“ŞEHRİMİZİ AHLAKİ DERİNLİKLE YÜKSELTİYORUZ”

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Yeni Samsun un ahlaki, ilmi ve stratejik derinliğe göre geleceğe ilerlemesi gerektiğini belirterek, Biz şehrimizi 2023 ve 2071 e bu üç temel esas üzerine hazırlıyoruz dedi.

“ŞEHRİMİZİ AHLAKİ DERİNLİKLE YÜKSELTİYORUZ”

İlçelerini Kurumsal, Kentsel ve Kültürel Dönüşüm üzerine inşa ettiklerini belirten Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Şehrimizi kurumsal bir kimliğe soktuğumuz ve Türkiye nin gözbebeği haline getirdiğimiz belediyemizle bir yandan kentsel dönüşüm çalışmalarıyla çağdaş yaşam alanı haline getirirken, bir yandan da kültürel dönüşümle milli, ahlaki ve manevi değerleriyle birlikte geleceğe hazırlıyoruz diye konuştu.

DEĞERLERİNİ ÖZÜMSEYEN GENÇLİK
Necip Fazıl Kısakürek in, Toplumlar parasızlıktan değil, ahlaksızlıktan çökerler sözünü hatırlatan Genç, Yeni Türkiye de bu şehrin en büyük ihtiyacı ahlaki, ilmi ve stratejik derinliktir. Yani yeni Samsun bunların üzerine geleceğe ilerlemelidir. Biz gençlerimize yönelik yaptığımız kültürel yatırımlarla şehrimizi 2023 ve 2071 e bu üç temel esas üzerine hazırlıyoruz. Yani İslam algısıyla yetişen, değerlerini özümseyen ve milli ve ahlaki değerleri geleceğe taşıyacak bir gençlik yetiştiriyoruz şeklinde konuştu.

MUTLU BİR ŞEHİR İÇİN
Belediye olarak yaptıkları eğitim yatırımlarıyla ilmi, Aile Okulları ve Çanakkale gezisi gibi kültürel faaliyetlerle ahlaki, kentsel dönüşüm çalışmalarıyla da stratejik derinliği uyguladıklarını ifade eden Başkan Genç, şöyle konuştu: Bu üç temel özelliği esas aldığımızda o şehrin gelecek adına temeli sağlam atılmış demektir. Çünkü bu üçü birbirini tamamlar. Bir şehre yaptığınız yol, bina gibi somut yatırımları, eğitim yuvalarıyla destekler, gençleri de değerlerinizle buluşturursanız mutlu bir şehir oluşturursunuz. Bütün hedefimiz 2023 e mutlu bir şehir hazırlamak. Bu yolda önemli bir mesafe kat ettiğimize inanıyorum.EN ÇOK OKUNANLAR

Kaldırım aday adayı

1 Kaldırım aday adayı

Samsunspor'da ikisi de olmayacak

2 Samsunspor'da ikisi de olmayacak

Meşaleni al formanı giy sende bu yürüyüşe katıl

3 Meşaleni al formanı giy sende bu yürüyüşe katıl

Samsun'da 'uçan imam' hapiste

4 Samsun'da 'uçan imam' hapiste

Yaşam savaşını kaybetti

5 Yaşam savaşını kaybetti

Samsun'a yeni üniversite kuruluyor

6 Samsun'a yeni üniversite kuruluyor

Samsun'da Jandarma'dan yeni uygulama

7 Samsun'da Jandarma'dan yeni uygulama

Cemal Safi'ye son görev

8 Cemal Safi'ye son görev

Samsun'da bakkalını 68 yıldır güler yüzle açıyor

9 Samsun'da bakkalını 68 yıldır güler yüzle açıyor

Samsunspor'da Muhammet Beşir'in durumu maç saati beklenecek

10 Samsunspor'da Muhammet Beşir'in durumu maç saati beklenecek