teşekkürü

Bir haftadır Samsun’da bulunan Mavi Marmara Gemisi’ne Samsun ve bölge halkı büyük ilgi gösterirken, Canik Belediye Başkanı Osman Genç, gemiyi ziyaret eden vatandaşlara teşekkür etti.

Genç’ten Vatandaşlara ’Mavi Marmara’ Teşekkürü

Canik Belediyesi tarafından, saldırıya uğramasından 5 yıl sonra insanlık ve özgürlük için yeniden yola çıkarılarak Samsun’a gelen Mavi Marmara Gemisi, Samsunluların ve diğer illerden insanların büyük ilgisiyle karşılaşırken, Başkan Osman Genç, gemiyi ziyaret eden Samsun ve bölge halkına teşekkür etti. Başkan Osman Genç, Ordu’dan, Sinop’tan, Giresun’dan, Amasya’dan, Merzifon’dan, hatta Erzurum’dan insanlar Mavi Marmara’yı ziyarete geldiler. Dolu dolu bir program geçiriyoruz. Mazlum Coğrafyalar Müzesi ilgi gördü. Her gün Mazlum Coğrafyalarla ilgili uzmanlar konferanslar veriyor. Burada bütün hemşehrilerime teşekkür ediyorum. Cesaret gösterip buraya katılan bütün bürokratlara ve siyasilere de teşekkür ediyorum. Görüldüğü üzere halkımızdan yoğun ilgi var. 8 günde 25 binin üzerinde vatandaşımız Mavi Marmara’yı gezdi dedi.

“CESARET EDEMEYENLER GELMEDİ”

Gemiyi ziyarete gelen vatandaşlarla tek tek ilgilenen Başkan Genç, cesaret örneği gösterip Mavi Marmara Gemisi’ni ziyarete gelenlere teşekkür ederken, gemiye gelmeyen bürokrat ve siyasileri eleştirdi. Mavi Marmara’nın bir duruşun göstergesi olduğunu ifade eden Genç, Kurtuluş Savaşı’ndaki duruşla Mavi Marmara’daki duruş birbiri ile örtüşen iki önemli duruştur. Mavi Marmara uluslararası sulardayken barbar ve Siyonist İsrail tarafından uğradığı saldırıda 10 kişinin şehit olması üzerine o gün ’otoriteden izin alınmadan oraya gidilmemesi’ gerektiğini ifade edenlerin, o yapının siyasi ve bürokratik yapının içinde bulunanların, onlardan imtina ederek bu gemiye gelmemesini de burada gözlemledik diye konuştu.

“PARALEL YAPI TEMİZLENMELİDİR”

İhanet şebekesi olarak adlandırdığı paralel yapıdan endişe duyan ve korku duyanların Mavi Marmara’yı ziyaret etmediklerini gördüklerini belirten Genç, Ama bu siyasi hareketin, bürokrasiye çökmüş olan bu yapının muhakkak belirlenmesi ve milletin iradesine, milletin geleceğine kasteden bu ihanet şebekesinin de, onun uzantılarının da temizlenmesi gerekmektedir. Mavi Marmara bu şehirde paralel yapıya karşı duranlarla durmayanların göstergesi olmuştur. Onun için buraya katılan Samsunlu hemşehrilerime teşekkür ediyorum, tebrik ediyorum. Bu şehir kurtuluş şehri. Mavi Marmara’nın büyük ilgi görmesi ve Samsunlular tarafından sahiplenilmesi, hem bizim hem de geleceğin emin ellerde olduğunun göstergesidir şeklinde konuştu.

555 GENÇLE PAZARTESİ YOLA ÇIKIYOR

Pazartesi günü saat 12.00’de 555 gençle Çanakkale’ye gitmek üzere yola çıkacaklarını dile getiren Genç, İnşallah Pazartesi günü saat 10.00-12.00 arası tören düzenleyeceğiz. Bütün hemşehrilerimizi bekliyoruz. 18 Mart sabahı ise Çanakkale’de olacağız ve orada Çanakkale Zaferi’nin 100. yıl etkinliklerine katılacağız. Gençlerimiz şehitlerimizle buluşacak. Neden Filistin, neden Bangladeş, neden Sudan, neden Suriye diyebilirsiniz. İşte Çanakkale’de şehitliklerde bu coğrafyalardan şehitler göreceğiz. Çünkü o savaş ümmetin savaşıydı. Aziz milletimizin gençlerini bilgiyle, bilişimle donatırken geçmişiyle asla koparamayız. Çünkü geçmişle gelecek suyun suya benzediği kadar birbirine benzer. Geçmişiyle bütünleşen, geleceğe emin adımlarla yürüyen, kendi değerleriyle donanımlı ve 21. yüzyılı algılayan ve Çanakkale ruhuyla yetişen bir gençliği inşa etmek hepimizin görevidir. Bütün gayemiz, Mavi Marmara’nın burada olması ve gençlerimizi Çanakkale’de şehitlerimizle buluşturmamızdaki amaç bu anlayışımızdandır ifadelerini kullandı.

Genç’ten

Genç’ten

Genç’ten

Genç’tenEN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor'a ağır fatura

1 Samsunspor'a ağır fatura

O sıradan biri olmaz!..

2 O sıradan biri olmaz!..

Sulama kanalına düşen çocuk boğuldu

3 Sulama kanalına düşen çocuk boğuldu

Marsilya, tura göz kırptı

4 Marsilya, tura göz kırptı

Samsun Canik'te 'müzik dolu' günler

5 Samsun Canik'te 'müzik dolu' günler

Arsenal, 10 kişi kalan Atletico Madrid'e diş geçiremedi

6 Arsenal, 10 kişi kalan Atletico Madrid'e diş geçiremedi

Ankara'da genç emlakçının sır ölümü

7 Ankara'da genç emlakçının sır ölümü

Bar sahibinin katili yanında çalışan kişi çıktı

8 Bar sahibinin katili yanında çalışan kişi çıktı

İki küçük çobanın cesetleri su kuyusunda bulundu

9 İki küçük çobanın cesetleri su kuyusunda bulundu

Başkan Memiş: 'Üniversitelerin Sağlık Bakanlığında ki gibi sağlık çalışanlarına

10 Başkan Memiş: 'Üniversitelerin Sağlık Bakanlığında ki gibi sağlık çalışanlarına