Çocuk gelinler eşlerinin tahliyesini istiyor

Aydın da küçük yaşta evlenip çocuk sahibi olan üç çocuk gelin, eşlerine ceza verilmesi nedeniyle çocuklarıyla birlikte mağdur olduklarını iddia ederek kendilerinin de cezaevine konulmasını talep etti.

Çocuk gelinler eşlerinin tahliyesini istiyor

Küçük yaşta evlendikleri gerekçesiyle Aydın E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda cezalarını çeken Akın Arıcı, Hamza Aydoğdu, Servet İçli nin eşleri, çocukları ve aileleriyle birlikte cezaevi önünde gözyaşları içerisinde eşlerinin tahliyesini istedi. Verilen ceza nedeniyle eşleri kadar kendileri ve çocuklarının da mağdur olduğunu savunan kadınlar, ya tahliye için yasal düzenleme yapılmasını ya da kendilerine de ceza verilmesini talep ediyor.
Küçük yaşta evlenip iki çocuk sahibi olan Dilek Arıcı, eşi Akın Arıcı nın 5 yıl 4 ay hapis cezası aldığını ve 9 aydır cezaevinde yattığını belirterek, “Ortada işlenen bir suç varsa bunun cezasını ben mi çekiyorum, eşim mi çekiyor belli değil. Burada cezayı çocuklarım ve ben çekiyorum. Cumhurbaşkanımızdan ve Başbakanımızdan bizim sesimizi duyup, eşlerimizin tahliye olabilmesi için yasal bir düzenleme yapılmasını talep ediyoruz dedi.
2 çocuk sahibi Seda İçli de, 9 yıl önce evlendiği eşi Servet İçli nin 10 yıl 10 ay hapis cezası aldığını ve 3 aydır cezaevinde yattığını ifade ederek, Evlendikten 9 yıl sonra eşime hapis cezası geldi. Böyle adalet olmaz olsun. Benim, eşimin ve çocuklarımızın psikolojileri bozuldu. Maddi gücümüz olmamasına rağmen her hafta aynı çileyi çekiyoruz. Bizim gibi binlerce mağdur var. Allah rızası için yasal düzenleme yapılsın. Eşlerimiz bir suç işlemedi. Evlenmemizden dolayı cezaevinde olmaları adalet değil. Lütfen bize yardım etsinler. İki çocuğum ile çok zor durumdayım. Ben 2 çocuk ile 10 sene ne yaparım şeklinde konuştu.
“BİZİ DE CEZAEVİNE KOYSUNLAR”
4 çocuk annesi Hülya Aydoğu ise, 8 aydır eşi Hamza Aydoğdu nun cezaevinde olduğunu ve 5 yıl 6 ay hapis yatacağını söyledi. Kimsesi olmadığı için çocuklarıyla birlikte mağdur olduğunu savunan Aydoğdu, şöyle konuştu: “Ben 4 çocuk ile ortada kaldım. Bakanımız yok. Eşimin zaten sağlık sorunları var. Eşimin bir an önce içerden çıkmasını istiyorum. Buraya gelecek yol parasını bile borç buluyorum. Eşlerimiz içeride neyin cezasını çekiyorlar. Küçük yaşta bizimle evlenmeleri ise suçları bizde suçluyuz. O zaman bize de içeriye alsınlarEN ÇOK OKUNANLAR

Giresunspor Başkanı Mustafa Bozbağ: 'Samsunspor'u biz düşürmedik'

1 Giresunspor Başkanı Mustafa Bozbağ: 'Samsunspor'u biz düşürmedik'

Samsun milletvekili aday listelerinde sürpriz

2 Samsun milletvekili aday listelerinde sürpriz

Samsun'da Kaymakama ByLock gözaltısı

3 Samsun'da Kaymakama ByLock gözaltısı

Menemen Göksu'yu istiyor

4 Menemen Göksu'yu istiyor

Samsunspor'da 100 bin TL aranıyor

5 Samsunspor'da 100 bin TL aranıyor

Samsunspor'da beklenen gün geldi

6 Samsunspor'da beklenen gün geldi

 Hayırlısı olsun!..

7 Hayırlısı olsun!..

Samsun'da öğrenci servisi kaza yaptı: 6 yaralı

8 Samsun'da öğrenci servisi kaza yaptı: 6 yaralı

Samsun'da trafik kazaları şehir polis kamerasında

9 Samsun'da trafik kazaları şehir polis kamerasında

Hurda otomobilden yeni otomobil yaptılar

10 Hurda otomobilden yeni otomobil yaptılar