Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

MAVİ MARMARA YOLCULARI SAMSUN A DÖNDÜ

Canik Belediyesi tarafından düzenlenen organizasyonla Mavi Marmara ile gittikleri Çanakkale de zaferin 100. yıl dönümünde şehitlerle buluşan 555 kişi, Samsun a döndü.

MAVİ MARMARA YOLCULARI SAMSUN A DÖNDÜ

Başkan Osman Genç, Canik Belediyesi olarak farklı bir etkinliğe imza atmanın ve Mavi Marmara ile Çanakkale ruhunu bir arada hissetmenin onurunu yaşadıklarını söyledi.
Çanakkale Zaferi nin 100. yılında farklı bir organizasyona imza atan Canik Belediyesi, Filistin e yardım götürürken İsrail saldırısına uğrayan Mavi Marmara Gemisi ile çoğunluğu genç 555 kişiyi Çanakkale de şehitlerle buluşturdu. Mavi Marmara Gemisi ile insanlık ve özgürlük için Samsun dan yola çıkarak Çanakkale ye giden Samsunlu yolcular, gittikleri şehitliklerde dua ederken, duygusal anlar yaşadı.

SAMSUN, ÇANAKKALE Yİ SELAMLADI
Tarihi Gelibolu Yarımadası nda 18 Mart Çanakkale Zaferi nin 100. yıl heyecanını yaşayan Mavi Marmara nın Samsunlu yolcuları, kurtuluş şehri Samsun dan şehitler diyarı Çanakkale yi bir başka selamladı. Filistin e yardım götürürken İsrail in saldırısına uğrayan Mavi Marmara ile vatan uğruna canların feda edildiği Çanakkale ruhunun birlikte yaşandığı 18 Mart ta, Mavi Marmara Gemisi ile Çanakkale ye gidenlere eşlik eden Başkan Osman Genç, Başbakan Ahmet Davutoğlu nun bulunduğu resmi törene de katıldı.

BAŞKAN GENÇ TEŞEKKÜR ETTİ
Gün sonunda, Mavi Marmara Gemisi ile İstanbul a giden vatandaşlar, bir günlük gezinin ardından aynı gün Samsun a döndü. İstanbul dan Samsun a yolcularla birlikte gelen Başkan Osman Genç, anlamlı bir etkinliğe iştiraklerinden dolayı katılımcılara teşekkür etti. Mavi Marmara nın ümmetin gemisi olduğunu ve Çanakkale Savaşı nın ümmetin savaşı olduğunu ifade eden Genç, Ümmetin gemisi ile ümmetin şehitlerini buluşturduk dedi.

“EN BÜYÜK PROJEMİZ”
Kurtuluş şehri Samsun dan Çanakkale Zaferi nin 100. yıl kutlamalarına Mavi Marmara Gemisi ile katılımın çok anlamlı olduğuna işaret eden Genç, Bu zamana kadarki en büyük projelerimiz gençlerimizi Mavi Marmara Gemisi ile şehitlerimizle buluşturmamızdır. Çünkü geleceğimiz olan gençlerimizin Mavi Marmara ve Çanakkale ruhunu anlamaları ve yaşamaları, bu ruhu gelecek kuşaklara da aktarmamız açısından çok önemli. Geleceğe hizmet niteliği taşıyan böyle bir organizasyonu çok önemli buluyorum. Canik Belediyesi olarak böyle anlamlı bir organizasyona imza atmak bizim için onurdur diye konuştu.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsundaki başarıya devlet takdiri

1 Samsun'daki başarıya devlet takdiri

Samsuna şehit ateşi düştü

2 Samsun'a şehit ateşi düştü!

Samsundaki kayıp şahsın cesedi bulundu

3 Samsun'daki kayıp şahsın cesedi bulundu

Samsun Emniyet Müdürü Yavuzun Avukatı Mustafa Kaymak yargıya başvurdu

4 Samsun Emniyet Müdürü Yavuz'un Avukatı Mustafa Kaymak yargıya başvurdu

Samsunda düğün yolunda feci kaza Çok sayıda yaralı var

5 Samsun'da düğün yolunda feci kaza! Çok sayıda yaralı var

Samsunspor 14 sıraya yükseldi Play-off potasıyla puan farkı 5e düştü

6 Samsunspor 14. sıraya yükseldi! Play-off potasıyla puan farkı 5'e düştü

Balık hafızası

7 Balık hafızası...

TFF 6 kulübün puanını sildi

8 TFF 6 kulübün puanını sildi

Samsuna 2,13 milyarlık yatırım

9 Samsun'a 2,13 milyarlık yatırım

Samsunda FETÖnün üniversite yapılanmasına yönelik operasyonda flaş gelişme

10 Samsun'da FETÖ'nün üniversite yapılanmasına yönelik operasyonda flaş gelişme!