REKTÖR AKAN DAN ÖLMEZ E PLAKET

Rektör Prof. Dr. Hüseyin Akan, Borsan Grup Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ölmez e, OMÜ ye yaptığı katkılardan dolayı plaket takdim etti.

REKTÖR AKAN DAN ÖLMEZ E PLAKET

OMÜ nün kuruluşunun 40. yılını muhteşem bir törenle kutladı. Rektör Prof. Dr. Hüseyin Akan, OMÜ bugün artık hastaneleri, lisans, ön lisans eğitimi, havacılık birimleri, sosyal ve kültürel alanları ile bölge üniversitesi olmaktan çkıp dünya üniveristesi olmak adına yol alıyor dedi

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) kuruluşunun 40. yılını OMÜ Atatürk Kongre ve Kültür Mekezi nde düzenlediği muhteşem bir törenle kutladı. Kutlamaya, Samsun Valisi İbrahim Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Adalet Komisyonu Başkanı Kemal Alver, İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, Jandarma Alay Komutanı Albay Hacı Demirezen, OMÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Akan, Canik Başarı Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yunus Bekdemir, Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Recep Bircan,  Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, Borsan Grup Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ölmez, iş adamları, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

TÜRKİYE NİN EN İYİ MERKEZİ 
Törende konuşan OMÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Akan, OMÜ nün ülke ekonomisine katkı sağlayacak bir üniveriste olduğunu belirterek OMÜ bugün artık hastaneleri, lisans, ön lisans eğitimi, havacılık birimleri, sosyal ve kültürel alanları ile bölge üüniversitesi olmaktan çkıp dünya üniveristesi olmak adına yol alıyor. Üniverisitemiz, birçok öğrenci ve araştırmacı tarafından tercih edilerek, bilime ve ülke ekonomisine katkı sağlayan üniveriste olarak öne çıkacaktır. Hedefimiz köklü fakültelerimizin yanında havacılık alanında Samsun u hem eğitim hem de araştırma olarak Türkiye nin en iyi merkezi haline getirmek, bu konuda bence en büyük zorlukları aşmış durumdayız. Havacılık alanında profesyoneler eğitimler yapılmakta ve akademisyenlerimiz şu anda iki kişilik uçak yapımına giriştiler. Hatta bu uçakların kanatlarını bile yaptılar. OMÜ nün bugün geldiği noktada emeği geçen herkese teşekkür ediyorum dedi.

OMÜ ÖRNEK OLUYOR
Samsun Valisi İbrahim Şahin ise, OMÜ, fakülteleri ve yüksek okulları ile kabına sığmaz hale geldi. 40 yılını doldurmuş olan bu üniveriste başka üniveristelere örnek oluyor. Bundan dolayı kampüs dışına çıkmaya başladık. Üniverisitemizde yabancı öğrencilerin sayılarının artması çok güzel. Çünkü böylece hem ülkemiz zenginleşiyor hem de yabancı gençler Türkçe öğreniyor. Dünya üniveristesi olmak da bunu gerektiyor diye konuştu.

Konuşmaların ardından, yabancı uyruklu ve Türk öğrencilerin yaptığı gösteriler büyük beğeni aldı. Kutlamada emeği geçen idari personele, akademisyenlere ve OMÜ nün gelişmesinde katkıda bulunan iş adamlarına plaket verildi. 

Ayşe KUŞCUEN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor 4 maddeden PFDK'ya sevk edildi

1 Samsunspor 4 maddeden PFDK'ya sevk edildi

Samsun'daki eski hastaneye Bakanlık talip oldu

2 Samsun'daki eski hastaneye Bakanlık talip oldu

Emin Kar yakın takipte

3 Emin Kar yakın takipte

Samsun'da UBFED'de deprem

4 Samsun'da UBFED'de deprem

Samsunspor'da kurtuluş hesabı

5 Samsunspor'da kurtuluş hesabı

Emekliye enflasyon farkı! Çifte zam geliyor

6 Emekliye enflasyon farkı! Çifte zam geliyor

Nükleer, Karadeniz'i bitirir

7 Nükleer, Karadeniz'i bitirir

CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, milletvekili aday adayı

8 CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, milletvekili aday adayı

Samsun dahil 19 ilde FETÖ operasyonu: 41 gözaltı kararı

9 Samsun dahil 19 ilde FETÖ operasyonu: 41 gözaltı kararı

Samsun'da 12 adrese uyuşturucu baskını

10 Samsun'da 12 adrese uyuşturucu baskını