Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Samsun’da Her Yıl 1 Milyon Fidan Dikiliyor

Samsun Orman İşletme Müdürlüğü ‘Dünya Ormancılık Günü ve Ağaç Bayramı’nı bir dizi etkinlik ve fidan dikerek kutladı.

Samsun’da Her Yıl 1 Milyon Fidan Dikiliyor

Samsun İlkadım Atatürk Mesleki ve Teknik Lisesi’nde düzenlenen kutlama programına Samsun Vali Yardımcısı Metin Borazan, Orman ve Su İşleri 11. Bölge Müdürü Mehmet Sıddık Kılınçer, Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Aytekin Girgin, Samsun Orman İşletme Müdürü Halil Oflu, kurum müdürleri ve öğrenciler katıldı. Dünya Ormancılık Günü ve Ağaç Bayramı etkiliğinde bir konuşma yapan Samsun Vali Yardımcısı Metin Borazan, “Bu etkinlikte emeği geçen tüm arkadaşlarımı tebrik ediyorum. Çocuklarımızın burada yapmış olduğu gösteriler ve etkinliklerden dolayı hepsini tebrik ediyorum. Çok duygulandım onu da belirtmek istiyorum. Doğa sevgisinin gelecek nesillere aktarılması, aşılanması ve öğretilmesi konusunda ne yapabiliyorsak yapmalıyız” dedi.

“SAMSUN’DA HER YIL 1 MİLYON FİDAN DİKİLİYOR”

Ormancılık Bayramı’nı kutlayan Samsun Orman İşletme Müdürü Halil Oflu, “Ormanlar, sağladıkları odun ve odun dışı ekonomik değerlerin yanında; erozyonu önlemesi, iklim üzerinde önemli etkileri, havayı temizlemesi, oksijen kaynağı olması, bazı canlılar için barınak görevi görmesi, su kaynaklarını düzenlemesi gibi fonksiyonları sonucu oluşan sosyal ve çevresel yararları insan yaşamı için hayati önem taşımaktadır. Bu önem dolayısıyla ormanlar ülkelerin değil dünyanın ortak değerleri arasında yer almaktadır. Orman Genel Müdürlüğü personeli olarak her yıl Samsun’da 600 bin metrekare sahada ağaçlandırma, toprak muhafaza, erozyon kontrol çalışması yapılmaktadır. Samsun ilimizde her yıl ortalama 1 milyon adet fidan dikimi gerçekleştirilmektedir. Unutmayalım ki bir kuşağın diktiği ağacın gölgesinde gelecek kuşaklar serinler” diye konuştu.

Konuşmaların ardından, Canik Vilayetler Hizmet Birliği Anaokulu öğrencileri, İlkadım Sema-Cengiz Büberci Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Halk Oyunları Folklor Ekibi, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Halk Oyunları Ekibi gösterilerini sergiledi.

Etkinlik pasta kesimi, ödül töreni ve fidan dikimi ile sona erdi.

Samsun’daEN ÇOK OKUNANLAR

Trafik kazasında bir aile yok oluyordu

1 Trafik kazasında bir aile yok oluyordu

Vali Zülkif Dağlı Toplu iftarlar yerine fakir sofralarına oturalım

2 Vali Zülkif Dağlı 'Toplu iftarlar yerine fakir sofralarına oturalım'

Vali Zülkif Dağlı Zengin iftar sofralarına değil ihtiyaç sahiplerinin sofraları

3 Vali Zülkif Dağlı 'Zengin iftar sofralarına değil ihtiyaç sahiplerinin sofraları

Kdz Ereğlide bin 500 kişi iftar sofrasında buluştu

4 Kdz. Ereğli'de bin 500 kişi iftar sofrasında buluştu

Artvin ilk iftarını birlikte yaptı

5 Artvin ilk iftarını birlikte yaptı

Sudan Cumhurbaşkanı Yardımcısından FETÖ okulları açıklaması

6 Sudan Cumhurbaşkanı Yardımcısından FETÖ okulları açıklaması

Otomobillere çarpan motosiklet sürücüsü ağır yaralandı

7 Otomobillere çarpan motosiklet sürücüsü ağır yaralandı