Çanakkale Destanı mazluma ilham oldu

Mavi Marmara Gemisi ile Çanakkale ye giden Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Çanakkale destanının mazlumlara ilham olduğunu söyledi. Genç, Mavi Marmara Gemisi nin İsrail seçimlerine damga vurduğunu da söyledi

Çanakkale Destanı mazluma ilham oldu

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, belediyeleriyle İnsani Yardım Vakfı (İHH) organizesiyle Mavi Marmara Gemisi’nin Samsun’a gelerek, sonrasında Çanakkale şehitleriyle buluşması için yeniden denize açılmasının İsrail deki seçimlerde de krize yol açtığını, Gazze ye yardım götüren Mavi Marmara’ya saldırı emrini veren İsrail lideri Netanyahu nun uluslararası arenada ülkesini yalnızlaştırmakla suçlandığını belirtti. Başkan Genç, Mavi Marmara saldırısı nedeniyle tüm ülkelerden tepki alan İsrail in, saldırı sonrası kınandığını ve İsrail de de eylemlere yol açtığını hatırlatarak İsrail de bugün yapılacak seçimlerde ilk kez uluslararası  medya, Netanyahu kaybedebilir vurgusu yaparken, Mavi Marmara saldırısı ve geminin organizasyonumuzla yeniden karasularına çıkarılması ve yaygın medyanın bu konuda yüzlerce haber yapması etkili oldu dedi.

DÜNYA MAVİ MARMARA’YI İZLİYOR
Başkan Genç, “İsrail in Mavi Marmara’dan rahatsız olması doğaldır.  Çünkü Mavi Marmara nın özgürlük kenti Samsun’a gelmesi ve özgürlükleri için can veren Çanakkale  şehitleriyle buluşması anlamlıdır. İsrail Mavi Marmara ya yaptığı saldırıyla insanlık ve özgürlük karşısındaki zulmünü ilan etmiştir. Dünya Mavi Marmara yı izliyor. O, özgürlük için insanlık için yol aldıkça, onlar daha çok rahatsız olacaktır” diye konuştu.

YILDIRIM’A ZİYARET
Samsun’dan Çanakkale’ye gitmek üzere önceki gün yola çıkan Mavi Marmara Gemisi İstanbul Sarayburnu’nda demir attı. İstanbul’da İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım’ı ziyaret eden Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Mavi Marmara Gemisi’nin Samsun ve çevre illerinden 30 kişiyi ağırladığını ve Samsun’da çok güzel bir atmosfer oluşturduğunu söyledi. Yıldırım’a destekleri için teşekkür eden Başkan Genç,  Mavi Marmara Gemisi’nin mazlum coğrafyaların sesi ve vicdanı olduğunu kaydetti.

İLHAM KAYNAĞI
Başkan Genç, Çanakkale Zaferi yle ilgili yayımladığı mesajında ise şunları söyledi: Milletimizin inancından, ruhundan ve vatan mücadelesinden doğan Çanakkale zaferi, yalnız tarihe değil milletimizin gönlüne de yazılmıştır. Çanakkale zaferi aynı zamanda tüm mazlum milletlere de referans olmuş ve o diyarlarda da bağımsızlık ateşinin sönmez bir şekilde yanmasına vesile olmuştur. Bu düşüncelerle, Şehitleri Anma Günü olarak kabul ettiğimiz Çanakkale Deniz Zaferi nin 100. yıldönümünde, başta Anafartalar Komutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, ebediyete intikal eden bütün şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyorum.  EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da intihar girişimi!

1 Samsun'da intihar girişimi!

Samsunspor'da Chibuike bardağı taşırdı

2 Samsunspor'da Chibuike bardağı taşırdı

Samsunspor'da sıra yönetim ve tahtada

3 Samsunspor'da sıra yönetim ve tahtada

On Numara sonuçları açıklandı! Büyük ikramiye Samsun'a çıktı

4 On Numara sonuçları açıklandı! Büyük ikramiye Samsun'a çıktı

Samsun'da camiye giderken kazada hayatını kaybetti

5 Samsun'da camiye giderken kazada hayatını kaybetti

Meteorolojiden Samsun'a uyarı... Önümüzdeki iki güne dikkat!

6 Meteorolojiden Samsun'a uyarı... Önümüzdeki iki güne dikkat!

Ladik Gölü kurtulacak

7 Ladik Gölü kurtulacak

Samsunlular dikkat! Fırtına, sağanak, kar...

8 Samsunlular dikkat! Fırtına, sağanak, kar...

Samsunspor'a ağır fatura

9 Samsunspor'a ağır fatura

İş başvurusunda taciz edildi! Olayı yargıya taşıdı

10 İş başvurusunda taciz edildi! Olayı yargıya taşıdı