Cambaza bak işi

Burma, Bu cambaza bak işidir, ciddi konuları saptırmaktır. Çünkü asıl sorun temizlik ihalesindeki 800 bin TL lik kamu zararı ve diğer iddialardır dedi

Cambaza bak işi

Atakum Belediye Meclisi nde Başkan İshak Taşçı nın Atatürk Heykeli açıklamalarını komik bulduğunu belirten eski Atakum Belediye Başkanı Metin Burma, Bu cambaza bak işidir, ciddi konuları saptırmaktır. Çünkü asıl sorun temizlik ihalesindeki 800 bin TL lik kamu zararı ve diğer iddialardır dedi
 

Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı nın, belediye meclisinde yaptığı konuşmada Atatürkçü kimmiş, gidin de sizen yaptığınız heykelin yerine yaptırdığımız heykeli görün demesi ve yaşanan heykel tartışmasını komik bulduğunu söyleyen eski Atakum Belediye Başkanı Metin Burma, açıklamaları Cambaza bak işi olarak yorumladı.

KAMU ZARARI VE ADRESE TESLİM İHALE
Konunun Atatürk heykeli olmadığını belirten Burma, Asıl konu oradaki çok önemli hadiselerdir. Onları saptırmak için Atatürk anıtı gündeme getirildiğini görüyorum ama ustası kadar bu becerikli değilmiş. CHPli meclis üyesi arkadaşlarımın yaptığı denetimlere göre, orada bir temizlik ihalesi ve kamunun 800 bin lira zarara uğratılması, usülsüzlükler yapılması iddiası var. Orada Ensar Vakfı yla ilgili adrese teslim yine usülsüz bir başka bir olay ve ihale var. Böyle  bunun gibi bir çok sıkıntılı işler var. Şimdi bunları konuşmak, kamuoyunun önüne bunları getirmek gerekirken Atatürk heykeli tantırmasının ortaya konulmasını çok anlamlı bulmuyorum. Sonuçta, biz orada bir Atatürk Anıtı kompozisyonu ve fikrini ortaya koymuşuz. Bunun üzerinde değişik görüş ve fikirlerde vardır.  Sonuçta bunu bir sanatçı grubu yaptı. Bunu Samsun un bildiği, tanıdığı bir heykeltraş yaptı. Hatta profesör mevkiinde adamlar. Yine sanatçılar arasında ya bu olmadı, bunu böyle yapmasaydınız diye düşünülebilir, konuşulabilir, yenilenebilir, değiştirilebilir.  Yani bunlar  işin aslı değildir. Atatürkçülük, bu noktada boy ölçüşmek falan değildir. Keşke Atatürkçü olsalar. Ben şekli Atatürkçülük noktasında değilim zaten diye konuştu. 

ÇOK CİDDİ İDDİALAR VAR
Burma, Atatürk anıtı konusunun ortaya atılarak gündem değiştirilmek istenildiğini, cambaza bak işinin uygulanmaya çalışıldığını belirterek şunları söyledi: Atatürk anıtı konusu bu işin tamamen saptırılmasıdır, asıl sıkışılan nokta temizlikle ilgili ihaledir, oradaki Ensar Vakfı yla ilgili olaydır. Orada belediye meclis üyesi arkadaşlarımızın yani Cumhuriyet Halk Partisi  belediye meclis grubunun ortaya koyduğu, denetim raporunda da  şerh koyarak döküm yaptığı bir takım usülsüz, kamu zararı olan konular vardır. Şimdi bu konuda iddia sahibi de CHP nin Atakum Belediye Meclis grubudur. Ortaya bir takım belgeler, rakamlar ve belgelerle ciddi iddialar koymuşlardır. Hem de daha bir yıl olmuşken ortaya konulan ciddi iddialar vardır. Üzerinde durulması gereken konu budur. Bunu böyle şekli Atatürkçülük konularına girmek örtmez. Bu iş cambaza bak işidir.  İşte sizin Atatürk heykeliniz kötüydü, bizim heykelimiz daha güzel gibi tartışma komiktir.  

Erdem EROLEN ÇOK OKUNANLAR

Şaka gibi nedenler

1 Şaka gibi nedenler

Samsun'u hortum vurdu!

2 Samsun'u hortum vurdu!

İsmet Taşdemir: 'Güven olmadan çalışamayız'

3 İsmet Taşdemir: 'Güven olmadan çalışamayız'

Samsun'a 5 milyon liralık dev yatırım!

4 Samsun'a 5 milyon liralık dev yatırım!

Toplantılar Samsun'a taşınıyor

5 Toplantılar Samsun'a taşınıyor

Başkan Mustafa Demir: 'Faturayı biz ödeyeceğiz'

6 Başkan Mustafa Demir: 'Faturayı biz ödeyeceğiz'

Samsun'da küçük çocuğun kahreden ölümü

7 Samsun'da küçük çocuğun kahreden ölümü

Samsun'da suya zamlı tarife! İşte yeni fiyatlar

8 Samsun'da suya zamlı tarife! İşte yeni fiyatlar

Samsunspor'da üye olma şartları zorlaşacak

9 Samsunspor'da üye olma şartları zorlaşacak

Samsun'da balkondan düşen çocuk ağır yaralandı

10 Samsun'da balkondan düşen çocuk ağır yaralandı