Terme ye Amazon Tabiat Parkı

Samsun un Terme İlçesi Gölyazı Gölardı Yaban Hayatı Geliştirme Sahası nda bulunan bölgede Amazon Tabiat Parkı kurulması için çalışma başlatıldı

Terme ye Amazon Tabiat Parkı

Terme Belediye Başkanı Şenol Kul ile Orman ve Su İşleri Bakanlığı yetkilileri, Amazon Tabiat Parkı yapılması planlanan alanlarda incelemelerde bulundu. Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, Orman ve Su İşleri Samsun 11. Bölge Müdürlüğü?nden  Müdür Yardımcısı Hüseyin Özbay, Samsun Şube Müdürü Murat Demir, Milli Parklar Şube Müdürü Fatih Karakaya ile Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü Hassas Alanlar Daire Başkanlığı yetkililerinin katılımı ile Orman ve Su İşleri Bakanlığınca teklif edilen 550 hektarlık alanda inceleme yapıldı.

DOĞA TURİZMİ GELİŞECEK
Gölyazı Gölardı bölgesinin bitki örtüsü, yaban hayat özelliği ve manzara güzellikleri ile tabiat parkı potansiyeline fazlası ile sahip olduğuna vurgu yapan Terme Belediye Başkanı Şenol Kul ?Buranın büyük bir potansiyeli var. Ortaya çıkarılmamış değerleri ve güzellikleri var.  Bu güzellik bizden kaynaklanan bir durum değil. Allah ın Terme?ye hediye ettiği bir güzellik. Biz de bu güzellik tanınsın, ortaya çıksın istiyoruz. Bu bölge ilçemizde doğa turizminin gelişmesine katkı sağlayacak dedi.

TURİZMDE SEFERBERLİK  
Başkan Kul, Terme İlçesi nde özelliklede doğa turizminde bir seferberlik ilan ettiklerini belirterek,
Arzu ediyoruz ki, Terme´de yeni yeni başlayan turizm faaliyetleri bir görüp bir çay içip gidilecek şekilde olmasın. Bu tür sosyal tesislerle ekonomik değeri olan yerlerle ilçemize yerli yabancı turist gelsin. Hem kendi dinlensin hem de daha çok ekonomik canlılık oluştursun. Terme İlçesi nin ekonomisine ve turizmine katkı sağlayacak önemli bir proje olacak diye konuştu.bulundu.

KATKI VERENLERE TEŞEKKÜR
Terme Gölyazı mevkiinde yapılması planlanan çalışmalara katkı ve desteklerinden dolayı Samsun Valisi İbrahim Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ile Orman ve Su İşleri Bakanlığı yetkililerine teşekkür eden Başkan Kul, bölgenin Amazon geçmişi, 203 çeşit kuş türü, endemik bitkileri, su basar ormanları ve eşsiz bir güzellikte kumsalları ile dünya markası olacağını ifade etti.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da meydan dayağı! Baygınlık geçirdi

1 Samsun'da meydan dayağı! Baygınlık geçirdi

Samsunspor taraftarlarından YEDAŞ'a kınama

2 Samsunspor taraftarlarından YEDAŞ'a kınama

Samsunspor'da geniş kapsamlı savunma

3 Samsunspor'da geniş kapsamlı savunma

Lime lime doğrandık

4 Lime lime doğrandık

Sakata geldik

5 Sakata geldik

Samsunspor Teknik Direktörü Besim Durmuş: 'Şansımız devam ediyor'

6 Samsunspor Teknik Direktörü Besim Durmuş: 'Şansımız devam ediyor'

Samsun'da ramazan pidesine zam

7 Samsun'da ramazan pidesine zam

MHP'li Usta birinci sıradan aday

8 MHP'li Usta birinci sıradan aday

Samsun'da yan yana 3 eve 3 mahalle

9 Samsun'da yan yana 3 eve 3 mahalle

ALS hastalığına 'meydan okuma' ölümle bitti

10 ALS hastalığına 'meydan okuma' ölümle bitti