Maskeli katile müebbet hapis

Samsun’un Bafra İlçesi nde soygun için girdiği marketin kasiyerini tabancayla öldürdüğü iddiasıyla yargılanan sanık, müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

Maskeli katile müebbet hapis

Samsun un Bafra İlçesi ndeki bir markete kar maskesi takarak girip, kasadaki paraları istediği kasiyeri, direnmesi üzerine tabancayla öldürdüğü iddiasıyla yargılanan sanık, müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme heyeti sanığa ayrıca yağmaya teşebbüs suçundan 6 yıl 8 ay, ruhsatsız silah kullanmak suçundan da 1 yıl 6 ay hapis cezası verdi. 

50 KİŞİ SORGULANDI 
Emirefendi Mahallesi’ndeki bir markete giren 19 yaşındaki Seyit T., Murat Demir’den kasadaki paraları istedi. Ancak Seyit T., kendisine direnen kasiyeri tabancayla vurdu. Vücuduna iki kurşun isabet eden Murat Demir, olay yerinde can verdi. Olayla ilgili çok yönlü soruşturma başlatan İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri, kaçan maskeli soyguncuyu yakalamak için 5 gün boyunca aralıksız çalıştı. Ekipler, yaptıkları çalışmalar sonucunda marketin güvenlik kamerası kayıtlarından tespit ettiği boy, kilo ve kıyafetleri uyan yaklaşık 50 kişiyi sorguladı ancak sonuca ulaşamadı.

ARABA ALMAK İÇİN PLANLAMIŞ
Bir iş yerine ait güvenlik kamerası kayıtlarından elde edilen fotoğraftan yola çıkan Asayiş Büro Amirliği ekipleri, okulların öğrenci kayıt sistemlerinde fotoğrafla benzerliği bulunan bir kişiyi tespit ederek aramaya başladı. Fotoğrafa benzerliğiyle dikkat çeken Seyit T., Asayiş Büro Amirliği ekiplerince Hacınabi Mahallesi nde yakalandı. Sorgusunda suçunu itiraf eden şüpheli, olayda kullandığı silah ve eldivenleri İkiztepe Mahallesi’ndeki evde sakladığını söyledi. Söz konusu yere giden polis, şüphelinin evindeki silahı ve eldivenleri ele geçirdi. Cumhuriyet Başsavcısı İbrahim Keskin’in de katıldığı sorguda suçunu kabul eden ve otomobil almak için marketi soymayı planladığını söyleyen Seyit T. çıkarıldığı nöbetçi mahkemece tutuklandı.

BÖYLE OLSUN İSTEMEMİŞTİM
Bafra Ağır Ceza Mahkemesi nde son kez hakim karşısına çıkan Seyit T., Ben böyle olsun istememiştim. dedi. Olayda hayatını kaybeden kasiyer Murat Demir in ailesi ise sanığın en ağır cezayı almasını istedi. Kararını açıklayan mahkeme heyeti, ağırlaştırılmış müebbet hapis talebiyle yargılanan sanığı, müebbet hapse mahkum etti. Mahkeme heyeti sanığa ayrıca, işyerinde gece vakti silahla yağmaya teşebbüs suçundan 6 yıl 8 ay, ruhsatsız silah kullanmak suçundan da 1 yıl 6 ay hapis cezası verdi.

Ümit CEYLAN EN ÇOK OKUNANLAR

On Numara sonuçları açıklandı! Büyük ikramiye Samsun'a çıktı

1 On Numara sonuçları açıklandı! Büyük ikramiye Samsun'a çıktı

Samsun'dan Zeytin Dalı Harekatı'na hakaret: 1 gözaltı

2 Samsun'dan Zeytin Dalı Harekatı'na hakaret: 1 gözaltı

Meteorolojiden Samsun'a uyarı... Önümüzdeki iki güne dikkat!

3 Meteorolojiden Samsun'a uyarı... Önümüzdeki iki güne dikkat!

Samsunspor'da sıra yönetim ve tahtada

4 Samsunspor'da sıra yönetim ve tahtada

Samsunspor'da Chibuike bardağı taşırdı

5 Samsunspor'da Chibuike bardağı taşırdı

Samsun'da intihar girişimi!

6 Samsun'da intihar girişimi!

Samsun'da camiye giderken kazada hayatını kaybetti

7 Samsun'da camiye giderken kazada hayatını kaybetti

Samsun'da üst geçidi kullanmayan yaya canından oldu

8 Samsun'da üst geçidi kullanmayan yaya canından oldu

Samsunlular dikkat! Fırtına, sağanak, kar...

9 Samsunlular dikkat! Fırtına, sağanak, kar...

Şiddet haritasında Samsun ikinci

10 Şiddet haritasında Samsun ikinci