Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Azerbaycanlı Öğrenciler Staj İçin OMÜ’de

Azerbaycan Devlet Tarım Üniversitesi Veteriner Hekimliği ve Zoomühendislik Fakültesi altında yer alan eczacılık bölüm öğrencileri, staj yapmak için Ondokuz Mayıs Üniversitesi’ne (OMÜ) geldi.

Azerbaycanlı Öğrenciler Staj İçin OMÜ’de

Üçüncü sınıfta okuyan 14 öğrenci ve bir araştırma görevlisi OMÜ Veteriner Fakültesi Farmakoloji ve Toksikoloji Anabilim Dalı ile Biyokimya Anabilim Dalı’nda 1 ay boyunca staj yapacak. Öğrenciler lisans derslerine iştirak etmelerinin yanı sıra, temel ve ileri laboratuvar uygulamalarını görme imkanı da bulacak.

Konuyla ilgili bilgi veren OMÜ Veteriner Fakültesi Dekanı ve Farmakoloji ve Toksikoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Abdurrahman Aksoy, fakültelerin gelişmesinde ve uluslararası işbirliklerinin arttırılmasında bu tür ikili işbirliklerinin son derece önemli olduğunu vurguladı. Ayrıca ileriki dönemde karşılıklı öğrenci ve öğretim üyesi değişimlerinin devam edeceğini ve ortak bilimsel araştırmalar için Dekanlık tarafından gereken desteğin verileceğini belirtti.

Stajyer öğrencilerden sorumlu Araştırma Görevlisi Turan Allahverdiyeva, “OMÜ Farmakoloji ve Toksikoloji ve Biyokimya Laboratuvarları gelişmiş cihazlarla donatılmış olduğundan aldığımız dersler çok yüksek seviyede geçiyor. Başta Prof. Dr. Abdurrahman Aksoy olmak üzere bütün öğretim elemanlarına teşekkür ediyoruz” dedi.

Stajyer öğrencilerden Göyçek Mirzeyeva ise, “Biz buraya gelmeden önce neler yapabileceğimizi çok merak ediyorduk ama geldikten sonra hiç yabancılık çekmedik. Bütün hocalar bizimle çok ilgileniyorlar, yeni ve bilmediğimiz şeyleri öğretmeye çalışıyorlar” şeklinde konuştu.

Stajyer öğrenciler Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sevilhan Mennan’ı da ziyaret etti. Öğrenciler ders ve laboratuvar çalışmalarından arta kalan zamanda, Samsun’un doğal ve kültürel güzelliklerini görme şansı buldular. Ayrıca öğrenciler Veteriner Fakültesi ve OMÜ Uluslararası İşbirliği Birimi’nin organizasyonu ile Kızılırmak Deltası ve Kuş Cenneti gezdiler ve hakkında bilgi aldılar.

AzerbaycanlıEN ÇOK OKUNANLAR

Bahçeliye Samsundan anlamlı hediye

1 Bahçeli'ye Samsun'dan anlamlı hediye

Samsunda şehitliğe saldırı

2 Samsun'da şehitliğe saldırı!

Samsunsporda herkesin yüzü gülecek

3 Samsunspor'da herkesin yüzü gülecek

Samsunun o ilçesi doğalgaza kavuşuyor

4 Samsun'un o ilçesi doğalgaza kavuşuyor

Samsunda o ilçeye fındık entegre tesisi

5 Samsun'da o ilçeye fındık entegre tesisi

Samsunspor Futbol Şehitleri Anıtını kimin yapacağı önemli değil

6 Samsunspor Futbol Şehitleri Anıtı'nı kimin yapacağı önemli değil

 Samsundaki Marksist Leninist operasyonunda flaş gelişme

7 Samsun'daki Marksist Leninist operasyonunda flaş gelişme!

Samsun bizi bırakmadı

8 'Samsun bizi bırakmadı'

Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslandan Samsunun 3 ilçesine doğalgaz müjdesi

9 Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan'dan Samsun'un 3 ilçesine doğalgaz müjdesi

Samsunda fuhuş operasyonu 2 gözaltı

10 Samsun'da fuhuş operasyonu: 2 gözaltı