Amasya Üniversitesi 9 Yaşında

Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay, 17 Mart 2006 yılında kurulan Amasya Üniversitesi?nin 9. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla yayınladığı mesajda ülkenin kalkınması için çalıştıklarını söyledi.

Amasya Üniversitesi 9 Yaşında

?Bir yılı daha geride bıraktık. 2014 yılı boyunca tüm paydaşlarımızla uyumlu çalışarak başarı çıtamızı bir önceki yıla oranla daha da yukarı çıkarttığımızı yayınlanan ulusal ve uluslararası raporlar ile görüyoruz? diyen Rektör Orbay, ?Önemli uluslararası değerlendirme sistemlerinden olan Webometric verilerine göre, dünyadaki 20 binin üzerindeki üniversite arasında 2012 yılında 11 bin 58?inci sırada yer alan üniversitemizin, 2015 yılının ilk değerlendirme raporunda 6 bin 827?nci sıraya yükseldiği rapor edildi. Diğer taraftan, ulusal düzeyde yükseköğretim kurumlarının akademik performanslarını bilimsel metotlar geliştirerek kamuoyu ile paylaşan URAP 2014 yılı sıralamasında ise üniversitemiz 2000 yılından sonra kurulan üniversiteler kategorisinde 2011 yılında 39?uncu sırada yer alırken, 2014 yılı son raporunda ise 14 basamak yukarı çıkarak 25?inci sıraya yükseldi. Ayrıca, vakıf ve devlet üniversitelerinin tamamını kapsayan tüm sıralamada ise 2011 yılında 109?uncu sırada yer alan üniversitemiz 2014 yılı raporunda 16 basamak yukarı çıkarak 93?üncü sıraya yükseldi? şeklinde konuştu.

Bilimsel raporlamaların yıl boyunca ulusal ve uluslararası düzeyde pek çok bilimsel, kültürel, sosyal, sportif faaliyetleri iç ve dış tüm paydaşların destekleriyle hayata geçirmiş olmalarıyla doğrudan ilişkili olduğunu vurgulayan Prof. Dr. Orbay, ?Yine, pek çok devlet büyüğümüzün genel anlamda Amasya Üniversitesi?nin fiziksel ve zihinsel anlamda kentle bütünleşmiş olması noktasında gösterdiği başarının dikkate değer bulunduğuna dair beyanatlarını sözlü, yazılı ve görsel basın aracılığı ile büyük bir memnuniyetle takip ettik? diye konuştu.

Orbay, mesajında şunları kaydetti: ?Ülkemizin sürdürülebilir kalkınma hamlelerini gerçekleştirebilmesi, toplumsal refahımızın yükseltilmesi ve küresel ölçekte rekabet gücümüzün artırılabilmesi için bilimsel ve teknolojik araştırmalara yapılan yatırımlar ile yenilik yapma yeteneğimizin geliştirilmesi çalışmaları bu yıl da önceliklerimiz arasında oldu. Bu noktada, üniversitelerimize ve araştırmacılarımıza önemli görev ve sorumluluklar düşmektedir. Üniversitemiz adına iyi ve olumlu bir şey varsa tüm akademik, idari personelimize ve tüm paydaşlarımıza aittir. Sürdürülebilir ilerleme için paydaşlarımızın her türlü eleştiri, öneri ve katkılarınıza ihtiyacımız olduğunu bilmenizi isterim. Üniversitemizin büyümesi ve gelişmesine katkılar sunan tüm iç ve dış paydaşlarımızla birlikte 17 Mart 2006?da kurulan Amasya Üniversitesi?nin 9. kuruluş yıl dönümünü kutluyoruz. Hep birlikte daha ileriye.EN ÇOK OKUNANLAR

Aracını vermek istemeyince bıçaklandı

1 Aracını vermek istemeyince bıçaklandı

Milletvekilleri Genel Kurulu oturumu bittikten sonra fotoğraf çektirdiler

2 Milletvekilleri Genel Kurulu oturumu bittikten sonra fotoğraf çektirdiler

Başkent'te trafik kazası: 2 yaralı

3 Başkent'te trafik kazası: 2 yaralı