Hizmet borcum var

MHP Milletvekili Aday Adayı Muzaffer Candemir, Samsun u en uzak köşesine kadar her yeri yakından tanıdığını ve bütün sorunları bildiğini belirterek, Samsun a hizmet borcum var dedi

Hizmet borcum var

Samsun un Atakum İlçesi nde MHP İlçe Başkanı Hüseyin Ordu ile birlikte esnaf ziyaretleri yapan Milletvekili Aday Adayı Muzaffer Candemir, Bu şehre borcum var. Hizmetlerimle bu borcumu siyasette ödemek istiyorum dedi. 

MHP İKTİDARA YÜRÜYECEK
Milliyetçi Hareket Partisi nin 7 Haziran 2015 tarihinde yapılacak olan seçimlerde iktidara yürüyeceğini ifade eden Candemir, Samsun da MHP bizlerle birlikte birinci parti olacak. Bu kutlu iktidar yürüyüşünde tüm ülküdaşlarımızı bu zaferi birlikte yaşamaya davet ediyorum. Samsun da gerek bürokraside gerekse iş dünyasında başarılı hizmetlere imza attım ve Samsun a hizmet edebilmek için milletvekilliğine aday adayı oldum. Ben Samsun un sorunlarını çok iyi biliyorum. Bu sorunları Meclis çatısı altında MHP iktidarında siyasetin gücünü kullanarak çözerim. Samsunluları özlediği günlere ve iktidara kavuşturacağız dedi.

SAMSUN DA TARIM BİTTİ 
Bafra ve Çarşamba Ovalarının dünyanın en önemli ovalarından olduğunu ifade eden Candemir, Samsun tarım kenti. Ancak geldiğimiz noktada AKP nin yanlış tarım politikaları nedeniyle Samsun da tarım bitti. Çiftçiler başka şehirlere göç etmeye başladı. Köyler boşaldı. Tarım arazileri  atıl hale geldi.Üretici, ürününün hakettiği değeri alamıyor. Gübre, mazot pahalı. Ürün para etmeyince de zarar ediyor, ekemiyor.Tarım desteği adı altında verilen paralarla sadaka toplumu olma yolunda alışkanlık yaratıldı. Bununla üreticiyi uyutup, Türkiye de üretilen herşeyi ithal etmeye, Türk tarımını yoketmeye başladılar. Artık samanı bile ithal eder hale geldik. Çiftçiye verilecek destek ile hem tarımsal üretim artacak hem de ürün para edecek ve dünyayı besleyecek kapasitedeki verimli ovalar hayat bulacak, istihdam artacak. Bu istihdanm artışı da hem üreticiye, hem Samsun esnafına hem de tüm vatandaşlara yarayacak. MHP iktidarında çok yakında bunu sağlayacağız diye konuştu.

VATANDAŞ BORÇ SARMALI İÇİNDE
Vatandaşların borç yükü altında olduğunu ifade eden Candemir, Milletimizin hali perişanken AKP nin sayısı birkaç bini geçmeyen mutlu azınlığı hariç, milletimizin her ferdi borç sarmalı içinde ekonomik sıkıntılarla boğuşmakta, sürekli olarak geleceğinden endişe duymaktadır. Bu endişe hali ise, AKP nin en önemli silahı durumundadır. Deyim yerinde ise AKP, hükümet değişikliği olursa ortaya çıkabilecek krizin altından kimsenin kalkamayacağını şeklinde algı operasyonu ile milletimizi sürekli olarak tehdit etmektedir dedi.

SAMSUN ÜRETİMSİZ KALDI
Samsun un tarım ve hayvancılıkla geçindiğini vurgulayan, Samsun un ekonomisi hakettiği yerde değil. Çiftçi ürünlerini ekemiyor. Ekse bile hükümetin ithal politikaları yüzünden ürünü para etmiyor. Vatandaş tarım desteği adı altında ürün ekmemeye teşvik ediliyor. Sadaka toplumuna dönüştürülüyor. Ülkemiz tarım ülkesi olmasına rağmen üretimsiz kaldı. Üretimsiz kalan ülkede çocuklarımızın  ve gelecek nesillerinin ne ile geçineceği en büyük kaygımız. Samsun da Tekel, Azot, Ladik Çimento, Gelemen Çiftliği, Bafra da Hara, Samsun Limanı satıldı. Devlet arazilerini TOKİ ye peşkeş çektiler. Bunlar satılırken AKP nin 7 milletvekili, 3 bakanı vardı.Hiçbir şey yapmadılar. Bunları geri almak, hesap sormak için yetki istiyoruz. Biz bu memleketin çocuğuyuz. Burada doğduk, burada büyüdük ve Samsunlulara bu şehirde hizmet etme imkanı bulduk. Rabbim nasip ederse şimdi milletvekili olarak kendi şehrime inandığım bedeli ödemek ve vefamı göstermek istiyorum dedi.

YATIRIMLARDAN PAY ALAMIYOR
Samsun un sanayi ve ekonomisinin durma noktasına geldiğini savunan Candemir, açıklamalarını şöyle tamamladı: Samsun devletten hiç pay alamayan illerimizden biri haline getirildi.Samsun un siyasetçileri yerel yönetimlere sahip çıkmadı, yerel yöneticiler bu konularda adım atmadı. Sadece bürokratların hükümete yaptığı baskılarla kamu yatırımları gelebildi.  EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da Türk Yıldızları ve SOLOTÜRK'ün gösteri uçuşları iptal edildi

1 Samsun'da Türk Yıldızları ve SOLOTÜRK'ün gösteri uçuşları iptal edildi

Türk Yıldızları geri döndü! İşte Samsun'daki gösteri saati...

2 Türk Yıldızları geri döndü! İşte Samsun'daki gösteri saati...

Kemal Kılıçdaroğlu ve Ekrem İmamoğlu Samsun'da

3 Kemal Kılıçdaroğlu ve Ekrem İmamoğlu Samsun'da

Samsun'da durdurulan araçtan çıktı

4 Samsun'da durdurulan araçtan çıktı

Samsun'da 17 yıl önce Başbakan Erdoğan açmıştı...

5 Samsun'da 17 yıl önce Başbakan Erdoğan açmıştı...

Samsun'da trafik kazası: 1 ölü

6 Samsun'da trafik kazası: 1 ölü

Samsun'da tarihi buluşma

7 Samsun'da tarihi buluşma

Meteorolojiden Samsun için sağanak yağış uyarısı (19 Mayıs Pazar)

8 Meteorolojiden Samsun için sağanak yağış uyarısı (19 Mayıs Pazar)

Tarihi yolculuk! Gemi Samsun'a demir attı

9 Tarihi yolculuk! Gemi Samsun'a demir attı

Samsun'da vatandaşı 3 günde üç kez kene ısırdı

10 Samsun'da vatandaşı 3 günde üç kez kene ısırdı