Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Samsun Günleri ne görkemli açılış

Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu (SAMKON) organizasyonu ile İstanbul Feshane de düzenlenen Samsun Tanıtım Günleri Fuarı nın açılışı görkemli bir törenle gerçekleştirildi

Samsun Günleri ne  görkemli açılış

Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu (SAMKON) tarafından İstanbul Feshane de bu yıl sekizincisi düzenlenen Samsun Tanıtım Günleri Fuarı nın açılışı görkemli bir törenle gerçekleştirildi. 5 Nisan a kadar devam edecek fuarın açılışı öncesi Eyüp Sultan Camii’nde Cuma Namazı kılındı. Cuma Namazı ndan sonra 5 bin kişilik keşkek halka dağıtıldı. Mehteran eşliğinde çalınan milli marşlarla Eyüp-Feshane’ye gelen Samsunlular, İstanbul a damgasını vurdu. Törene, eski Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Samsun ve İstanbul İlçelerinin kaymakam ve belediye başkanları, Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu (SAMKON) Başkanı Kaya Aşcı, SAMKON Karadeniz Bölge Başkanı Savaş Hakkı Aydın, Borsan Grup Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ölmez, üst düzey bürokratlar, Samsunlu iş adamları ve çok sayıda davetli katıldı.

SAMSUN UN KOKUSU VE SEVGİSİ
Açılışta konuşma yapan eski Gençlik ve Spor Bakanı, AK Parti Samsun Milletveliki Suat Kılıç, birlik ve beraberlik mesajı vererek, Bugün bir kez daha feshanede Samsun coşkusunu hissetmekteyiz. Feshane de Samsun Tanıtım Günleri nin sekizincisi geride kaldı. Ve Feshane Samsun Günleri geleneksel bir nitelik kazandı. Samsun un kokusu ve sevgisi burada. İstanbul daki Samsunluların birliğinin daim olmasını diliyorum. Bu yolda çok emek verdik. Biz birlik oldukça Samsun un sesi İstanbul da daha çok çıkacak dedi.

SAMSUN ŞÖLENİ
Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu (SAMKON) Başkanı Kaya Aşçı ise, İstanbul da kayıtlı 420 bin Samsunlu yaşıyor. Birlik ve beraberlik için 8 yıldır Samsun tanıtım günlerinde bir araya geliyoruz. Bu sene de Feshane Samsun Tanıtım Günleri nde 3 gün 3 gece güzel bir şölen gerçekleştitreceğiz diye konuştu.

200 STANT
Her yıl geleneksel yapılan ve bu sekizincisi düzenlenen fuarda,Samsun Büyükşehir Belediyesi, İlkadım Belediyesi, Atakum Belediyesi, Kavak Belediyesi, Bafra Belediyesi, Çarşamba Belediyesi, Vezirköprü Belediyesi ile Terme Belediyesi nin de aralarında bulunduğu toplam 200 stant kuruldu.

Ayşe KUŞCUEN ÇOK OKUNANLAR

Nasıl bir nefis bu

1 Nasıl bir nefis bu?..

Yolcu otobüsleri çarpıştı 40 yaralı

2 Yolcu otobüsleri çarpıştı: 40 yaralı

Özköylü Samsuna çağrıldı

3 Özköylü Samsun'a çağrıldı

Dal kavgasında kan aktı

4 Dal kavgası'nda kan aktı

TUTU VE EKİBİ DEVAM EDİYOR

5 TUTU VE EKİBİ DEVAM EDİYOR

Katliam gibi kaza 8 ölü, 32 yaralı

6 Katliam gibi kaza: 8 ölü, 32 yaralı

Yürek burkan yaşam mücadelesi

7 Yürek burkan yaşam mücadelesi

Samsun Haber Şehidin eşi ve çocukları aynı uçakla geldi

8 Samsun Haber: Şehidin eşi ve çocukları aynı uçakla geldi

Otomobil ile kamyonet çarpıştı 2 yaralı

9 Otomobil ile kamyonet çarpıştı: 2 yaralı

Kritik toplantı İPTAL

10 Kritik toplantı İPTAL