Özal'ın cesedine ulaşıldı!

İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Turan Çolakkadı, ''Sabahtan bu yana yapılan çalışma sonucunda cesede ulaşıldı'' dedi

 Özal'ın cesedine ulaşıldı!

\n İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Turan Çolakkadı,  8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın cenazesine ulaştıklarını belirterek, ''Ceset yerinde, üzerini kaldırdık. Bundan sonra ceset alınacak Adli Tıp Kurumu'nda incelenecek. Her şey planlandığı gibi oldu, herhangi bir aksama yok'' dedi.

\n
\n Başsavcı Çolakkadı ve Adli Tıp Kurumu Başkanı Doç. Dr. Haluk İnce, Özal'ın mezarının açılması işlemleri devam ederken, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın Özal'ın mezarının açılmasına karar verdiğini hatırlatarak, talimatı yerine getirdiklerini söyledi. Çolakkadı, çalışma sonucunda (saat 12.15 gibi) cesede ulaşıldığını belirterek, ''Ceset yerinde, üzerini kaldırdık. Bundan sonra ceset alınacak Adli Tıp Kurumu'nda incelenecek. Her şey planlandığı gibi oldu, herhangi bir aksama yok'' diye konuştu. Bir soru üzerine Çolakkadı, Özal ailesi ile görüştüklerini, ailenin avukatı ve temsilcilerinin de anıt mezarda olduğunu belirterek, ''Onlar da izliyorlar. Bundan sonra yapılacak aşama, adli tıpta yapılacak inceleme'' ifadesini kullandı. 
\n
\n  
\n
\n KAMUOYU İLE PAYLAŞILACAK
\n
\n Adli Tıp Kurumu Başkanı Haluk İnce de "Cenazeye ulaştık, buradan çıkarıp, Adli Tıp Kurumu'na götürüceğiz. Örneklerle ilgili çalışma cenaze buradan çıktıktan sonra bir süre daha devam edecek. Beklentimiz cenazeyi cuma veya cumartesi günü aileye teslim etmek. Analizler bittikten sonra raporlama sürecini Cumhuriyet Başsavcılığı'na ileteceğiz, açıklamayı da onlar yapacak'' dedi. ''Cenazenin şu anki durumu incelemeye uygun mu?'' sorusuna İnce ''İncelemeye uygun'' karşılığını verdi. Haluk İnce, ''İnceleme sonucunda Turgut Özal'ın zehirlenip zehirlenmediği kesin bir şekilde ortaya çıkabilir mi?'' sorusu üzerine, ''İnceleme yapmadan bir şey söylemek mümkün değil. Çalışmadan bir şey açıklamak doğru değil. Önce bir çalışalım, bulgularımızı ortaya koyalım. Ne varsa bu zaten kamuoyu ile paylaşılacak'' dedi.
\n
\n  
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da tanzim satışı başlıyor

1 Samsun'da tanzim satışı başlıyor

Samsun'da 'Ölüm Kavşağı'nda 'acil' inceleme

2 Samsun'da 'Ölüm Kavşağı'nda 'acil' inceleme

50 metreden denize uçtu! 1 ölü

3 50 metreden denize uçtu! 1 ölü

23 Şubat Cumartesi Samsun hava durumu...

4 23 Şubat Cumartesi Samsun hava durumu...

Yılport Samsunspor'da görev değişimi

5 Yılport Samsunspor'da görev değişimi

Samsun'da kaza! Üç metre uzağa savruldu

6 Samsun'da kaza! Üç metre uzağa savruldu

Hocaoğlu Yılport Samsunspor'a başarı diledi

7 Hocaoğlu Yılport Samsunspor'a başarı diledi

Samsun havalimanı yatırım programında

8 Samsun havalimanı yatırım programında

Samsun'da Otopark sorunu çözülecek

9 Samsun'da Otopark sorunu çözülecek

Köprüden çaya uçtular! 4 yaralı

10 Köprüden çaya uçtular! 4 yaralı