Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

YEDAŞ AÇIKLAMA YAPTI

TEİAŞ kaynaklı elektrik kesintisinden YEDAŞ, sadece 2 saat etkilendi. Kriz masası kurarak, tüm enerjilendirilmesi süreçlerini yöneten Genel Müdür Nurettin Türkoğlu, Saat 12.25 itibariyle tüm bölgemiz elektrik enerjisine kavuştu dedi.

YEDAŞ AÇIKLAMA YAPTI

TEİAŞ ın sisteminde meydana gelen ve sistem çökmesi olarak adlandırılan büyük çaplı elektrik kesintisi ülke genelinde hayatı olumsuz etkiledi. Metroların durduğu, fabrikalarda çarkların dönmediği ve hayatı her yönüyle felç eden TEAİŞ kaynaklı Enterkonnekte şebekesindeki arıza, saat 10.36 da meydana geldi. Samsun başta olmak üzere İstanbul, Ankara ve İzmir gibi birçok büyük şehirlerin akşam saatleri olmasına rağmen halen enerjisiz kaldığı Mart ayının son gününde, sistemsel sorunun çözülmeye başlanmasıyla birlikte ilk önce elektrik enerjisine kavuşan dağıtım bölgesi YEDAŞ oldu.

KRİZ MASASI OLUŞTURULDU
Şirketin web sayfasından ve 186 nolu Elektrik Arıza Hattı ndan sürekli olarak müşterilerini bilgilendiren YEDAŞ yetkilileri, en uzunu 2 saat süren bir kesinti yaşadı. Saat 10.36 da elektrik kesintisinin başladığı YEDAŞ ın dağıtım bölgesinde derhal birimlerini harekete geçiren ve Genel Müdürlük Binası nda Kriz Masası oluşturan YEDAŞ Genel Müdürü Nurettin Türkoğlu, enerji verme sürecini yönetti. Trafo merkezlerine anında arıza ekiplerini gönderen Türkoğlu, TEİAŞ ve tüm birimlerle sağlıklı iletişim kurarak, en uzunu 2 saat süren bir kesintinin ardından tüm bölgenin enerjilendirilmesini sağladı.

SİSTEM ÇÖKMESİ MEYDANA GELDİ
Bu süreç içerisinde TEİAŞ la sürekli olarak iletişim halinde olduklarını ve bölgenin enerjilendirilmesi noktasında hızlı adımlar attıklarını kaydeden YEDAŞ Genel Müdürü Nurettin Türkoğlu, Sistem çökmesi olarak adlandırılan TEİAŞ kaynaklı kesinti, Samsun ve civarında 10.36 da meydana geldi. TEİAŞ la yaptığımız ilk görüşmede, kesintinin sebebini Enterkonnekte şebekesinde meydana gelen bir arızadan dolayı kaynaklandığı bildirdi. TEİAŞ ın şebekesindeki düşük frekans değerleri dolayısıyla ülke genelinde büyük çapta kesintilere neden oldu. Frekans ve gerilim seviyesini stabil tutabilmek adına bölgeler kademe kademe enerjilendirildi. Oluşturduğumuz kriz masası YEDAŞ ın, bu enerjilendirilme çalışmalarında ilk sırada yer almasını sağladı diye konuştu.

EN GEÇ 2 SAAT SONRA TÜM BÖLGEYE ENERJİ VERİLDİ
En uzun süreli 2 saat enerjisiz kaldıklarını belirten Türkoğlu, Halen dün akşam saatlerine kadar enerjisiz kalan büyük şehirler vardı. Biz, 12.25 te tüm bölgeyi enerjilendirdik. Bölgemizde ilk enerji verilmesi saat 11.30 da gerçekleşti şeklinde konuştu.
TEİAŞ ın çalışmalarını yakından takip ederek, bölge bölge enerji vermeye başladıklarını kaydeden Türkoğlu, şu bilgileri verdi: Çalışmalarımıza önce trafo merkezlerine arıza ekipleri göndererek başladık. TEİAŞ’tan sürekli olarak bilgiler aldık. Bu sırada ekiplerimizle sağlıklı iletişimler kurarak, aldığımız veriler ve bilgiler doğrultusunda, sistemsel hatalar veya kesintilerin bir daha meydana gelmemesi için kısım kısım bölgeleri enerjilendirdik. Oluşturduğumuz kriz masası, saat 11.30 da enerji vermeye başladı ve saat 12.25 itibariyle tüm bölgede hayatı normale dönmesini sağladı.
TEAİŞ yetkililerine teşekkür eden Türkoğlu, “Yük artırımı çalışmaları kapsamında TEİAŞ’la kurduğumuz doğru iletişim, bölgemizde kesintinin kısa süreli yaşanmasına vesile oldu. TEİAŞ’ta bu zorlu süreci yöneten tüm mesai arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor 46 farklı isim

1 Samsunspor: 46 farklı isim

Samsunspor Sözleşmesi bitenler görüşme odasına

2 Samsunspor: Sözleşmesi bitenler görüşme odasına

Samsunspor Samsunspor Başkanı Erkurt Tutu her şeyi açıklayacak

3 Samsunspor: Samsunspor Başkanı Erkurt Tutu her şeyi açıklayacak

Samsunspor Samsun Valisi Şahinden süper istek

4 Samsunspor: Samsun Valisi Şahin'den 'süper' istek

Samsunlu  hemşire 27 yıldır yoğun bakımda

5 Samsunlu hemşire 27 yıldır yoğun bakımda

Samsunspor Samsunsporda olağan kongre haziran sonu

6 Samsunspor: Samsunspor'da olağan kongre haziran sonu

Samsun Haber Samsunda arkadaş kavgası cinayetle bitti

7 Samsun Haber: Samsun'da arkadaş kavgası cinayetle bitti

Uyuşturucuya karşı kano ile Karadenize açılan şahıs Samsuna ulaştı

8 Uyuşturucuya karşı kano ile Karadeniz'e açılan şahıs Samsun'a ulaştı

Samsun Haber Samsunda DEAŞa şafak operasyonu

9 Samsun Haber: Samsun'da DEAŞ'a şafak operasyonu

Samsunsporlu futbolcu Kenan Karışık Gururluyum

10 Samsunsporlu futbolcu Kenan Karışık: 'Gururluyum'