Muzaffer Candemir, ilçe ziyaretlerinde

MHP Samsun Milletvekili Aday Adayı Muzaffer Candemir, Tekkeköy, Çarşamba, Terme ve Ayvacık ta yaptığı ziyaretlerde, sanayi ve ekonominin durma noktasına geldiğini belirterek, Tarımda üretim yok. Pirinçte kota üreticiyi vurdu dedi

Muzaffer Candemir, ilçe ziyaretlerinde

MHP Samsun Milletvekili Aday Adayı Muzeffer Candemir, seçim çalışmalarına Tekkeköy, Çarşamba, Terme ve Ayvacık ilçelerinde devam etti. Candemir, MHP teşkilatları, vatandaşlar ve esnafı ziyaretlerinin ardından Ayvacık Ziraat Odası Başkanı Erdal Avcı ve Ayvacık Türk Eğitim Sen Şubesi ni de ziyaret etti.

TÜTÜN DE ELİMİZDEN GİTTİ
İlçe teşkilatlarında ilçe başkanları tarafından karşılanan Candemir, Tekkeköy de yaptığı açıklamada, Tekkeköy ün tütünü meşhurdu. O da elimizden gitti.  Fabrikaları yok pahasına sattılar. Sanayi ve ekonomi durma noktasına geldi. İstihdam yok. Birkaç özel sektör firması ile ayakta durmaya çalışıyoruz. Samsun milletvekilleri bu güne kadar Samsun a sahip çıkmadı. Yerel yönetimler de bir adım atmadı. Sadece bürokrasinin baskısıyla Samsun yatırım alabildi diye konuştu.

ŞEKER FABRİKASI VAR, ÜRETİM YOK
MHP Samsun Milletvekili Aday Adayı Muzeffer Candemir, Çarşamba MHP İlçe Teşkilatını ziyaret ederek şunları söyledi: Çarşamba da Şeker Fabrikası var. Çarşamba Ovası nda şeker pancarı ekilemiyor. Fabrikada çalışan işçi yok denecek kadar az. Şeker ithal edildi, üretim durdu. Ovanın sulaması, drenajı doğru dürüst yapılamadığı için ürün vermez oldu. Vatandaş sadaka kültürüne alıştırılarak üretimden koparıldı.  

KOTA ÜRETİCİYİ BİTİRDİ
Candemir, Terme de de MHP ilçe teşkilatını ziyaretinin ardından esnaf ve vatandaşlarla biraraya geldi. Ziyaretlerinde iktidarın icraatlarını eleştiren Candemir, Türkiye de pirinç dendiği zaman akla gelen ilk ilçe Terme dir. Terme nin ova kısmında pirinç, üst kısımlarında fındık yetiştirilir. Pirince kota koydular üretim yavaşladı. Az ekince de emeği karşılamaz hale geldi pirinç üretimi. Bu yüzden sektör çökme noktasında. Fındığın durumu belli. Bundan önce bir kesim fındığı olan insan geçimini sağlıyordu. Şimdi üretici kan ağlıyor. Bu yıkım yetmiyor gibi bir de termik santral kurdular ve yenileri de yolda. Halkın sağlığı ile oynadıkları gibi, bölgenin ekonomik geleceği de risk altında. Yerel yöneticiler ve milletvekilleri Samsun a termik santral kurulmaması için çaba gösterme yerine adeta destek veriyorlar.  Verin yetkiyi santral kurulursa kendimi asarım ifadelerini kullandı.

AYVACIKLIYI OYALIYORLAR
Ayvacık Ziraat Odası Başkanı ve MHP İlçe Başkanı Erdal Avcı yı ederek ilçenin sorunları hakkında bilgi alan Candemir, esnaf ve vatandaşlarla buluşmasının  ardından Ayvacık Türk Eğitim Sen Şubesi ni ziyaret etti. Candemir, Hayvancılık ve ormancılıkla geçinen cennet köşesi Ayvacık ilçemiz maalesef hakettiği yerde değil. En yüksek oyu Ayvacık tan almalarına rağmen Ayvacık ı mahfettiler, Ayvacıklıları mağdur ettiler. Ayvacık yıllardır yatırım alamıyor. Şimdi turizm, tarım yatırımları diyerek Ayvacıklıları oyalıyorlar. MHP iktidarında tarım ve hayvancılığın gelişmesi, Ayvacık ın doğal güzelliklerini koruyarak turizminin gelişmesi için elimizden geleni yapacağız. Ziraatçının, çiftçinin ve üreticinin, gelişmesi emeğinin karşılığıı alabilmesi ve üretime geçebilmesi için ne gerekiyorsa yapılacaktır dedi.

MHP Samsun Milletvekili Aday Adayı Muzeffer Candemir,  seçim çalışmaları kapsamında Samsun Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Eyüp Güler, TŞOF Başkanı ve TESK Başkan vekili Fevzi Apaydın ile  eski Anavatan Partisi Samsun milletvekili Adem Yıldız ı da ziyaret etti. Güler, Apaydın ve Yıldız, Candemir e başarı diledi.EN ÇOK OKUNANLAR

Erzincan'da kamyonet cayır cayır yandı

1 Erzincan'da kamyonet cayır cayır yandı

Osmanlıspor: 2 - Gazişehir Gaziantep: 0 (Pen 8-9)

2 Osmanlıspor: 2 - Gazişehir Gaziantep: 0 (Pen 8-9)

Malatya'da Avrupa coşkusu

3 Malatya'da Avrupa coşkusu