YEDAŞ AÇIKLAMA YAPTI

TEİAŞ kaynaklı elektrik kesintisinden YEDAŞ, sadece 2 saat etkilendi. Kriz masası kurarak, tüm enerjilendirilmesi süreçlerini yöneten Genel Müdür Nurettin Türkoğlu, Saat 12.25 itibariyle tüm bölgemiz elektrik enerjisine kavuştu dedi.

YEDAŞ AÇIKLAMA YAPTI

TEİAŞ ın sisteminde meydana gelen ve sistem çökmesi olarak adlandırılan büyük çaplı elektrik kesintisi ülke genelinde hayatı olumsuz etkiledi. Metroların durduğu, fabrikalarda çarkların dönmediği ve hayatı her yönüyle felç eden TEAİŞ kaynaklı Enterkonnekte şebekesindeki arıza, saat 10.36 da meydana geldi. Samsun başta olmak üzere İstanbul, Ankara ve İzmir gibi birçok büyük şehirlerin akşam saatleri olmasına rağmen halen enerjisiz kaldığı Mart ayının son gününde, sistemsel sorunun çözülmeye başlanmasıyla birlikte ilk önce elektrik enerjisine kavuşan dağıtım bölgesi YEDAŞ oldu.

KRİZ MASASI OLUŞTURULDU
Şirketin web sayfasından ve 186 nolu Elektrik Arıza Hattı ndan sürekli olarak müşterilerini bilgilendiren YEDAŞ yetkilileri, en uzunu 2 saat süren bir kesinti yaşadı. Saat 10.36 da elektrik kesintisinin başladığı YEDAŞ ın dağıtım bölgesinde derhal birimlerini harekete geçiren ve Genel Müdürlük Binası nda Kriz Masası oluşturan YEDAŞ Genel Müdürü Nurettin Türkoğlu, enerji verme sürecini yönetti. Trafo merkezlerine anında arıza ekiplerini gönderen Türkoğlu, TEİAŞ ve tüm birimlerle sağlıklı iletişim kurarak, en uzunu 2 saat süren bir kesintinin ardından tüm bölgenin enerjilendirilmesini sağladı.

SİSTEM ÇÖKMESİ MEYDANA GELDİ
Bu süreç içerisinde TEİAŞ la sürekli olarak iletişim halinde olduklarını ve bölgenin enerjilendirilmesi noktasında hızlı adımlar attıklarını kaydeden YEDAŞ Genel Müdürü Nurettin Türkoğlu, Sistem çökmesi olarak adlandırılan TEİAŞ kaynaklı kesinti, Samsun ve civarında 10.36 da meydana geldi. TEİAŞ la yaptığımız ilk görüşmede, kesintinin sebebini Enterkonnekte şebekesinde meydana gelen bir arızadan dolayı kaynaklandığı bildirdi. TEİAŞ ın şebekesindeki düşük frekans değerleri dolayısıyla ülke genelinde büyük çapta kesintilere neden oldu. Frekans ve gerilim seviyesini stabil tutabilmek adına bölgeler kademe kademe enerjilendirildi. Oluşturduğumuz kriz masası YEDAŞ ın, bu enerjilendirilme çalışmalarında ilk sırada yer almasını sağladı diye konuştu.

EN GEÇ 2 SAAT SONRA TÜM BÖLGEYE ENERJİ VERİLDİ
En uzun süreli 2 saat enerjisiz kaldıklarını belirten Türkoğlu, Halen dün akşam saatlerine kadar enerjisiz kalan büyük şehirler vardı. Biz, 12.25 te tüm bölgeyi enerjilendirdik. Bölgemizde ilk enerji verilmesi saat 11.30 da gerçekleşti şeklinde konuştu.
TEİAŞ ın çalışmalarını yakından takip ederek, bölge bölge enerji vermeye başladıklarını kaydeden Türkoğlu, şu bilgileri verdi: Çalışmalarımıza önce trafo merkezlerine arıza ekipleri göndererek başladık. TEİAŞ’tan sürekli olarak bilgiler aldık. Bu sırada ekiplerimizle sağlıklı iletişimler kurarak, aldığımız veriler ve bilgiler doğrultusunda, sistemsel hatalar veya kesintilerin bir daha meydana gelmemesi için kısım kısım bölgeleri enerjilendirdik. Oluşturduğumuz kriz masası, saat 11.30 da enerji vermeye başladı ve saat 12.25 itibariyle tüm bölgede hayatı normale dönmesini sağladı.
TEAİŞ yetkililerine teşekkür eden Türkoğlu, “Yük artırımı çalışmaları kapsamında TEİAŞ’la kurduğumuz doğru iletişim, bölgemizde kesintinin kısa süreli yaşanmasına vesile oldu. TEİAŞ’ta bu zorlu süreci yöneten tüm mesai arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.EN ÇOK OKUNANLAR

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Samsun'a müjde üstüne müjde

1 Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Samsun'a müjde üstüne müjde

Cumhurbaşkanı Erdoğan Samsun'a geri döndü!

2 Cumhurbaşkanı Erdoğan Samsun'a geri döndü!

AK Parti Samsun il yönetimi belli oldu!

3 AK Parti Samsun il yönetimi belli oldu!

Cumhurbaşkan'ı Erdoğan'dan Samsun'a 2'inci üniversite müjdesi

4 Cumhurbaşkan'ı Erdoğan'dan Samsun'a 2'inci üniversite müjdesi

Samsun'da amatör balıkçı dev yayın balığı tuttu

5 Samsun'da amatör balıkçı dev yayın balığı tuttu

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Samsun'da hava engeli

6 Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Samsun'da hava engeli

Yeni Şehir Köprüsü için dev adım

7 Yeni Şehir Köprüsü için dev adım

İmdada Avcı yetişti

8 İmdada Avcı yetişti

Samsun'daki eş zamanlı operasyonda gözaltı sayısı 27'ye çıktı

9 Samsun'daki eş zamanlı operasyonda gözaltı sayısı 27'ye çıktı

Samaras: 'Önümüze bakmalıyız'

10 Samaras: 'Önümüze bakmalıyız'