Biri kurulursa gerisi gelir

Terme Çevre Platformu (TERÇEP) dönem Sözcüsü Avukat Hasan Demir, 6-7 firmanın ilçelerine termik santral kurmak için hazırlık yaptığını belirterek, Biri kurulursa, gerisi de gelir ve Terme ölü bir şehir olur dedi

Biri kurulursa gerisi gelir

Samsun un Terme ilçesi Kozluk Mahallesi ne yapılması planlanan kömürlü termik santrale karşı vatandaşların ve sivil toplum kuruluşlarının mücadelesi devam ediyor. Terme Çevre Platformu (TERÇEP) dönem Sözcüsü Avukat Hasan Demir, TERÇEP in bütün sivil toplum örgütlerinin bir araya gelmesiyle termik santrele karşı bir duruş sergileyen bir sivil toplum platformu olduğunu belirterek Terme halkı olarak Terme nin zehirden kurtulması için çocuklarımızın zehirlenmemesi için, gelecekte sağlıklı bir gelecek olsun diye bu mücadeleye devam edeceğiz. Bu mücadelede bizim yanımızda muhtarlarımız, sivil toplum kuruluşları ve halkımız var onlar bizim yanımızda dedi.
 
HAZIRLIK YAPAN 6-7 FİRMA VAR
Demir, ÇED raporunun reddedilmesinin kendileri için mücadelinin sonu olmayacağını belirterek şunları söyledi: Terme de yatırım yapmak isteyen çevreyi kirletecek ve bize göre kirli yatırım yapmak isteyen tüm yatırımcılara sesleniyorum: Boşa heveslenmeyin. Terme birlik halindedir bu mücadele ruhu ile Terme nin kirlenmesine karşı çıkacağız. Terme turizm kentidir, Terme zehir soluyan bir yer olmayacaktır. İlk ÇED raporu reddedilmiş fakat aynı firma yeni bir ÇED raporu için bakanlığa başvurmuş. Zaten biz bir firmanın değil, altı-yedi firmanın  termik santral kurmak için hazırlık içinde olduğunu biliyoruz.  Terme ye bir tane santral kurulması, Terme yi santraller şehri ve duman altında bir kent haline getireceğinin bilincindeyiz.  

ÖLÜRÜZ YAPTIRMAYIZ
Muhtarlar Derneği Başkanı Murat Dinç ise 76 muhtarımız 76 mahallemiz var. Onları temsilen platformun yanındayız. Kısaca söylemek istiyorum, biz gerekirse canımızı vereceğiz ama bu termik santrali buraya yaptırmayacağız şeklinde konuştu.
Termespor Kulüp Başkanı Hüseyin Kanbur da Gençliğimiz için geleceğimiz için termik santrale hayır diyoruz ve hertürlü desteği veriyoruz dedi.

Dilber BAHADIR - Mustafa EKİNCİEN ÇOK OKUNANLAR

Koyun sürüsünü otomobil çarptı: 22 koyun telef oldu

1 Koyun sürüsünü otomobil çarptı: 22 koyun telef oldu

Yolun karşısına geçmek isterken canından oldu

2 Yolun karşısına geçmek isterken canından oldu

Torpil atma meselesi iki aile arasında kavgaya döndü: 9 yaralı

3 Torpil atma meselesi iki aile arasında kavgaya döndü: 9 yaralı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Tayyip amca çaya bekleriz' pankartına kayıtsız kalmadı

4 Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Tayyip amca çaya bekleriz' pankartına kayıtsız kalmadı

D-100'de tır devrildi, sebzeler yola saçıldı

5 D-100'de tır devrildi, sebzeler yola saçıldı