Saathane ye 7 nci ret

Samsun Büyükşehir Belediyesi nin Saathane için yaptığı imar planı, Danıştay ın ardından düzeltme talebi yapılan Samsun İdare Mahkemesi nce de rededildi.

Saathane ye 7 nci ret

Samsun Büyükşehir Belediyesi nin Saathane için yaptığı imar planı, Danıştay ın ardından düzeltme talebi yapılan Samsun İdare Mahkemesi nce de rededildi. STSO Meclis üyesi Ümit Ayla, 7 imar değişikliğinin de mahkemelerce reddedildiğini, belediyenin yeni imar planı hazırlığında olduğunu belirterek, tepki gösterdi

Samsun Büyükşehir Belediyesi ile Saathane esnafı arasındaki imar planı davalarından birinin daha sonuçlandığı, Danıştay ın ret kararının ardından düzeltme talebinde bulunulan Samsun İdare Mahkemesi nin de isteği geri çevirdiği açıklandı.

TÜM DAVALAR REDDEDİLDİ
Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Toplantısı nda konuyu gündeme taşıyan meclis üyesi ve saathane esnafı Üimet Ayla, Büyükşehir Belediyesi nin 7 kez yaptığı imar değişikliğinin mahkemelerce 7 kez reddedildiğini söyledi. Ayla, Büyükşehir Belediyesi nin yaptığı imar planının Danıştay ca reddedildiğini belirterek, Büyükşehir Belediyesi nin bu karara karşı yaptığı düzeltme isteği de Samsun İdare Mahkemesi nce reddedildi. Bunun dışında Büyükşehir Belediyesi nin yaptığı tüm uygulamalara temel oluşturanuygulama imar planı da Samsun İdare Mahkemesi nce bilirkişilerin oybirliği ile yazdığı raporlara dayanarak reddedildi. Üstelik bölgede ortaya çıkan ve Müze Müdürlüğü nün olaya el koymasına neden olan tarihi kalıntılar da Saathane esnafının ne kadar haklı olduğunu bir kez daha ortaya koydu dedi.

YENİ İMAR PLANI YOLDA
Saathane esnafının haklarını korumak için 2011 yılından beri hukuki mücadele verdiğini, yaptıkları hukuki harcamalarla da mağdur edildiğini belirten Ayla, Büyükşehir belediyemiz bu katı ve uzlaşıdan uzak tutumuna devam ederek halen yeni imar planları ile sanki bir yap boz oyunu oynar gibi esnaf ve yaşayanları hiçe saymaktadır. Bu tutum şehrimizin, esnafımızın ve belediyenin yararına değildir. 2011 yılından itibaren projenin ortak akıl ile çözülmesi dışında gerçekleşecek tüm hareketler zarar ve tahribat dışında hiçbir amaca ulaşmamıştır ifadelerini kullandı.

Bayram OKEN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor'da Angan geri dönüyor

1 Samsunspor'da Angan geri dönüyor

Samsun'da hayaller gerçek oldu

2 Samsun'da hayaller gerçek oldu

Samsun'da 30 yılı bir metrekarede geçti

3 Samsun'da 30 yılı bir metrekarede geçti

Samsun'da engelli gencin korkunç ölümü

4 Samsun'da engelli gencin korkunç ölümü

Samsunspor'da Samaras büyüledi

5 Samsunspor'da Samaras büyüledi

Samsun'da hava sıcaklıkları artacak

6 Samsun'da hava sıcaklıkları artacak

Vali Güzeloğlu, hasret giderdi: 'Samsun'u çok özledim'

7 Vali Güzeloğlu, hasret giderdi: 'Samsun'u çok özledim'

Yıldıray Baş'a güvenoyu

8 Yıldıray Baş'a güvenoyu

Samsunspor'da Ayite çok üzgün

9 Samsunspor'da Ayite çok üzgün

Samsun dahil 6 ilde FETÖPDY operasyonu

10 Samsun dahil 6 ilde FETÖ/PDY operasyonu