İhanetler unutulmayacak

AK Parti Samsun Milletvekili Cemal Yılmaz Demir, son Osmanlı Padişahı Vahdettin in naaşının o dönemler Türkiye ye kabul edilmediğini hatırlatarak, Bu ihanetleri unutturmayacağız dedi

İhanetler unutulmayacak

Alaçam’da öğrencilerinin hazırladığı Çanakkale konulu programa katılan AK Parti Samsun Milletvekili Cemal Yılmaz Demir, vatan topraklarının kolay kazanılmadığını söyledi. Demir, öğrencilere de bir dönem yapılanları hatırlatarak, unutmamalarını istedi. 

DUYGU DOLU ANLAR YAŞANDI
AK Parti Samsun Milletvekili Cemal Yılmaz Demir, AK Parti Alaçam İlçe Başkanı Ali Şengül, Alaçam Belediye Başkanı Hadi Uyar ve beraberindekilerle Alaçam Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Alaçam Karşıyaka İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerinin ortaklaşa hazırladığı Çanakkale konulu programa katıldı. Öğrenciler, Çanakkale Savaşı nda yakılan türküleri seslendirdi, şiirler okudu. Bir öğrencinin İstiklal Marşı nın 10 kıtasını coşkuyla okuması salonda duygulu anlar yaşattı. Çanakkale de yaşananların konu edildiği bir kısa film izlettirildi. Öğrenciler, hem şiir, hem de türküleriyle katılımcıları mest etti.

BAŞARILI BİR DESTAN YAZILDI
Program sonunda konuşma yapan Milletvekili Cemal Yılmaz Demir, öğrencilere ve onları hazırlayan öğretmenlerine teşekkür ederek, Bizlere ecdadımızın yaptığı fedakarlıkları bir kez da hatırlattılar. Çanakkale de 7 düvel yani 7 devlete karşı bir başarı bir destan yazıldı. Amaç Çanakkale değildi, orayı geçip İstanbul u almaktı. Ümmetin son topraklarını alıp aralarında bölüşmekti. Artık Çanakkale, milli bir heyecanla devlet ve milletçe kutlanıyor. Bundan 10-12 yıl önce bu böyle değildi dedi. 

İÇİMİZDEKİ KİNİ EKSİK ETMEYECEĞİZ
Konuşmasında Osmanlı devleti dönemine de yer veren Milletvekili Demir, Büyük bir coğrafyayı büyük fedakarlıklarla aldık ama küçük ayak oyunlarıyla kaybettik. Osmanlı devleti yıkıldı, yeni bir devlet kuruldu. 4 kıtada, 7 iklimde at koşturan Osmanlı nın son sultanı Vahdettin, İtalya da aç, susuz kasaba, bakkala manava borçlu olarak, aç ve sefil vefat etti. Ölüsünü bile bu ülkeye defnetmeye müsaade etmediler. İçimizden bu kini eksik etmeyeceğiz. Şam da Vahdettin bir zamanlar bizim de sultanımızdı diye düşünen bir grup esnaf ‘buraya defnedelim’ dedi. İtalya bu kez Borçları var, rehinli. Borcunu öde, naaşını al dedi. Şam esnafı borcunu ödedi, naaşı aldı. Şimdi Şam da o ve hanedanlığın diğer üyeleri hepsi aynı yerde. Böyle ihanetler de yaşadık, bunları unutmayacağız. Onların naaşlarının da İstanbul’a taşınması düşünülmeli diye konuştu. 

Milletvekili Demir konuşmasının ardından programda emeği geçen öğrenci ve öğretmenlere İstiklal Şairi Mehmet Akif Ersoy un tüm şiirlerinin toplandığı Safahat adlı eseri hediye etti. EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunsporun hazırlık maçı iptal oldu Şok istifa

1 Samsunspor'un hazırlık maçı iptal oldu... Şok istifa!

Samsunspor Başkan Yardımcısı Araboğlu İddialar asılsız Parayla alakası yok

2 Samsunspor Başkan Yardımcısı Araboğlu: 'İddialar asılsız... Parayla alakası yok'

Billy attı Samsun kazandı

3 Billy attı Samsun kazandı

Samsunspor unutmadı

4 Samsunspor unutmadı

Sinopta feci kaza  Ölü ve yaralılar var

5 Sinop'ta feci kaza ! Ölü ve yaralılar var

Karar Özalanda

6 Karar Özalan'da

Samsunun o ilçesi göçle canlanacak

7 Samsun'un o ilçesi göçle canlanacak!

Deaflympicste günün müsabakaları

8 Deaflympics'te günün müsabakaları

Tipik bir Karadenizli

9 Tipik bir Karadenizli...

Askerleri taşıyan sivil araca hain saldırı 1 şehit, 2 yaralı

10 Askerleri taşıyan sivil araca hain saldırı: 1 şehit, 2 yaralı