Samsun Günleri ne görkemli açılış

Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu (SAMKON) organizasyonu ile İstanbul Feshane de düzenlenen Samsun Tanıtım Günleri Fuarı nın açılışı görkemli bir törenle gerçekleştirildi

Samsun Günleri ne görkemli açılış

Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu (SAMKON) tarafından İstanbul Feshane de bu yıl sekizincisi düzenlenen Samsun Tanıtım Günleri Fuarı nın açılışı görkemli bir törenle gerçekleştirildi. 5 Nisan a kadar devam edecek fuarın açılışı öncesi Eyüp Sultan Camii’nde Cuma Namazı kılındı. Cuma Namazı ndan sonra 5 bin kişilik keşkek halka dağıtıldı. Mehteran eşliğinde çalınan milli marşlarla Eyüp-Feshane’ye gelen Samsunlular, İstanbul a damgasını vurdu. Törene, eski Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Samsun ve İstanbul İlçelerinin kaymakam ve belediye başkanları, Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu (SAMKON) Başkanı Kaya Aşcı, SAMKON Karadeniz Bölge Başkanı Savaş Hakkı Aydın, Borsan Grup Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ölmez, üst düzey bürokratlar, Samsunlu iş adamları ve çok sayıda davetli katıldı.

SAMSUN UN KOKUSU VE SEVGİSİ
Açılışta konuşma yapan eski Gençlik ve Spor Bakanı, AK Parti Samsun Milletveliki Suat Kılıç, birlik ve beraberlik mesajı vererek, Bugün bir kez daha feshanede Samsun coşkusunu hissetmekteyiz. Feshane de Samsun Tanıtım Günleri nin sekizincisi geride kaldı. Ve Feshane Samsun Günleri geleneksel bir nitelik kazandı. Samsun un kokusu ve sevgisi burada. İstanbul daki Samsunluların birliğinin daim olmasını diliyorum. Bu yolda çok emek verdik. Biz birlik oldukça Samsun un sesi İstanbul da daha çok çıkacak dedi.

SAMSUN ŞÖLENİ
Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu (SAMKON) Başkanı Kaya Aşçı ise, İstanbul da kayıtlı 420 bin Samsunlu yaşıyor. Birlik ve beraberlik için 8 yıldır Samsun tanıtım günlerinde bir araya geliyoruz. Bu sene de Feshane Samsun Tanıtım Günleri nde 3 gün 3 gece güzel bir şölen gerçekleştitreceğiz diye konuştu.

200 STANT
Her yıl geleneksel yapılan ve bu sekizincisi düzenlenen fuarda,Samsun Büyükşehir Belediyesi, İlkadım Belediyesi, Atakum Belediyesi, Kavak Belediyesi, Bafra Belediyesi, Çarşamba Belediyesi, Vezirköprü Belediyesi ile Terme Belediyesi nin de aralarında bulunduğu toplam 200 stant kuruldu.

Ayşe KUŞCUEN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor'da Angan geri dönüyor

1 Samsunspor'da Angan geri dönüyor

Samsun'da 30 yılı bir metrekarede geçti

2 Samsun'da 30 yılı bir metrekarede geçti

Samsun'da hayaller gerçek oldu

3 Samsun'da hayaller gerçek oldu

Samsun'da engelli gencin korkunç ölümü

4 Samsun'da engelli gencin korkunç ölümü

Samsun'da hava sıcaklıkları artacak

5 Samsun'da hava sıcaklıkları artacak

Samsunspor'da Samaras büyüledi

6 Samsunspor'da Samaras büyüledi

Yıldıray Baş'a güvenoyu

7 Yıldıray Baş'a güvenoyu

Giresun Adası'ndan bir tarih çıktı

8 Giresun Adası'ndan bir tarih çıktı

Samsunspor'da Ayite çok üzgün

9 Samsunspor'da Ayite çok üzgün

Vali Güzeloğlu, hasret giderdi: 'Samsun'u çok özledim'

10 Vali Güzeloğlu, hasret giderdi: 'Samsun'u çok özledim'