“ŞEHRİMİZİ AHLAKİ DERİNLİKLE YÜKSELTİYORUZ”

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Yeni Samsun un ahlaki, ilmi ve stratejik derinliğe göre geleceğe ilerlemesi gerektiğini belirterek, Biz şehrimizi 2023 ve 2071 e bu üç temel esas üzerine hazırlıyoruz dedi.

“ŞEHRİMİZİ AHLAKİ DERİNLİKLE YÜKSELTİYORUZ”

İlçelerini Kurumsal, Kentsel ve Kültürel Dönüşüm üzerine inşa ettiklerini belirten Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Şehrimizi kurumsal bir kimliğe soktuğumuz ve Türkiye nin gözbebeği haline getirdiğimiz belediyemizle bir yandan kentsel dönüşüm çalışmalarıyla çağdaş yaşam alanı haline getirirken, bir yandan da kültürel dönüşümle milli, ahlaki ve manevi değerleriyle birlikte geleceğe hazırlıyoruz diye konuştu.

DEĞERLERİNİ ÖZÜMSEYEN GENÇLİK
Necip Fazıl Kısakürek in, Toplumlar parasızlıktan değil, ahlaksızlıktan çökerler sözünü hatırlatan Genç, Yeni Türkiye de bu şehrin en büyük ihtiyacı ahlaki, ilmi ve stratejik derinliktir. Yani yeni Samsun bunların üzerine geleceğe ilerlemelidir. Biz gençlerimize yönelik yaptığımız kültürel yatırımlarla şehrimizi 2023 ve 2071 e bu üç temel esas üzerine hazırlıyoruz. Yani İslam algısıyla yetişen, değerlerini özümseyen ve milli ve ahlaki değerleri geleceğe taşıyacak bir gençlik yetiştiriyoruz şeklinde konuştu.

MUTLU BİR ŞEHİR İÇİN
Belediye olarak yaptıkları eğitim yatırımlarıyla ilmi, Aile Okulları ve Çanakkale gezisi gibi kültürel faaliyetlerle ahlaki, kentsel dönüşüm çalışmalarıyla da stratejik derinliği uyguladıklarını ifade eden Başkan Genç, şöyle konuştu: Bu üç temel özelliği esas aldığımızda o şehrin gelecek adına temeli sağlam atılmış demektir. Çünkü bu üçü birbirini tamamlar. Bir şehre yaptığınız yol, bina gibi somut yatırımları, eğitim yuvalarıyla destekler, gençleri de değerlerinizle buluşturursanız mutlu bir şehir oluşturursunuz. Bütün hedefimiz 2023 e mutlu bir şehir hazırlamak. Bu yolda önemli bir mesafe kat ettiğimize inanıyorum.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunlu iş adamının haciz isyanı

1 Samsunlu iş adamının haciz isyanı

Tim 20 yıl sonra Samsunda buluştu

2 Tim 20 yıl sonra Samsun'da buluştu

Samsundaki silahlı saldırıda 2 oğlu ölen baba tutuklandı

3 Samsun'daki silahlı saldırıda 2 oğlu ölen baba tutuklandı

Samsunsporda program değişti

4 Samsunspor'da program değişti

Samsunspor afişindeki sır oyuncu

5 Samsunspor afişindeki sır oyuncu

Kamp sonuna kadar denenecek

6 Kamp sonuna kadar denenecek

Orduda kadın avukat otel odasında ölü bulundu

7 Ordu'da kadın avukat otel odasında ölü bulundu

Samsunspor taraftarından gergin bekleyiş

8 Samsunspor taraftarından gergin bekleyiş

Samsun görüntü kirliliğine savaş açtı

9 Samsun görüntü kirliliğine savaş açtı!

Chibuike bomba gibi

10 Chibuike bomba gibi