Toplum Polislik Büro Amirliği’nden Farkındalık Standı

Samsun’un Bafra İlçe Kaymakamı Halis Arslan başkanlığında, Bafra Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği uyuşturucuya karşı farkındalık oluşturmak için stant açtı.

Toplum Polislik Büro Amirliği’nden Farkındalık Standı

Bafra Kaymakamlığı Sevgiyle Uzanan Eller Projesi kapsamında Bafra Kaymakamı Halis Arslan başkanlığında Tekel Caddesi üzerinde bulunan bir süper market önünde, uyuşturucu madde kullanımına karşı farkındalık için stant açılarak basın açıklaması yapıldı ve vatandaşlar bilgilendirildi.

Bafra Toplum Destekli Büro ve Çocuk Şube Büro Amiri Mahmut Kurt yaptığı konuşmada, “Günümüzde dünya küresel bir köy haline gelmiştir. Uzakların yakın olduğu, dünyanın her hangi bir yerinde gerçekleşen olayın dakikalar içerisinde yine dünyanın başka bir yerine ulaştığı, teknolojinin her imkanı sunduğu, kısacası inanılmaz bir çağı yaşamaktayız. Kuşkusuz ki bu kadar imkanı bizlere sunan günümüz dünyası ne yazık ki birçok tehlikeyi de içinde barındırmaktadır. Bu tehlikelerin en çok tehdit ettiği grup şüphesiz ki henüz kimlik arayışı içerisinde olan çocuklarımız yani geleceğimizdir. Bafra Kaymakamlığımızca Sevgiyle Uzanan Eller Projesi kapsamında bu ve benzeri faaliyetlerimizin hayata geçirilmesinin temelinde de bu tehditlerden en yaygın ve belki de sonuçları itibariyle en ciddi olanı, çocuklarımızı küçük yaşta etkisi altına alan madde bağımlılığı yatmaktadır. Araştırmalar, ne yazık ki çocuk ve ergenlerde madde kullanımı sayısının giderek arttığını ve madde kullanım yaşının giderek düştüğünü gösteriyor. Ailenin ilgisizliği ve arkadaş çevresinin başlıca etken olduğu madde bağımlılığı, suç ve şiddet oranının da artmasına neden olmaktadır. Anayasamızın 58. maddesinde devletin, gençleri alkol düşkünlüğünden, uyuşturucu maddelerden, suçluluk, kumar ve benzeri kötü alışkanlıklardan ve cehaletten korumak için gerekli tedbirleri alacağı ifade edilmektedir. Bu görevin yerine getirilmesi amacıyla, bizler de bu stantlarımızı hazırlamış bulunuyoruz. Stadımızda madde bağımlılığı ile ilgili kapalı devre televizyonda videolar ve eğitici broşürlerimiz bulunmaktadır. Görevlilerimiz tarafından broşür dağıtımı ve bilgilendirme yapılacaktır” dedi.

Kaymakam Halis Arslan ise yaptığı konuşmada, “Uyuşturucu madde kullanımı, aile şiddetin bulunduğu, parçalanmış ailelerin olduğu kalabalık ailelerin olduğu mekanlar, mahallelerde yüksektir. Biz bu şehirde birlikte yaşıyoruz. O bakımdan onları biz dışlamıyoruz, ötekileştirmiyoruz. Dolayısıyla onları kazanmaya çalışacağız. Bu çalışma aileleri bilinçlendirme ve farkındalık oluşturma açısından çok faydalıdır” diye konuştu.

Konuşmaların ardından gelen vatandaşlar standı gezerek çeşitli konularda polis memurlarından bilgiler aldı.EN ÇOK OKUNANLAR

Antalya'da gürültü kavgası: 1 ölü, 1 yaralı

1 Antalya'da gürültü kavgası: 1 ölü, 1 yaralı

Samsun'da Jandarmaya ateş açan 3 kişi tutuklandı

2 Samsun'da Jandarmaya ateş açan 3 kişi tutuklandı

Tramvay ücretsiz

3 Tramvay ücretsiz

Çarşamba Havalimanı'nda 'ahlaksız denetim' iddiası

4 Çarşamba Havalimanı'nda 'ahlaksız denetim' iddiası

 Taraftar işbaşında

5 Taraftar işbaşında

Gözler Samaras'ta olacak

6 Gözler Samaras'ta olacak

Haydi Samsun

7 Haydi Samsun

Şehit Yarbay Dunca'nın baba evine acı haber ulaştı

8 Şehit Yarbay Dunca'nın baba evine acı haber ulaştı

Cumhurbaşkanı'nın kuzeni trafik kazasında yaşamını yitirdi

9 Cumhurbaşkanı'nın kuzeni trafik kazasında yaşamını yitirdi

 Kale Furkan'ın

10 Kale Furkan'ın