Savunma sanatına ilgi büyük

Dünya ve Türkiye da ilk defa uygulanan yakın savunma sanatı eğitimi Samsun da başladı. Türkiye Yakın Savunma Federasyonu Başkanı ve Kurucusu İbrahim Altürk ile Teknik Kurul Başkanı Tayfun Yavruoğlu nun da yer aldığı eğitim semineri büyük ilgi görüyor

Savunma sanatına ilgi büyük

DÜNYA DA VE TÜRKİYE DE İLK
Atatürk Spor Salonu nda düzenlenen yakın savunma sanatı eğitim semineri büyük ilgi başladı. Türkiye de 5 bölgede gerçekleşen eğitim seminerinin 6 ıncı ayağı ise Samsun da düzenleniyor. Türkiye Yakın Savunma Federasyonu Başkanı ve Kurucusu İbrahim Altürk ile teknik kurul başkanı Tayfun Yavruoğlu nda yer aldığı seminerde 50 kursiyer eğitim alıyor. Bu sporun Dünya da Türkiye de bir ilki gerçekleştirdiğini belirten Türkiye Yakın Savunma Federasyonu Başkanı İbrahim Altürk, Türkiye de ilk defa uygulamaya geçen sporumuz bireylere kendilerini savunmaları için uygulanmış bir eğitimdir. Türkiye genelinde verdiğimiz seminerlerde çok büyük ilgiler gördük dedi. 

BAŞARILI OLANLARA SERTİFİKA
Karadeniz Bölge Başkanımız Erol Kutlu, bizler Samsun da eğitim semineri verme imkanı tanıyarak, burada kursiyerlerimiz ile buluştuk. Tek gayemiz düşmanlarımıza zarar vermeden onları zararsız hale getirmek ve kendimizi savunmayı öğretmek. Özellikle emniyet güçlerimiz ve güvenlik personellerimizin faydalanacağı bu spor dalı Dünya da sadece Türkiye de hayata geçti. Eğitim semineri boyunca toplam 56 saatlik bir çalışma sonucunda kursiyerler yakın savunma sporununun inceliklerini öğrenecek ve kendilerini bu sporla koruyabilecek. 50 kursiyerimizin katıldığı eğitimler sonucunda başarılı olanlar alacakları antrenörlük belgesi ile eğitimler verebilecek diye konuştu.
 

Salim YILDIZ



EN ÇOK OKUNANLAR