Borsan, Kabloda Global Üretici Oldu

30 yılı geride bırakan Borsan Kablo, sektöründe global üretici olma hedefine, İstanbul’daki Yılka Fabrikası’nın ardından İtalya’da teknolojik çok özel kablo üreten fabrika satın alarak ulaştı.

Borsan, Kabloda Global Üretici Oldu

Borsan Grup Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ölmez, Samsun fabrikasında bakır, İstanbul fabrikasında alüminyum enerji kablosu üreten Borsan’ın, İtalya’da satın aldığı fabrikada uzay, silah ve robot sanayi için teknolojik çok özel kablo imalatıyla sektöründe global bir üretici haline geldiğini söyledi.

30 yılı geride bırakan Borsan Kablo, sektöründe global üretici olma hedefine, İstanbul’daki Yılka Fabrikası’nın ardından İtalya’da teknolojik çok özel kablo üreten fabrika satın alarak ulaştı.

“2014 MÜKEMMEL GEÇTİ”

Borsan Grup Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ölmez, 2014 yılının Borsan için her alanda mükemmel bir yıl olduğunu söyledi. Ölmez, Borsan’ın, kuruluşunun 30’uncu yılı olan 2014’te İstanbul’da satın aldığı Yılka fabrikasıyla, yıllardır üzerinde çalıştığı alüminyum kablo üretme amacına ulaştığını açıkladı. Ölmez, 2014 yılı Borsan için her alanda mükemmel bir yıl oldu. Samsun fabrikasında yaptığımız ilave yatırımlar ve kapasite artışıyla birlikte uzun süredir planladığımız alüminyum kablo üretimini, Türkiye’nin en büyük ikinci alüminyum kablo fabrikası Yılka’yı alarak gerçekleştirmiş olduk dedi.

BAŞARI RAKAMLARA YANSIDI

2014 yılının başarısının rakamlara da yansıdığını ifade eden Ölmez, Samsun fabrikasındaki kapasite artışı ve Yılka’nın Borsan bünyesine katılmasıyla bir önceki yıla göre ciromuz yüzde 80 artarak 2014 yılında 334 milyon TL’ye ulaştı. 2015 yılı ciro hedefimizi ise 416 milyon TL olarak belirledik. Borsan Kablo olarak yurt dışı satışlarını da yaklaşık 80 milyon dolara ulaştırarak yüzde 90’lık artış gerçekleştirdik. Yapılan bu isabetli yatırımlar sadece ciro ve yurt dışı satışlarla değil, verimlilik ve karlılığa da yansıdı. Borsan 2014 yılını her alanda çok başarılı bir yıl olarak kapattı diye konuştu.

İTALYA’DA MUTLU SON

Borsan Kablo’nun bir Türk üretici olarak dünyada 4 kıtada 65 ülkeye satış yapan ve kalitesiyle ortaya çıkan bir marka olmasına rağmen Avrupa ve Amerika’daki ’NİŞ Pazar’ diye nitelendirilen uzay, silah ve robot sanayi gibi pazarlara, her Türk firması gibi girmekte zorlandığını belirterek şöyle konuştu: Bunun için iki yıldan beri, NİŞ Pazarı için teknolojik çok özel kabloların üretim merkezi durumundaki İtalya’da bir fabrika alma çalışmalarımız devam ediyordu. Nihayet yaptığımız uzun çalışmalar sonucunda hedefimize ulaştık. İtalya’da teknolojik çok özel kablo üretimi yapan 75 yıllık firmayı satın alma aşamasına geldik. 75 yıllık bir geçmişi olan, çok büyük bir ’know how’a sahip ve son teknolojiyle üretim yapan bu fabrikanın yönetimini Ocak 2015 itibariyle devraldık. Yüzde 70’i Borsan Kablo, yüzde 30’u İtalyan ortağımıza ait olan bu fabrikanın resmi satın alma işlemlerini de bu yılın ikinci yarısında gerçekleştireceğiz.

SEKTÖR DEVİ OLDU

Borsan Grup Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ölmez, Samsun fabrikasında bakır, İstanbul fabrikasında alüminyum enerji kabloları üreten Borsan’ın, İtalya’da teknolojik çok özel kablolar üreten fabrikayı da bünyesine katmasıyla sektöründe global üretici konumuna geldiğini vurguladı. Ölmez, İtalya’daki fabrikada, 2015 yılının ikinci yarısında yapacakları resmi devir işlemlerinin ardından kapasite artırımına da gideceklerini kaydederek, İtalya’da 75 yıllık geçmişe sahip bu fabrika, Borsan markasına da çok büyük katkılar sağlayacak ifadesini kullandı.EN ÇOK OKUNANLAR

Şaka gibi nedenler

1 Şaka gibi nedenler

İsmet Taşdemir: 'Güven olmadan çalışamayız'

2 İsmet Taşdemir: 'Güven olmadan çalışamayız'

Samsun'a 5 milyon liralık dev yatırım!

3 Samsun'a 5 milyon liralık dev yatırım!

Samsun'u hortum vurdu!

4 Samsun'u hortum vurdu!

Toplantılar Samsun'a taşınıyor

5 Toplantılar Samsun'a taşınıyor

Kayıp AA muhabirinin cesedi bulundu

6 Kayıp AA muhabirinin cesedi bulundu

Samsunspor'da üye olma şartları zorlaşacak

7 Samsunspor'da üye olma şartları zorlaşacak

Akılalmaz ölüm! Acı haberi Samsun'dan aldılar...

8 Akılalmaz ölüm! Acı haberi Samsun'dan aldılar...

Samsun'da inanılmaz kaza!

9 Samsun'da inanılmaz kaza!

23 Mayıs Perşembe Samsun hava durumu...

10 23 Mayıs Perşembe Samsun hava durumu...