Gelecek gençliğindir

AK Parti Samsun İl Gençlik Kolları Kongresi ne katılan Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Gelecek Gençliğindir. Bugünden itibaren kendinizi geleceğe hazırlayacaksınız dedi

Gelecek gençliğindir


AK Samsun İl Gençlik Kolları 4. Olağan Kongresi, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’ın katılımıyla Yaşar Doğu Spor Salonu’nda yapıldı. Kongreye ayrıca Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, AK Parti Milletvekilleri Tülay Bakır ve Mustafa Demir, İl Başkanı Muharrem Göksel, İlçe Belediye Başkanları, Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı Cengiz Sunar, İl Gençlik Kolları Başkanı Caner Göktepe ve delegeler katıldı. AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Caner Göktepe’nin açılış konuşmasıyla başlayan kongre, Gençlik Kollarının faaliyetleri sinevizyon gösterisinde anlatıldı. Daha sonra yönetim kurulu oy birliği ile ibra edildi.

GECE-GÜNDÜZ ÇALIŞTIK
Samsun’da yapmış olduğu hizmetler hakkında bilgi veren Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, “30 Mart tarihinden sonra sınırlarımız genişledi ve bu sınırlar içersinde gece gündüz çalıştık. Şu anda dünyada yapılan herhangi bir sporun altyapı eksiklikleri şehrimizde 2017 yılının Eylül ayına kadar tamamlanıyor” dedi. Gençlik Kolları ile gurur duyduklarını belirten AK Parti İl Başkanı Muharrem Göksel ise, “Kongreler bizim tazelenme ve güç kazanma yerlerimizdir” diye konuştu.

YENİ BİR İKTİDAR YÜRÜYÜŞÜ
AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı Cengiz Sunar’ın konuşmasından sonra kürsüye çıkan Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, “Gelecek Gençliğindir. Bugünden itibaren kendinizi geleceğe hazırlayacaksınız. Türkiye’de 13 yıldır AK Parti iktidar. Ama görüyorsunuz, bugün burada bu salonda sanki yeni bir iktidarın yürüyüşünü başlıyormuş gibi heyecan var. Bu birlikteliği yakalamak önemlidir. Bunu yakaladığınız zaman başarı geliyor” şeklinde konuştu.

BİZ GENÇLİĞİMİZE GÜVENİYORUZ
Seçilme yaşının 25’den 18’e indirilmesi gerektiğini belirten Bakan Kılıç, konuşmasını şöyle tamamladı: “Türkiye’de seçilme yaşı bundan 5 sene önce 30’du. İlk kez 2011 seçimlerinde 25’e düşürdük. Şimdi ne diyoruz, ‘25 olanı 18 yapalım’ diyoruz. Çünkü biz gençliğimize güveniyoruz. Biz gençliğimizin sadece ve sadece pankart asan gençlik olmasını istemiyoruz ve böyle de olmuyor. Bizim gençlik kolları kongremiz şölen havasında geçiyor. Bizim gençlik kollarımızın yaptığını birçok siyasi partinin ana kademesi yapamıyor. Mecliste 24 güne yakındır İç Güvenlik Paketi diye adlandırdığımız kanun çalışmalarını yapıyoruz. Muhalefet her şeyi denedi. Kadına şiddette hayır diyoruz. Kadına şiddeti lanetliyoruz. Peki Meclis in yönetiminde sorumlu olan kadın Meclis Başkanvekili Ayşenur Bahçekapı’ya muhalefetteki milletvekillerinin yaptıklarını televizyondan gördünüz mü? Hele biri var ki, Meclis zabıtlarından ne söylediğini okuyun. Bu kadar da edep ve adaptan yoksun hale gelebiliyorlar. Ama 7 Haziran’da milletimiz onlara gereken cevabı verecektir. Millet en büyük hakemdir. Kadına şiddete hayır diyorlar, mecliste kadına şiddet uyguluyorlar. Bu nasıl iştir. O meclis çalışmaları esnasında, sabahlara kadar ne büyük zorluklar yaşandık. Sabırlar ne kadar test edildi. AK Parti grubu çok sağlam durmuştur.”

GÖKTEPE YENİDEN BAŞKAN 
Bakan Kılıç’ın konuşmasının ardından 600 delegenin bulunduğu ve tek liste ile yapılan açık oylamada mevcut başkan Caner Göktepe tekrar başkan seçildi. Göktepe başkanlığındaki yeni yönetim kurulu şu isimlerden oluştu: “Abdullah Yarar, Ahmet Erçal, Ahmet Selim Kazancı, Ayşenur Bayraktar, Betül Öztürk, Cem Emre Çakan, Cem Özgen, Efe Zeki Uğraş, Emin Emre Sevilmiş, Emine Göçay, Emre Cömert, Esra Özbağ, Fatih Üstün, Fikri Yurt, Filiz Cabri, Furkan Arman, Furkan Kayaoğlu, Gülsüm Ak, Hakan Kömpe, Hakan Toraman, Halil Ayhan, Hasan Uzun, Hilal Karaismailoğlu, Hüseyin Kahraman, Kayhan Doğan, Mehmet Köksal Çoskun, Merve Çebi, Mustafacan Yapıcı, Nazif Akın, Necip Karaduman, Ömer Faruk Murzioğlu, Onur Makal, Osman Kılıç, Salim Yurtsever, Samet Okur, Sefa Aydın, Seher Boydak, Selman Yesevi Cevahir, Şenol Baş, Seyfullah Tozlu, Seyithan Ekin, Sümeyra Çebi, Tolga Oğuz, Ufuk Yedek, Uğur Etli, Ümitcan Karabina, Volkan Çağlar, Zehranur Gümüş, Ziyaeddin Mert Öztekin.”EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor'da geniş kapsamlı savunma

1 Samsunspor'da geniş kapsamlı savunma

Samsun'da yan yana 3 eve 3 mahalle

2 Samsun'da yan yana 3 eve 3 mahalle

Otomobille mermer yüklü TIR çarpıştı: 2 ölü

3 Otomobille mermer yüklü TIR çarpıştı: 2 ölü

Tünelde kafa kafaya çarpıştılar: 4'ü çocuk 9 yaralı

4 Tünelde kafa kafaya çarpıştılar: 4'ü çocuk 9 yaralı

Samsunspor Teknik Direktörü Besim Durmuş: 'Şansımız devam ediyor'

5 Samsunspor Teknik Direktörü Besim Durmuş: 'Şansımız devam ediyor'

Sakata geldik

6 Sakata geldik

Para değil, onur işi...

7 Para değil, onur işi...

Lime lime doğrandık

8 Lime lime doğrandık

CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek: CHP, tarihinin kararını verdi

9 CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek: CHP, tarihinin kararını verdi

Siyasetin seviyesi düştü

10 Siyasetin seviyesi düştü