ÜNLÜ SUNUCU ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ), kuruluşunun 40. yılı etkinlikleri kapsamında dizi oyuncusu ve sunucu Melike Emiroğlu, öğrencilerle söyleşi yaptı.

ÜNLÜ SUNUCU ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU

Atatürk Kültür ve Kongre Merkezi’nde sunuculuğunu OMÜ öğrencisi Merve Aydın’ın yaptığı söyleşide, öğrenciler Melike Emiroğlu’na sorularını sordu.

Keyifli geçen söyleşide sunucu Merve Aydın’ın ‘kadına yönelik şiddet’ hakkındaki düşüncelerini sorduğu Emiroğlu, “Çok acı. Kadın ve erkek olarak aynı şekilde dünyayı paylaşıyoruz. Bu hangi dine mahsup olursa olsun, biz birbirimizin emanetiyiz. Buradaki, sokaktaki her hayvan, her bitki, her canlı hepimiz birbirimizden sorumluyuz. Toprağa girerken hepimiz kefen giyeceğiz ve yanımızda hiçbir şey götürmeyeceğiz. Sahip olduğumuz sadece kalbimiz ve beynimizdeki değerlerdir. Onun için bunların hepsine sahip çıkmamız gerekiyor. Bugün ekranda gördüğümüz kötü şeyler gelip, toprağa gidenlerimiz var. Bunlardan en sonu Özgecan’dır. Her gün haberlerde birçok olayla karşı karşıya kalıyoruz. Bunların çoğu maalesef kadınların üzerinde oluyor. Eğitim seviyesi ve eğitim çok önemli. Kendimizi geliştirmek için çok çabalamalıyız. Türkiye sadece gece kulüplerinin olduğu, eğlencelerin olduğu, sosyetenin olduğu illerden ibaret değil. Bir insanla bile oturup gözünü açsak ilerideki çocuklarımızın bir adım daha ilerleyebileceğini düşünüyorum. Az önce dediğim gibi hepimiz birbirimizin emanetiyiz. Buna göre yaşamak ve davranmak gerekiyor. Bizim de yeğenlerimiz var, bizim de ileride çocuklarımız olacak. Buna göre yol almamız gerekiyor. İnşallah bu tür şiddetin önüne geçilebilir. Bu tür insanlardan uzak olalım ve tek dileğim bir daha böyle insanlar yetişmesin” diye cevap verdi.

SÖYLEŞİDE ELEKTRİKLER KESİLDİ

Daha sonra salonda bulunan öğrenciler merak ettikleri soruları Emiroğlu’na sordular. Söyleşinin sonlarına doğru Türkiye genelinde yaşanan elektrik kesintisi OMÜ’de de etkili oldu ve Melike Emiroğlu’nun söyleşisinin sonlarına doğru salonda elektrikler gitti. Yaklaşık 10-15 dakika beklenmesine rağmen elektrikler gelmeyince karanlıkta OMÜ Rektör Yrd. Prof. Dr. Sevilhan Mennan, Emiroğlu’na 40. yıl plaketi verdi.

Plaketinin ardından Emiroğlu ve öğrenciler salon dışında toplu olarak fotoğraf çektirdi.

ÜNLÜEN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor'da yıkım!

1 Samsunspor'da yıkım!

Samsunspor - Denizlispor maçı canlı anlatım

2 Samsunspor - Denizlispor maçı canlı anlatım

Samsunspor maçından sonra taraftarlar birbirine girdi

3 Samsunspor maçından sonra taraftarlar birbirine girdi

Haberaks TV canlı yayınlayacak

4 Haberaks TV canlı yayınlayacak

Samsun'da şafak operasyonu, çok sayıda gözaltı...

5 Samsun'da şafak operasyonu, çok sayıda gözaltı...

Samsunspor'a ceza kapıda

6 Samsunspor'a ceza kapıda

Samsunlular Dernek Başkanı'nın oğlu silahla yaralandı

7 Samsunlular Dernek Başkanı'nın oğlu silahla yaralandı

Canberk'e tepki vardı

8 Canberk'e tepki vardı

Samsun'a yeni hastane

9 Samsun'a yeni hastane

Pompalı tüfekle dehşet saçtı! Bakan Soylu devreye girdi...

10 Pompalı tüfekle dehşet saçtı! Bakan Soylu devreye girdi...