SPORDA ÖNE ÇIKMALIYIZ

Vali Şahin, Samsun, yapılan spor yatırımları bakımından çok şanslı bir il. Bizlere ve sizlere düşen görev, Samsun u sporla ilgili bütün branşlarda yapacağımız çalışmalarla öne çıkmaktır dedi

SPORDA ÖNE ÇIKMALIYIZ

BİRARAYA GELDİLER
Samsun da 2014-15 sezonunda Türkiye ve Dünya genelinde derece elde eden sporcular, Samsun Valisi İbrahim Şahin i ziyaret etti. Valilil toplantı salonunda, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Güven Özyurt, İlkadım Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Murat Turan, spor il temsilcileri, antrenörler ve yaklaşık 20 sporcu, Vali Şahin ile biraraya geldi. Yapılan ziyarette İl Müdürü Güven Özyurt, devam eden çalışmalar ile ulusal ve uluslararası spor organizasyonlarında Samsun ve Türkiye yi başarıyla temsil eden sporcuların katıldıkları organizasyonlar hakkında Vali İbrahim Şahin e bilgi verdi. 

SPOR KENTİ SAMSUN
Samsun un spor kenti olma yolunda önemli mesafe kaydettiğini söyleyen Vali İbrahim Şahin, Samsun spor kenti olma yolunda hızla ilerliyor. Bundan dolayı Gençlik ve Spor Bakanımız Akif Çağatay Kılıç a çok teşekkür ediyorum. Samsun yapılan spor yatırımları bakımından çok şanslı bir il. Bizlere ve siz sporculara düşen görevde; Samsun u ve Türkiye yi, sporla ilgili bütün branşlarda yapacağımız çalışmalarla öne çıkmaktır diye konuştu.

SAMSUN A BÜYÜK İŞ DÜŞÜYOR
İlerleyen tarihlerde çok önemli sportif faaliyetlerin de olduğua değinen Vali Şahin, Bilindiği gibi 2017 İşitme Engelliler Olimpiyatları na Samsun ev sahipliği yapacak. Bu organizasyonda ilimizdeki işitme engelli sporcu kardeşlerimize büyük iş düşüyor. Bu olimpiyatlarda mutlaka derece almaları gerekiyor. Diğer sporcu arkadaşlarında branşlarında başarılı olmaları lazım. Çünkü bu organizasyonun düzenlenme aşamasında büyük görevler alacaklar ifadelerini kullandı.

SPORCULARA EĞİTİM AYRICALIĞI
Sportif faaliyetlerin yanında, sporcuların derslerini ihmal etmemeli ve başarılı olmaları gerektiğini ifade eden Şahin, Gerek olimpiyatlarda, gerek ise dünya şampiyonalarında dereceye giren arkadaşlarımız, sınava gerek kalmadan üniversitelerin sporla ilgili bölümlerine yerleştiriliyor. Bu sizler sporculara sunulan çok güzel bir ayrıcalık. Sizler sporla uğraştığınız için daha sağlıklı ve zinde oluyorsunuz. Sizlere bir ağabey olarak derslerinizi de ihmal etmemenizi tavsiye ediyorum. Sportif başarının yanında mutlaka derslerinizde de başarılı olun ki, diğer arkadaşlarınıza da örnek oluşturun dedi.

ÖNEMLİ PROJELER VAR
Samsun da bir çok önemli projenin yürültüldüğünü ve bu projelerin sporun temeli oluşturması açısından önemine değinen Vali İbrahim Şahin sözlerine şu şekilde devam etti. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile birlikte Samsun da çok önemli projeler yürütüyoruz. Özellikle benim çok önemsediğim projelerden biri de Geleceğe Kulaç Atıyoruz Projesi . Bu proje ile Samsun’daki ilkokullarda öğrenim gören ve 72 ayını dolduran çocuklarımıza yüzme öğretiyoruz. Bu proje önümüzdeki yıllarda Türkiye’ye örnek olacak bir projedir. Projenin sonunda yüzme konusunda yetenekli çocuklarımızı keşfedip, yüzme sporuna teşvik edeceğiz. Onlarda belki ileride sizler gibi birer şampiyon olup, ilimizi ve ülkemizi temsil edip madalya kazanacaklar . Onur EROL

SPORCULAR ÖDÜLLENDİRİLDİ...
Ziyaretin sonunda başarılı olan sporculara, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından hazırlanan hediye çekleri, Samsun Valisi İbrahim Şahin tarafından sporculara ödül olarak verildi. Şahin, sporcuları tek tek tebrik ederek başarılarının devamını diledi. 

ONUR EROLEN ÇOK OKUNANLAR

Haberaks TV canlı yayınlayacak

1 Haberaks TV canlı yayınlayacak

Samsunpor'a çılgın prim...

2 Samsunpor'a çılgın prim...

Samsunlular Dernek Başkanı'nın oğlu silahla yaralandı

3 Samsunlular Dernek Başkanı'nın oğlu silahla yaralandı

Tanju Çolak moral verdi

4 Tanju Çolak moral verdi

Samsunspor Kayyum Başkanı Karayılmaz: 'Gün birlik olma günü'

5 Samsunspor Kayyum Başkanı Karayılmaz: 'Gün birlik olma günü'

Terme aşkı şair yaptı

6 Terme aşkı şair yaptı

22 Nisan Pazar Samsun hava durumu

7 22 Nisan Pazar Samsun hava durumu

Samsunspor Teknik Direktörü Besim Durmuş: 'Savaş vereceğiz'

8 Samsunspor Teknik Direktörü Besim Durmuş: 'Savaş vereceğiz'

Samsunspor'da tarihi viraj

9 Samsunspor'da tarihi viraj

Samsun sevdasına koşacak

10 Samsun sevdasına koşacak