Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Samsunlunun ekmeğiyle oynandı

MHP Samsun Milletvekili Aday Adayı Muzaffer candemir, Yakakent ve 19 Mayıs ilçelerinde yaptığı seçim gezilerinde, Bölgenin tek ve en önemli gelir kaynağı olan tütün yok edildi ve bu politika ile onbinlerce Samsunlunun ekmeğiyle oynandı dedi

Samsunlunun ekmeğiyle oynandı

MHP Samsun Milletvekili Aday Adayı Muzaffer Candemir 19 Mayıs ve Yakakent te seçim çalışmalarını sürdürdü. Muzaffer Candemir ilk ziyaretini 19 Mayıs İlçesi ne yaptı. Burada MHP İlçe Başkanı Mustafa Selçuk u ziyaret eden Candemir, 19 Mayıs ın sorunları ile ilgili görüş alışverişinde bulundu. Candemir 19 Mayıs ın tek ve en önemli gelir kaynağı olan tütünü yok edildiğini ve bu politika ile onbinlerce Samsunlunun ekmeğiyle oynandığını söyledi.

ON BİNLER İŞSİZ KALDI
Candemir, Tütün ve tarım bu gölgenin can damarıdır. Tütün ekiminin ortadan kaldırılmasıyla onbinlerce vatandaşımız yokluğa mahkum edilmiştir. Daha önce tütün üreten ve ürettiği tütün kalite bakımından dünya markası olan 19 Mayıs ilçemiz bu gün artık fabrikası yabancılara satılmış Brezilya tütünü işleyen ve istihdama katkı sağlamayan bir durumla karşı karşıya kalmıştır. Üret,icinin ekmeği elinden alınmıştır. Sigara Fabrikası ve özelleştirilen fabrikalarda çalışan 25 bin işçi ve ailesi üretemez ve işsiz hale getirilmiştir diye konuştu.

SAMSUN YATIRIMLARDAN PAY ALAMIYOR

Samsun un sanayi ve ekonomisinin durma noktasına geldiğini savunan Candemir, Samsun devletten hiç pay alamayan illerimizden biri haline getirildi.Samsun un siyasetçileri yerel yönetimlere sahip çıkmadı, yerel yöneticiler bu konularda adım atmadı. Sadece bürokratların hükümete yaptığı baskılarla kamu yatırımları gelebildi şeklinde konuştu. 

MHP TEK BAŞINA İKTİDARA YÜRÜYOR

MHP 19 Mayıs İlçe Başkanı Mustafa Selçuk ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirterek şunları söyledi: MHP iktidara doğru yürüyor. Samsun da da bizi iktidara taşıyacak inanmış , güçlü aday adaylarımızla yolumuza devam ediyoruz. halka gerçekleri anlatarak hep birli,kte MHP iktidarını tesis edeceğiz. Muzaffer Candemir e çıktığı bu kutlu yolda başarılar diliyorum.  

VATANDAŞLARLA BULUŞTU
19 Mayıs ta vatandaşlar ve esnaflarla da bir araya gelen Candemir daha sonra Yakakent e gitti. MHP ilçe Teşkilatını da ziyaret eden Candemir, MHP Yakakent İlçe Başkanı Ferhat Kullukçu ve yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılandı. Candemir, Yakakent te de esnaf ve vatandaş ziyaretlerinde bulundu.  Yakakent te de ekonomi ile ilgili görüşlerini açıklayan Candemir şunları söyledi: Samsun devletten yatırım alma yerine yatırımlarını verdi. Örneğin Azot Fabrikasını verdi, Bakır Fabrikasını verdi. Tekel fabrikalarını, tekel depolarını, limanı, TZDK yı, TMO yu, Gelemen Çiftliği ni verdi. Bafra daki harayı verdi. Samsunlunun elinde bir şey kalmadığı gibi 25 bine yakın istihdam kapısı yok edildi. Bunu da başarı diye anlattılar.
MHP iktidarında bunların hesabı soaracak, milletimizi üreten, istihdam sağlayan hale getireceğiz.  EN ÇOK OKUNANLAR

Dostluk maçı ertelendi

1 Dostluk maçı ertelendi

Mesaiye devam

2 Mesaiye devam

Bakan Kılıç Yeni stadyum hazır, en iyi çim Samsunda

3 Bakan Kılıç: 'Yeni stadyum hazır, en iyi çim Samsun'da'

Başkanlardan 19 Mayıs Sanayi Sitesine müjde

4 Başkanlardan 19 Mayıs Sanayi Sitesi'ne müjde

Şehzadelerden anlamlı kampanya

5 Şehzadeler'den anlamlı kampanya

Gücümüzü Bakan Kılıçtan alıyoruz

6 Gücümüzü Bakan Kılıç'tan alıyoruz

Nerede hareket

7 Nerede hareket...

Hükümetleri halk kuracak

8 Hükümetleri halk kuracak

Korkutmaya çalışıyorlar

9 Korkutmaya çalışıyorlar

Trabzonspora nazar değdi

10 Trabzonspor'a nazar değdi