Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Gözde yatırım özel okullardır

AK Parti Samsun Milletvekili Aday Adayı Ahmet Akça, “Geleceğin gözde yatırımı özel okullardır” dedi

Gözde yatırım özel okullardır

MÜSİAD ın  Ankara da düzenlediği, Özel okulların tarihi, misyonu ve yatırım imkanları panelinda konuşan Özder Genel Başkanı ve Samsun AK Parti Miletvekili Aday Adayı Ahmet Akça, geleceğin gözde yatırımının özel okullar olduğunu söylmedi.

Akça yaptığı konuşmada AK Parti hükümetleri döneminde eğitim müfredatlarının sivilleştiğini, toplumun değerleriyle örtüşen bir eğitim sistemi için ciddi çalışmalar yapıldığını, bu kapsamda  IHL’lere konan yasakların kalktığı, kılık kıyafet serbestisinin geldiği, 4+4 ile Kuran-ı Kerim ve Siyeri Nebi derslerinin seçmeli hale geldiğini söyledi. Türkiye tarihinde ilk defa eğitim öğretim desteğinin bu yıl verildiğini savunan Akça, Sadece bu bile teşvik için büyük bir yatırımdır. Özel okullar için arsa ve bina teşvikleri verilmektedir. MÜSİAD’lı işadamlarını eğitim alanında yatırım yapmaya davet ediyorum. Eğitim öyle bir yatırım ki insanın hem dünyasını hem ahretini abadeder. Eğitimde özel okul payı yüzde 15’lerin üzerine çıkarılacaktır. Henüz bu oran yüzde 4 seviyesinde. Dolayısıyla bu alan henüz bakir bir alandır. İşi bilen yatırımcılarımız yönünü eğitime dönmelidir. Eğer bu alana yatırım yapmaz iseniz dış sermaye zaten bu alana yatırım yapacaktır.Ancak bu bizim çok da arzu ettiğimiz bir durum değildir. Çünkü geçmişte bu ülkenin özellikle yabancı okullardan çektikleri hafızalarımızda yerini korumaktadır. Bizim için gelecek nesillerin eğitilmesi önemlidir ama bu neslin yeni bir medeniyet sevdası ile yetiştirilmesi daha önemlidir” dedi.

Panele, MEB Müsteşarı Doç. Dr. Yusuf Tekin, Marmara Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Cemil Öztürk, MÜSİAD Danışmanlık ve Eğitim Sektör Başkanı Salim Cam da katıldı. EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun Büyükşehir geç bile kaldı

1 Samsun Büyükşehir geç bile kaldı

Tütün Samsuna geri dönüyor

2 Tütün Samsun'a geri dönüyor

Samsunspor taraftarından Galip Öztürke hoş geldin

3 Samsunspor taraftarından Galip Öztürk'e 'hoş geldin'

Safları belli etmek

4 Safları belli etmek!..

Samsunlu sanatçılar buluştu

5 Samsunlu sanatçılar buluştu

Samsunda 10 ayda 539 bin liralık ceza

6 Samsun'da 10 ayda 539 bin liralık ceza

Samsunspor Teknik Direktörü Özköylü tribünde

7 Samsunspor Teknik Direktörü Özköylü tribünde

Minik Irmak cinayetinde iğrenç detay

8 Minik Irmak cinayetinde iğrenç detay

Samsunsporun en büyük gücü stat

9 Samsunspor'un en büyük gücü stat

Haydi Samsun

10 Haydi Samsun