Tehdit ve şantaj iddiası

Türk İmar-Sen Samsun Şube Başkanı Mustafa Çakır, Karayolları Bölge Müdürlüğü ndeki üyelerinin, bazı idarecilerce vaat, tehdit ve şantajla, başka sendikaya geçmeye zorlandığını iddia etti

Tehdit ve şantaj iddiası

Türk İmar-Sen Samsun Şube Başkanı Mustafa Çakır, Karayolları Bölge Müdürlüğü başta olmak üzere sendikalarına bağlı bir çok kurumda üyelerinin vaat, tehdit ve şantajla sendika değiştirmeye zorlandığını ileri sürdü. Çakır, düzenlediği basın toplantısında, Tarafsız olmaları gereken, herkese ve her sendikaya eşit mesafede olması gereken adı bizde gizli bu şahıslar, maalesef sendika yönetici ve temsilciliğine soyunmuş ve onlar adına üye yapma yarışına girmişlerdir. İşkal ettikleri makamları kullanarak  birim amirleri ve çalışanlara talimatlar vererek, sendikamızdan istifaya ve başka sendikaya üye olmaya zorlamaktadırlar. Bu yapılanları en ince ayrıntılarıyla biliyoruz ve belgeleri de bizde mevcuttur dedi.

HADDİNİZİ AŞMAYIN
Çakır, yapılan uygulamanın Türk Ceza Kanu na göre suç ve karşılığının da 1-3 yıl arasında hapis cezası olduğunu hatırlatarak, Türk İmar-Sen olarak kimsenin Sendikamıza destek olmasını istemedik. Herkesi ve özellikle de kurum idarecilerinin her sendikaya eşit mesafede olmasını istiyoruz. Ama sendikamızı açıkça hedef alan bu idarecilere de asla meydanı boş bırakmayacağımızı göstereceğiz. Bu bir yerlerden talimat alan zatlar Türk İmar-Sen in ve Türkiye Kamu-Sen in ne olduğunu ve neler yapabileceğini henüz bilmemektedir. Üyelerimizin her zaman yanında olduk ve olmaya devam edeceğiz. Üyelerimizi sindirmenize asla müsaade etmeyeceğiz. Bu idareciler sendikacılık yapmak istiyorlarsa işkal ettikleri makamları bırakarak, sendikacılık yapacaklar. Eğer koltuklarını bırakamıyorlarsa, adam gibi oturup  işine baksınlar ve sabrımızı da daha fazla zorlamasınlar. Haddinizi ve sınırınızı aşmayın diye konuştu.

Bölge ve il müdürlerinin çalışma barışının bozulmaması için  haddini aşanlara hadlerini bildirmeleri çağrısında bulunan Çakır, yapılan zorbalıktan vazgeçilmemesi durumunda adli makamlara suç duyurusunda bulunacaklarını da sözlerine ekledi.



EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunlu iş adamının haciz isyanı

1 Samsunlu iş adamının haciz isyanı

Samsundaki silahlı saldırıda 2 oğlu ölen baba tutuklandı

2 Samsun'daki silahlı saldırıda 2 oğlu ölen baba tutuklandı

Samsunspor afişindeki sır oyuncu

3 Samsunspor afişindeki sır oyuncu

Tim 20 yıl sonra Samsunda buluştu

4 Tim 20 yıl sonra Samsun'da buluştu

Samsunsporda program değişti

5 Samsunspor'da program değişti

Orduda kadın avukat otel odasında ölü bulundu

6 Ordu'da kadın avukat otel odasında ölü bulundu

Samsun görüntü kirliliğine savaş açtı

7 Samsun görüntü kirliliğine savaş açtı!

Kamp sonuna kadar denenecek

8 Kamp sonuna kadar denenecek

Samsunda otostop yapan hayat kadınlarına operasyon

9 Samsun'da otostop yapan hayat kadınlarına operasyon

Karadenizde can pazarı 3 ölü, 3 yaralı

10 Karadeniz'de can pazarı: 3 ölü, 3 yaralı