Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

“SON KARAR DAVUTOĞLU’NUN”

AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel, sonra nihai kararın Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından verileceğini söyledi.

“SON KARAR DAVUTOĞLU’NUN”

AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel, 7 Haziran’da yapılacak olan genel seçimler için Samsun’dan çıkaracakları 9 milletvekili adaylarının belirlenmesi için kanaatler, kamuoyu anketleri, temayül yoklamaları, sivil toplum kuruluşlarının görüşleri, komisyon mülakatları gibi çalışmalar yapıldıktan sonra nihai kararın Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından verileceğini söyledi. 
Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Samsun’a büyük önem verdiğinin altını çizen AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel, “Partimizin milletvekili aday belirleme seçimindeki deneyimi ve tecrübesiyle çok titiz çalıştığını her seçimde görmekteyiz. Genel merkezimiz tarafından belirlenen takvim çerçevesinde 22 Şubat ta gerçekleştirdiğimiz milletvekili aday adayı tanıtım toplantısının ardından, milletvekili aday belirleme sürecinin bir ayağı olan 1 Mart ta teşkilat temayül yoklamasını düzenledik. Akabinde aday adaylarımız 8 Mart ta genel merkezimizde oluşturulan komisyonda mülakata alındılar. Bununla birlikte sahada hem telefonla, hem de birebir olarak anket çalışmaları düzenleniyor. Tüm dengelerin göz önüne alınarak yapılan milletvekili aday belirleme sürecinin halen devam ettiğini ifade etmek istiyorum. Bununla birlikte geçtiğimiz hafta ara komisyonumuz bizimde görüşlerimizi aldı. Her detayın gözden geçirildiği süreçte İl Başkanı olarak, 23 Mart pazartesi günü Genel Başkanımız ve Başbakanımız ile aday belirme süreci ve seçim çalışmaları konuları üzerinde bir görüşmemiz oldu. Verimli ve faydalı geçen görüşmemizde Genel Başkanımız, Başbakanımız Prof.Dr. Ahmet Davutoğlu, özellikle Samsun a büyük önem verdiğini ifade etti” dedi.
Milletvekili adaylığı için son kararın Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından verileceğini belirten Göksel, “Sürecin bir ayağı olarak sivil toplum kuruluşlarımıza kimi milletvekili olarak görmek istedikleri yönünde görüşlerine başvurduğumuz demokrasi şölenimiz yoğun bir katılım ile gerçekleştirildi. Bu demokrasi şölenimizden de aldığımız sonuçlar genel merkezimiz tarafından yapılan değerlendirmelerin ardından Genel Başkanımız, Başbakanımıza sunulacaktır. Akabinde Genel Başkanımız, Başbakanımız tarafından yeniden kanaatlerimiz alınmak üzere Ankara ya davet edileceğiz. Kanaatler, kamuoyu anketleri, temayül yoklamaları, sivil toplum kuruluşlarının görüşleri, komisyon mülakatları gibi çalışmalar yapıldıktan sonra son nihai karar Genel Başkanımız ve Başbakanımız Ahmet Davutoğlu tarafından verilecektir. İnşallah yapılan çalışmalar Samsunumuz için en hayırlı sonucu ortaya çıkacaktır. Adaylarımız belirlendikten sonra hemen sahaya inip seçim çalışmalarımıza ara vermeden devam edeceğiz” diye konuştu.EN ÇOK OKUNANLAR

Yeniler göreve hazır

1 Yeniler göreve hazır

Avantajı kullanalım kazanan biz olalım

2 Avantajı kullanalım kazanan biz olalım

Samsunda karı-koca sobadan zehirlenerek öldü

3 Samsun'da karı-koca sobadan zehirlenerek öldü

Samsunda opera sanatçısına silahlı saldırı

4 Samsun'da opera sanatçısına silahlı saldırı

Hasret sona ersin

5 Hasret sona ersin

Samsunlu öğrenciler birinciliklerini kutladılar

6 Samsunlu öğrenciler birinciliklerini kutladılar

Parkta oturan opera sanatçısı silahlı saldırıya uğradı

7 Parkta oturan opera sanatçısı silahlı saldırıya uğradı

Lovelette kahkaha tufanı

8 Lovelet'te kahkaha tufanı

Fındıkta kayıp 290 milyon dolar

9 Fındıkta kayıp  290 milyon dolar

Zonguldakta amatör maçta tekme tokat kavga

10 Zonguldak'ta amatör maçta tekme tokat kavga