Saathane ye 7 nci ret

Samsun Büyükşehir Belediyesi nin Saathane için yaptığı imar planı, Danıştay ın ardından düzeltme talebi yapılan Samsun İdare Mahkemesi nce de rededildi.

Saathane ye 7 nci ret

Samsun Büyükşehir Belediyesi nin Saathane için yaptığı imar planı, Danıştay ın ardından düzeltme talebi yapılan Samsun İdare Mahkemesi nce de rededildi. STSO Meclis üyesi Ümit Ayla, 7 imar değişikliğinin de mahkemelerce reddedildiğini, belediyenin yeni imar planı hazırlığında olduğunu belirterek, tepki gösterdi

Samsun Büyükşehir Belediyesi ile Saathane esnafı arasındaki imar planı davalarından birinin daha sonuçlandığı, Danıştay ın ret kararının ardından düzeltme talebinde bulunulan Samsun İdare Mahkemesi nin de isteği geri çevirdiği açıklandı.

TÜM DAVALAR REDDEDİLDİ
Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Toplantısı nda konuyu gündeme taşıyan meclis üyesi ve saathane esnafı Üimet Ayla, Büyükşehir Belediyesi nin 7 kez yaptığı imar değişikliğinin mahkemelerce 7 kez reddedildiğini söyledi. Ayla, Büyükşehir Belediyesi nin yaptığı imar planının Danıştay ca reddedildiğini belirterek, Büyükşehir Belediyesi nin bu karara karşı yaptığı düzeltme isteği de Samsun İdare Mahkemesi nce reddedildi. Bunun dışında Büyükşehir Belediyesi nin yaptığı tüm uygulamalara temel oluşturanuygulama imar planı da Samsun İdare Mahkemesi nce bilirkişilerin oybirliği ile yazdığı raporlara dayanarak reddedildi. Üstelik bölgede ortaya çıkan ve Müze Müdürlüğü nün olaya el koymasına neden olan tarihi kalıntılar da Saathane esnafının ne kadar haklı olduğunu bir kez daha ortaya koydu dedi.

YENİ İMAR PLANI YOLDA
Saathane esnafının haklarını korumak için 2011 yılından beri hukuki mücadele verdiğini, yaptıkları hukuki harcamalarla da mağdur edildiğini belirten Ayla, Büyükşehir belediyemiz bu katı ve uzlaşıdan uzak tutumuna devam ederek halen yeni imar planları ile sanki bir yap boz oyunu oynar gibi esnaf ve yaşayanları hiçe saymaktadır. Bu tutum şehrimizin, esnafımızın ve belediyenin yararına değildir. 2011 yılından itibaren projenin ortak akıl ile çözülmesi dışında gerçekleşecek tüm hareketler zarar ve tahribat dışında hiçbir amaca ulaşmamıştır ifadelerini kullandı.

Bayram OKEN ÇOK OKUNANLAR

Otomobil koyun sürüsüne daldı

1 Otomobil koyun sürüsüne daldı

Dağda mahsur kalan 8 çoban ve 2 bin koyun kurtarıldı

2 Dağda mahsur kalan 8 çoban ve 2 bin koyun kurtarıldı

Düğün konvoyunda kaza: 22 yaralı

3 Düğün konvoyunda kaza: 22 yaralı

Mardin'de aranan 20 şahıs yakalandı

4 Mardin'de aranan 20 şahıs yakalandı

Çöp konteynerinde başlayan yangın otomobili kullanılmaz hale getirdi

5 Çöp konteynerinde başlayan yangın otomobili kullanılmaz hale getirdi

Düğün konvoyunda zincirleme trafik kazası: 22 yaralı

6 Düğün konvoyunda zincirleme trafik kazası: 22 yaralı

Ordu'da denize düşen 2 kişi öldü

7 Ordu'da denize düşen 2 kişi öldü

Doğalgaz patlaması sonucu çıkan yangında 7 ev kullanılamaz hale geldi

8 Doğalgaz patlaması sonucu çıkan yangında 7 ev kullanılamaz hale geldi

Sultan Abdülhamid Han Hastanesi'nin kantininde yangın

9 Sultan Abdülhamid Han Hastanesi'nin kantininde yangın

Denize düşen talihsiz adam yaşamını yitirdi

10 Denize düşen talihsiz adam yaşamını yitirdi