Samsun İnşaat Fuarı Açıldı

Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş(TÜYAP) tarafından düzenlenen ‘Samsun İnşaat Fuarı 2015’ düzenlenen törenle kapılarını ziyaretçilerine açtı.

Samsun İnşaat Fuarı Açıldı

TÜYAP Samsun Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen Samsun İnşaat Fuarı açılışına; Samsun Valisi İbrahim Şahin, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, TÜYAP Anadolu Fuarları Genel Müdürü İlhan Ersözlü, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası(TSO) Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, Samsun Ticaret Borsası Başkanı Sinan Çakır, AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel, CHP Samsun İl Başkanı Dinçer Soylu, ilçe kaymakamları, ilçe belediye başkanları ve çok sayıda ziyaretçi katıldı.

“SAMSUN FUARCILIKTA TÜRKİYE’DE EN ÖNEMLİ BİR İKİ ŞEHİRDEN BİRİ”

Törende yaptığı konuşmada fuarcılığın çok önemli bir olgu olduğunu söyleyen Vali İbrahim Şahin, “Tabi fuarcılık öyle bir sene iki sene içinde gelişen şeyler değil. Mesela Amerika’yı inceleyin oyuncak fuarı bile 112 yıllık. Newyork’a bakın 115 yıllık geçmişleri var. 150 yıllık fuarlar var. Almanya’ya bakın fuarcılıkta öne çıkmış bir ülke. Fuarlardan neredeyse Türkiye’nin dövizi kadar döviz kazanıyorlar. Onu için bunları biz mutlak surette benimseyeceğiz. Samsun fuarcılıkta Türkiye’de en önemli bir iki şehirden biri. Onun için fuarcılık anlayışına Samsun yabancı bir şehir değil. Ama bir kopukluk olmuş belki. Bir de eski fuarları panayırcılık mantığından kurtarıp günümüz fuarcılık anlayışına getirmek lazım” dedi.

“FUARA SU GİBİ SUSAMIŞTIK”

Samsun’un bir fuar geçmişi olduğunu vurgulayan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, “Fuara su gibi susamıştık. Fuarcılıktan gelen bir şehir, fuarcılık özgeçmişi olan bir şehir, fuarcılık geçmişi hafızalarda taze olan bir şehir. Uzun yıllar ihtisas fuarcılığına geçmeyi başaramamıştı. Yani o eski klasik fuarcılıktan ihtisas fuarcılık anlayışına geçme dönemi Samsunumuzda biraz uzun sürdü. Bu süreyi kısaltmak için hep telkinler alıyorduk. İş adamlarımızdan, sivil toplum kuruluşlarımızdan hep öneriler alıyorduk. Deniyordu ki ‘bizi bu çadırlardan kurtarın! Çadır fuarcılığı yapıyorduk dolgu alanlarında’. Bugün hepinizin gördüğü gibi dünyanın en gelişmiş şehirlerinde de olan bir fuar alt yapısının kavuşmuş olmanın mutluluğunu hissediyorum. Emeği geçen herkese de teşekkür ediyorum. Fuarlar bir sektörün biriktirdiği bilgilerin bir araya gelerek meslekleriyle ilgili bilgileri ve gelişimleri test ettikleri adeta kısa süreli kurs yerleridir. İnşaat sektörünün mensupları burada meslekleriyle ilgili yeni gelişmeleri burada görecekler. Meslekleriyle ilgili eksikliklerini telafi etmeye çalışacaklar. Süreç içinde Türkiye’nin nereden nereye geldiğini görecekler” diye konuştu.

“2015’İN İLK FUARI”

Fuarın yapımına çok emek verdiklerini ifade eden Samsun Ticaret ve Sanayi Odası(TSO) Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, “Bugün burada ikinci fuarımızı düzenliyoruz. 2015’in ilk fuarı. Ayrıca bu fuarın yapımında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Buraya katılan firmaların fuarlarının bereketli olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

“18 MAYIS’TA KİTAP FUARI İLE KARŞINIZDA OLACAĞIZ”

TÜYAP Anadolu Fuarları Genel Müdürü İlhan Ersözlü, “Ülkemizin en önemli sektörlerinden biri olan inşaat sektörüne yönelik hazırladığımız Samsun İnşaat Fuarı’nda sektörün önde gelen üretici ve ithalatçı firmaları yerini almıştır. 174 markanın katılımı ile Samsun’da gerçekleşen fuar, sektörün bölgedeki ticari hacmini artıracak bir fuar olacaktır. Bu fuardan sonra 18 Mayıs’ta Kitap Fuarı ile karşınızda olacağız” açıklamasında bulundu.

Konuşmaların ardından kurdele kesilerek fuarın açılışı gerçekleştirildi. Fuarı gezen yerli, yabancı firma yetkilileri fuarın sektördeki yenilikler ve ürünlerle çok başarılı bir fuar olduğunu belirttiler.

‘Samsun 2015 İnşaat; yapı, inşaat malzemeleri, tesisat, ısıtma, soğutma havalandırma, doğalgaz ve teknolojileri fuarı’ 2-5 Nisan arası ziyaretçilere açık olacak.

Samsun

SamsunEN ÇOK OKUNANLAR

Denizli'deki kazada ölü sayısı 2'ye yükseldi

1 Denizli'deki kazada ölü sayısı 2'ye yükseldi

Ankara'da arkadaşını vuran şahıs kaçtı

2 Ankara'da arkadaşını vuran şahıs kaçtı

Doğanhisar İlçe Belediye Başkanı bıçaklı saldırıya uğradı

3 Doğanhisar İlçe Belediye Başkanı bıçaklı saldırıya uğradı

Elazığ'da trafik kazası: 7 yaralı

4 Elazığ'da trafik kazası: 7 yaralı

Bıçaklı saldırıya uğrayan belediye başkanı kurtarılamadı

5 Bıçaklı saldırıya uğrayan belediye başkanı kurtarılamadı

Elektrik kontağından çıkan yangın ahşap evi kül etti

6 Elektrik kontağından çıkan yangın ahşap evi kül etti

Şarampole düşmekten son anda kurtarıldı

7 Şarampole düşmekten son anda kurtarıldı

Tuzlada bir binanın beşinci katında yangın çıktı

8 Tuzlada bir binanın beşinci katında yangın çıktı

Doç. Dr. Murat Aydaş'ın 'Koranza ile Lagina' adlı kitabı yayımlandı

9 Doç. Dr. Murat Aydaş'ın 'Koranza ile Lagina' adlı kitabı yayımlandı

Polislere ilkyardım eğitimi verildi

10 Polislere ilkyardım eğitimi verildi