‘Bereket Ormanları’ Projesi Samsun’da Hayat Buldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın öncülüğünde Orman ve Su İşleri Bakanlığı ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı desteğiyle gerçekleştirilen Bereket Ormanları projesinin...

‘Bereket Ormanları’ Projesi Samsun’da Hayat Buldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın öncülüğünde Orman ve Su İşleri Bakanlığı ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı desteğiyle gerçekleştirilen Bereket Ormanları projesinin Samsun ayağında bin adet fidan toprakla buluştu.

Atakum ilçesinde bulunan Samsun Büyükşehir Belediyesi Atlı Spor Tesisleri arkasındaki alanda yapılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın öncülüğünde gerçekleştirilen Bereket Ormanları projesinin Samsun ayağında ilk olarak kısa bir tören düzenlendi. Törende konuşan Samsun Valisi İbrahim Şahin, “Gönül elçileri önemli bir çalışma. Bu projeye katkı sağlamak çok önemlidir. Bereket Ormanı’na bin adet fidan dikilecek. Biz özellikle yeşili çok gibi görünün bir ülkeyiz ama her geçen gün çölleşiyoruz. Fakat çok şükür ki 13 yılda 2 milyarı aşkın fidan dikildi. Orman alanlarımızı geliştirmeliyiz. Samsun’un yüzde 30’u yeşil alan. Her bir insanın 10-15 ağaç dikmesi gerekiyor. Bir fidan ağaç olduktan sonra 40 kişinin soluğunu karbondioksiti alıp absorbe ediyor. 70 kişinin ihtiyaç duyduğu oksijeni veriyor. Kullandığımız araçları dikkate aldığımızda çok ciddi anlamda çevre kirliliği oluşuyor. Samsun özellikle yağmur erozyonuyla karşı karşıya olan iki tane ovanın ortasında duruyor. Bununda ötesinde özelikle coğrafyamız ağaçlandırma yapmaya oldukça müsait. Bir can suyu verdikten sonra fidanlarımız büyüyecek” dedi.

Törende ayrıca Samsun Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Tekin Balcı ve Samsun Orman İşletme Müdürü Halil Oflu da kısa birer konuşma yaptı. Konuşmaların ardından Sema-Cengiz Büberci Kız Meslek Lisesi Folklor ekibinin halk oyunları gösteriminin arından fidan dikimine geçildi. Bereket Ormanı’na ilk fidan ve can suyu Vali İbrahim Şahin tarafından dikildi. İlçe Belediye Başkanları, kamu kurum ve Kuruluş müdürleri, sivil toplum örgütü ve siyasi parti temsilcileri, gönül elçileri, koruyucu aileler, şehit yakınları, gaziler, yaşlılar, çocuklar ve öğrencilerin katıldığı dikimde ağırlıklı olarak çam fıstığı ve badem türlerinden bin adet fidan toprakla buluştu.

‘Bereket

‘Bereket

‘BereketEN ÇOK OKUNANLAR

Antalya'da gürültü kavgası: 1 ölü, 1 yaralı

1 Antalya'da gürültü kavgası: 1 ölü, 1 yaralı

Şehit Yarbay Dunca'nın baba evine acı haber ulaştı

2 Şehit Yarbay Dunca'nın baba evine acı haber ulaştı