Şehrimizi tanınmayacak şekilde güzelleştireceğiz

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, projelerin 2017 İşitme Engelliler Olimpiyatı na kadar tamamlanacağı bilgisini vererek, şehrin tanınmayacak derecede değişip güzelleşeceğini söyledi

Şehrimizi tanınmayacak şekilde güzelleştireceğiz

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, AK Parti Samsun İl Başkanlığı İl Kadın ve İl Gençlik Kolları üyelerine yönelik proje tanıtım ve inceleme gezisi düzenledi. Gezide Başkan Yusuf Ziya Yılmaz, yapımı süren yatırımları tanıtıp 2 yıl içinde hayata geçirilecek proje ve çalışmalar hakkında bilgi verdi. Şehrin hem doğusu hem de batısında kent konforunu artırmaya dönük önemli çalışmalar başlatacaklarını ifade eden Başkan Yılmaz, projelerin 2017 İşitme Engelliler Olimpiyatı na kadar tamamlanacağı bilgisini vererek, şehrin tanınmayacak derecede değişip güzelleşeceğini kaydetti. 

MODERN OLMAYAN KALKACAK
Başkan Yılmaz, belirli periodlarla gerçekleştirdiği proje tanıtım ve inceleme gezisini bu kez partisinin AK Parti İl Kadın ve İl Gençlik Kolları üyeleri için yaptı. Samsunum-1 Gemisi ndeki sabah kahvaltısının ardından Başkan Yılmaz, kadın ve gençlik kolları üyelerini otobüslerle gezdirip, belediye çalışmalarını anlattı. İlk olarak Tekkeköy sapağına kadar uzatılacak olan raylı sistem hattından söz eden Başkan Yılmaz, bu yeni hattın şehrin doğusundaki yerleşmeyi ve sanayi sitelerini kalkındırıp geliştireceğini belirtti. Güzergaha ilişkin ray döşeme işlemine kısa süre içinde başlanacağı bilgisini veren Başkan Yılmaz, Bu hattı 2017 olimpiyatlarına kadar tamamlayacağız. 5-6 tane daha tramvay satın alacağız. Toplam 27 trenimiz olacak ve bunlar yolcu kapasitesine göre koordine edilecek. Hat boyunca da yapacağımız çalışmalar var. Öncelikte tüm çirkinlikler, kaçak yapılar ve kömür  depolama tesislerini kaldıracağız. Modernliğe yakışmayan ne varsa hepsini üzerine kararlılıkla gidip kaldıracağız. Yerlerine de rekreasyon alanları yapacağız. Çevrecilik ve şehircilik anlamında kötü ve estetiği bozan ne varsa artık olmayacak. Kesinlikle bunlara izin vermeyeceğiz. Sıvasız, boyasız, bina kalmayacak. Bu hat faaliyete geçtikten sonra herkes görecek ki 2 yıl içinde buralar büyük oranda değişip gelişmiş olacak dedi.

OSB YE GELMEYE CAN ATACAKLAR
Gülsan ve eski sanayi sitesi esnafının hat faaliyete geçince organize sanayi bölgelerine gelmeye can atacaklarını söyleyen Başkan Yılmaz, Şuan orada karşı çıkanlar, ayak diretenler veya burun kıvıranlar var. Yeni hat çalışmaya başlayınca buraların rantı ve değeri de yükselecek. O zaman isteseler de gelmeleri zor olacak. Bu bir realitedir. Çünkü organize sanayi bölgelerini iyileştirerek modernize etmeye dönük projelerimiz var. Bunlar da hayata geçince buralar paha biçilmez yerler gibi olacak. Kent estetiğine de büyük önem veriyoruz. Tekkeköy sapağından şehir merkezine kadar olan güzergahta sağlı sollu yerlerde estetiği bozan tüm çirkinliklere son vereceğiz. Ruhsatsız iş yerlerine izin vermeyecek, geriye kalanları ise belli görselliğe tabi tutacağız. Bu şehir hepimizin. Dolayısıyla kentimizi güzelleştirmek ve değerini artırmak için  herkes üzerine düşeni yapmalıdır diye konuştu. 

ENGELLERİ AŞACAĞIZ
2017 İşitme Engelliler Olimpiyatı nı Samsun u gelişmesi ve kalkınması için büyük bir fırsat olarak gördüklerini bildiren Başkan Yılmaz, Olimpiyatlar için şehrinize dünyanın dört bir yanından sporcu ve misafir gelecek. Bu insanların gelişi, Samsun u dünyaya  tanıtmak için bulunmaz bir velinimettir. O nedenle projelendirdiğimiz, hedeflediğimiz, yapımına devam ettiğimiz ne varsa hepsini eksiksiz olarak hayata geçireceğiz. Karşımıza çıkacak engelleri de kararlılıkla aşacağız. Her şey, yarınlarımız olan çocuklarımıza daha güzel ve yaşanabilir bir şehir bırakmak için şeklinde konuştu. 
Türkiye nin 12. atık su arıtma tesisini de gezdiren Başkan Yılmaz, 40 milyon euroya mal olan tesisin Karadeniz de ilk olduğuna dikkat çekti. Başkan Yılmaz, benzerini ise kredi borcu bittikten sonra şehrin batısına yapacaklarını açıkladı.  

Proje tanıtım ve inceleme gezisine AK Parti İl Başkanı Muharrem Göksel, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Öncel, Meclis Grup Başkan Vekili Turan Çakır, AK Parti Grup Başkan Vekili Nihat Soğuk, İl Kadın Kolları Başkanı Rabia Bay Keser, İl Gençlik Kolları Başkanı Caner Göktepe,  genel sekreter yardımcıları, daire başkanları ile il kadın ve gençlik kolları üyeleri katıldı. EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da meydan dayağı! Baygınlık geçirdi

1 Samsun'da meydan dayağı! Baygınlık geçirdi

Samsunspor taraftarlarından YEDAŞ'a kınama

2 Samsunspor taraftarlarından YEDAŞ'a kınama

Samsunspor'da geniş kapsamlı savunma

3 Samsunspor'da geniş kapsamlı savunma

Lime lime doğrandık

4 Lime lime doğrandık

Sakata geldik

5 Sakata geldik

Samsunspor Teknik Direktörü Besim Durmuş: 'Şansımız devam ediyor'

6 Samsunspor Teknik Direktörü Besim Durmuş: 'Şansımız devam ediyor'

Samsun'da ramazan pidesine zam

7 Samsun'da ramazan pidesine zam

MHP'li Usta birinci sıradan aday

8 MHP'li Usta birinci sıradan aday

Samsun'da yan yana 3 eve 3 mahalle

9 Samsun'da yan yana 3 eve 3 mahalle

ALS hastalığına 'meydan okuma' ölümle bitti

10 ALS hastalığına 'meydan okuma' ölümle bitti