CHP de nefesler tutuldu

Cumhuriyet Halk Partisi nde bugün yapılacak ön seçimde 12 bin 651 üye, 17 ilçede 16 okul ve bir kahvehanede 22 aday adayı arasından 9 ismi belirlemek için oy kullanacak

CHP de nefesler tutuldu

CHP de bugün ön seçim payılacak. Samsun İl Seçim Kurulu nezaretinde yapılacak seçimlerde 22 aday adayı arasından 9 ismin belirlenmesi için 12 bin 651 üye oy kullanacak.

9 ADAY BELİRLENECEK
17 ilçede yapılacak ön seçimde oy verme işleminin sabah saat 08.00 da başlayıp, 17.00 da sona ereceğini, İl Seçim Kurulu nun nezaretinde yapılacak seçimde en fazla oyu alan ilk 9 ismin CHP Samsun Milletvekili Adayı olacağını belirten İl Başkanı Dinçer Soylu, Ön seçim tamamen hakim gözetimin de yapılacak. 17 ilçede 22 aday için 12 bin 651 üyemiz oy kullanacak. En fazla oyu alan 9 isim milletvekili adayımız olacak. Oy kullanılacak yerleri seçim kurulu belirledi. 16 ilçede okullarda oy kullanma işlemi yapılırken, Tekkeköy ilçemizde ise bir kahvehane oy kullanılacak. Üyelerimiz listelerine en az 5, en çok 9 ismi işaretleyebilecekler. Eksik ya da fazla işaretlenen listeler geçersiz sayılacak. Tüm üyelerimizi oy kullanmaya davet ediyoruz dedi. 

17 İLÇEDE SEÇİM
CHP Samsun Milletvekili Adaylığı için 17 ilçede oy kullanılacak yerler ise şunlar: Alaçam da Karayolları Fatih Ortaokulu, Asarcık ta Cumhuriyet Merkez İlkokulu, Atakum da Seyfi Demirsoy İlkokulu, Ayvacık da Hasan Uğurlu İlkokulu, Bafra da Anadolu İmam Hatip Lisesi, Canik de Karşıyaka Lisesi, Çarşamba da Atatürk İlköğretim Okulu, Havza da İstiklal İlkokulu,  İlkadım da İstiklal İlkokulu, Kavak da Şehit Merkez İlhan Kuşan Ortaokulu, Ladik te Atatürk İlköğretim Okulu, Ondokuzmayıs da Çok Programlı Lise, Salıpazarı nda Gökçeli İlköğretim Okulu, Tekkeköy de Osman Çıkış Kahvehanesi, Terme de Atatürk İlköğretim Okulu, Vezirköprü de Atatürk İlköğretim Okulu ve Yakakent te 100. Yıl İlköğretim Okulu.

22 ADAY ADAYI YARIŞACAK
Aday adaylarının pusuladaki sıralı listesi ise şöyle: 1- Abdullah Taşkın, 2- Hayati Tekin, 3- Atıf Tomrukçu, 4- İsmail Tutoğlu, 5- Şevki Yılmaz, 6- Kemal Zeybek, 7- Nazım Alkan, 8- Mehmet Atalay, 9- Metin Burma, 10- Rahim Çavga, 11- Necile Çokay, 12- Müşfik Veysel Erdoğan, 13- Suat Hayri Erdönmez, 14- Orhan Güney, 15- Neslihan Hancıoğlu, 16- Dürdane Kılıç, 17- Recep Kılıç, 18- Kumru Köseler, 19- Adem Orman, 20- Şaban Sevinç, 21- Cengiz Sezgin, 22- Seydi Can Süer.

Bayram OK EN ÇOK OKUNANLAR

19 yaşındaki genç otel odasında ölü bulundu

1 19 yaşındaki genç otel odasında ölü bulundu

Çatıya çıkan Rus turisti polisler kurtardı

2 Çatıya çıkan Rus turisti polisler kurtardı

Oyun oynadıkları sırada ceset buldular

3 Oyun oynadıkları sırada ceset buldular

Dörtyolda trafik kazası 4 yaralı

4 Dörtyol'da trafik kazası: 4 yaralı

Çeşmede göçmenleri taşıyan bot battı 6 ölü

5 Çeşme'de göçmenleri taşıyan bot battı: 6 ölü

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki Son 100 yılda Dünyadaki deniz suyu

6 Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki: 'Son 100 yılda Dünyadaki deniz suyu

Duvarı yıkılan Pangaltı Ermeni Mezarlığında çalışmalar gece de devam ediyor

7 Duvarı yıkılan Pangaltı Ermeni Mezarlığı'nda çalışmalar gece de devam ediyor

Aracın önünü kesip 85 bin lira gasp eden 5 kişi gece kulübünde yakalandı

8 Aracın önünü kesip 85 bin lira gasp eden 5 kişi gece kulübünde yakalandı

Özel haber Sağanak kabusunun ardından İstanbulda gün böyle doğdu

9 (Özel haber) Sağanak kabusunun ardından İstanbul'da gün böyle doğdu