Başbakan Davutoğlu, istihdam ve teşvik paketini açıkladı

Davutoğlu, 2014 yılında Türkiye ekonomisi, yüzde 2.9 büyüdü. Büyüme rakamı beklentilerimizin altında gerçekleşti. Bu mütevazi bir büyüme olabilir. Ancak, dünya ekonomisi büyük bir krizden geçiyor. Türkiye Avrupa da en hızlı büyüme niteliğini koruyor

Başbakan Davutoğlu, istihdam ve teşvik paketini açıkladı

Toplum yararına çalışanların sayısını arttırıyoruz. 120 bin yeni istihdam sağlayacağız
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Başbakanlık Çankaya Köşkü ndeki istihdam, sanayi yatırımı ve üretimi destekleme paketine ilişkin basın toplantısına katıldı. 2014 yılında Türkiye ekonomisinin yüzde 2.9 büyüdüğünü bunun beklentilerin altında olduğunu belirten Davutoğlu, 2014 yılında Türkiye ekonomisi, yüzde 2.9 büyüdü. Büyüme rakamı beklentilerimizin altında gerçekleşti. Bu mütevazi bir büyüme olabilir. Ancak, dünya ekonomisi büyük bir krizden geçiyor. Türkiye Avrupa da en hızlı büyüme niteliğini koruyor dedi. 

İstanbul Emniyet Müdürlüğü nün Vatan Caddesi yerleşkesine yapılan silahlı saldırıya değinen Davutoğlu, Dün hukuk düzenimize dönük yapılan bu saldırı, Türkiye de istikrara istikrar ile birlikte Türkiye nin 12 yıl içinde gerçekleştirdiği büyük ekonomik kalkınma hamlesine dönük de bir saldırıdır. Milletimiz birliğini, beraberliğini muhafaza etmiştir dedi. 

11 AYAKLI TEDBİR PAKETİ 
11 ayaklı tedbir paketi ile üretimin ve istihdamın teşvik edileceğini vurgulayan Davutoğlu, Bundan sonra 1100 TL nin altındaki emekli aylığı alanlara 100 lira seyyanen zam yapıyoruz. Uygulamada ise 1000 TL nin altındaki her bir emekli aylığına 100 TL zam yapıyoruz. Yaklaşık 4 milyarlık bir katkının 5 milyon emekliye aktarılması anlamına geliyor. Emekli olup ticaret faaliyetinde bulunan 630 bin emeklimiz için de sosyal güvenlik destek pirimi olarak yapılan yüzde 15 lik kesintiyi, yüzde 10 a çekiyoruz. Bu da aylıklarda ortalama 50 TL lik bir artış olacak diye konuştu. 

145 TL OLAN 65 YAŞ AYLIĞINI 200 TL YE ÇIKARIYORUZ
145 TL olan 65 yaş aylığının 200 TL ye çıkarılacağını söyleyen Davutoğlu, 145 TL olan 65 yaş aylığını 200 TL ye çıkarıyoruz. 145 TL olan 65 yaş aylığını 200 TL ye çıkarıyoruz dedi. 

2014 YILINDA TÜRKİYE EKONOMİSİ, YÜZDE 2.9 BÜYÜDÜ. BÜYÜME RAKAMI BEKLENTİLERİMİZİN ALTINDA GERÇEKLEŞTİ  
2014 yılında Türkiye ekonomisinin yüzde 2.9 büyüdüğünü bunun beklentilerin altında olduğunu belirten Davutoğlu, 2014 yılında Türkiye ekonomisi, yüzde 2.9 büyüdü. Büyüme rakamı beklentilerimizin altında gerçekleşti. Bu mütevazi bir büyüme olabilir. Ancak, dünya ekonomisi büyük bir krizden geçiyor. Türkiye Avrupa da en hızlı büyüme niteliğini koruyor ifadelerini kullandı. 

İŞ KUR DAN İŞ GÜCÜ DESTEĞİ SAĞLANACAK
İş Kur dan iş gücü desteği sağlanacağını belirten Davutoğlu, İş Kur dan iş gücü desteği sağlanacak. Özel sektör iş yerlerinde 6 ay süreyle iş başı eğitim programında çalışacak kursiyerlere İş Kur tarafından net asgari ücret ödenecek. İş verenin kursiyerler için yaptığı harcamalar vergi matrahından düşürülecek. Aynı iş konulunda kurs bittikten sonra kursiyerler işe alınırsa, imalat sektöründe 42 ay, takriben 3 buçuk yıl. Diğer sektörlerde ise 30 ay boyunca SGK iş veren primi İş Kur tarafından ödenecek. Toplamda 4 yıllık bir destek sağlanmış oluyor açıklamasında bulundu. 

TOPLUM YARARINA ÇALIŞANLARIN SAYISINDA 120 BİN YENİ İSTİHDAM SAĞLAYACAĞIZ
Davutoğlu, Toplum yararına çalışanların sayısını arttırıyoruz. 120 bin yeni istihdam sağlayacağız dedi. EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunsporun hazırlık maçı iptal oldu Şok istifa

1 Samsunspor'un hazırlık maçı iptal oldu... Şok istifa!

Efsane futbolcular cezaevinde

2 Efsane futbolcular cezaevinde

Samsunspor Başkan Yardımcısı Araboğlu İddialar asılsız Parayla alakası yok

3 Samsunspor Başkan Yardımcısı Araboğlu: 'İddialar asılsız... Parayla alakası yok'

Samsunun o ilçesi göçle canlanacak

4 Samsun'un o ilçesi göçle canlanacak!

Billy attı Samsun kazandı

5 Billy attı Samsun kazandı

Kılıçdaroğlundan Kalkavan ailesine taziye

6 Kılıçdaroğlu'ndan Kalkavan ailesine taziye

Samsunspor unutmadı

7 Samsunspor unutmadı

Karar Özalanda

8 Karar Özalan'da

Sinopta feci kaza  Ölü ve yaralılar var

9 Sinop'ta feci kaza ! Ölü ve yaralılar var

Samsunda torbacı operasyonu

10 Samsun'da torbacı operasyonu!