Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Saathane ye 7 nci ret

Samsun Büyükşehir Belediyesi nin Saathane için yaptığı imar planı, Danıştay ın ardından düzeltme talebi yapılan Samsun İdare Mahkemesi nce de rededildi.

Saathane ye 7 nci ret

Samsun Büyükşehir Belediyesi nin Saathane için yaptığı imar planı, Danıştay ın ardından düzeltme talebi yapılan Samsun İdare Mahkemesi nce de rededildi. STSO Meclis üyesi Ümit Ayla, 7 imar değişikliğinin de mahkemelerce reddedildiğini, belediyenin yeni imar planı hazırlığında olduğunu belirterek, tepki gösterdi

Samsun Büyükşehir Belediyesi ile Saathane esnafı arasındaki imar planı davalarından birinin daha sonuçlandığı, Danıştay ın ret kararının ardından düzeltme talebinde bulunulan Samsun İdare Mahkemesi nin de isteği geri çevirdiği açıklandı.

TÜM DAVALAR REDDEDİLDİ
Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Toplantısı nda konuyu gündeme taşıyan meclis üyesi ve saathane esnafı Üimet Ayla, Büyükşehir Belediyesi nin 7 kez yaptığı imar değişikliğinin mahkemelerce 7 kez reddedildiğini söyledi. Ayla, Büyükşehir Belediyesi nin yaptığı imar planının Danıştay ca reddedildiğini belirterek, Büyükşehir Belediyesi nin bu karara karşı yaptığı düzeltme isteği de Samsun İdare Mahkemesi nce reddedildi. Bunun dışında Büyükşehir Belediyesi nin yaptığı tüm uygulamalara temel oluşturanuygulama imar planı da Samsun İdare Mahkemesi nce bilirkişilerin oybirliği ile yazdığı raporlara dayanarak reddedildi. Üstelik bölgede ortaya çıkan ve Müze Müdürlüğü nün olaya el koymasına neden olan tarihi kalıntılar da Saathane esnafının ne kadar haklı olduğunu bir kez daha ortaya koydu dedi.

YENİ İMAR PLANI YOLDA
Saathane esnafının haklarını korumak için 2011 yılından beri hukuki mücadele verdiğini, yaptıkları hukuki harcamalarla da mağdur edildiğini belirten Ayla, Büyükşehir belediyemiz bu katı ve uzlaşıdan uzak tutumuna devam ederek halen yeni imar planları ile sanki bir yap boz oyunu oynar gibi esnaf ve yaşayanları hiçe saymaktadır. Bu tutum şehrimizin, esnafımızın ve belediyenin yararına değildir. 2011 yılından itibaren projenin ortak akıl ile çözülmesi dışında gerçekleşecek tüm hareketler zarar ve tahribat dışında hiçbir amaca ulaşmamıştır ifadelerini kullandı.

Bayram OKEN ÇOK OKUNANLAR

Samsunun ilk yerli tramvayı test ediliyor

1 Samsun'un ilk yerli tramvayı test ediliyor

Samsunsporda revizyon

2 Samsunspor'da revizyon

Samsunda FETÖnün üniversite yapılanmasına dev operasyon

3 Samsun'da FETÖ'nün üniversite yapılanmasına dev operasyon!

Samsunlu genç adam düğünden sonra öyle bir hüsran yaşadı ki

4 Samsunlu genç adam düğünden sonra öyle bir hüsran yaşadı ki...

Samsunda feci kaza Hastaneye yetiştirilemeden hayatını kaybetti

5 Samsun'da feci kaza! Hastaneye yetiştirilemeden hayatını kaybetti

Samsun yolunda faciadan dönüldü

6 Samsun yolunda faciadan dönüldü

Samsunspor kulübesinde telefon trafiği

7 Samsunspor kulübesinde telefon trafiği

Define merakı sonu oldu

8 Define merakı sonu oldu!

Samsundan önemli uyarı Bu karar balıkçılığı bitirir

9 Samsun'dan önemli uyarı: Bu karar balıkçılığı bitirir

Samsun Adliyesinde FETÖ operasyonu 8 gözaltı

10 Samsun Adliyesi'nde FETÖ operasyonu! 8 gözaltı