Bir ailenin açız feryadı

Adana’da rahatsızlanıp 1 gün işe gidemeyince işten çıkartılan 4 çocuk babası Burhan Ersoy, yaklaşık 2 yıldır işsiz olduğunu belirterek, “Evimizde hiç yemek yok. Çocuklarımız okula aç gidiyor” diyerek yetkililerden yardım istedi.

Bir ailenin açız feryadı

Adana Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Adana Su ve Kanalizasyon İdaresi’nde (ASKİ) 4 buçuk yıl çalışan Burhan Ersoy (52), 2013 yılı Ağustos ayında en küçük oğlu Oğuzhan’ı sünnet yaptırmak için birikmiş 41 gün izin hakkından 6’sını kullanmak istedi. Müdürü tarafından onay alan Ersoy un işe başlayacağı pazartesi günü düşerek beli kaydı. Bu yüzden işe gidemeyen Ersoy, ertesi gün müdürünün yanına giderek durumu izah etmeye çalıştı. Ancak müdürü kendisi hakkında tutanak tutarak iş hakkını feshettiğini söyledi. Ersoy, gelmediği bir günü de birikmiş izninden düşmesini istedi ama çabaları sonuçsuz kaldı. Bunun üzerine Burhan Ersoy mahkemeye başvururken, dava sürüyor.
“ÇOCUKLARIMIZ OKULA AÇ GİDİYOR”
Biri zihinsel engelli 4 çocuğu olduğunu ifade eden Burhan Ersoy, “20 ayı geçkindir işsizim. Evim kira, doğru düzgün ödeyemiyorum kiramı. 3 çocuğum okuyor. Çocuklarım teşekkür, takdir getiriyor ama şu konumda biz bunun mutluluğunu yaşayamıyoruz. Benim tek isteğim devletimizden bize yardım etmesi. Özellikle Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Başbakanımız Ahmet Davutoğlu ve Adana Valimiz Mustafa Büyük’ten yardım istiyorum. Evimizde hiç yemek yok. Çocuklarımız okula aç gidiyor. Ev sahibi ‘polis zoruyla seni evden atacağım’ diyor. Sokakta mı kalacağım? Başımı sokabileceğim çadırım bile yok” dedi.
“ÇOCUKLARIM ‘ACIKTIK’ DEYİNCE ACİZLİK HİSSEDİYORUM”
Ersoy’un eşi Fikriye Ersoy ise, gözyaşları içinde yardım istedi. Sokakta kalmaktan korktuğunu belirten Ersoy, “Yetkililerden iş istiyoruz, aş istiyoruz. Çocuklarımıza sahip çıksınlar. Biz Türk vatandaşı değil miyiz? Neden unutuluyoruz, unutulmak istemiyoruz. Çocuklarım ‘acıktık’ deyince burukluk, acizlik hissediyorum, kendi kendime kahroluyorum. Bir yıldır ne yiyebiliyoruz, ne içebiliyoruz. İnanın ki uyku uyuyamıyoruz, ev sahibi bize ‘çık’ diyor. Nereye çıkacağız, başımızı sokacak bir çadırımız bile yok. 4 çocukla nereye gideceğiz. İnanın ki bir ekmek alacak paramız dahi yok. Eş dost onun bunun yardımıyla geçinmeye çalışıyoruz” diye konuştu. EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor'dan İstanbul'da 2. zirve

1 Samsunspor'dan İstanbul'da 2. zirve

Meteorolojiden Samsun için kritik uyarı

2 Meteorolojiden Samsun için kritik uyarı

Samsun'da sır intihar! İtfaiye şoförü canına kıydı

3 Samsun'da sır intihar! İtfaiye şoförü canına kıydı

'Cenaze evinde düğün olmaz'

4 'Cenaze evinde düğün olmaz'

Samsunspor'da İsmet Taşdemir'le devam

5 Samsunspor'da İsmet Taşdemir'le devam

Abdurrahim Albayrak: 'Hakkımı helal etmeyeceğim'

6 Abdurrahim Albayrak: 'Hakkımı helal etmeyeceğim'

Samsun'da 14 bin hektar arazi toplulaştırıldı

7 Samsun'da 14 bin hektar arazi toplulaştırıldı

TEM'de makas atan otomobil bariyerlere ok gibi saplandı

8 TEM'de makas atan otomobil bariyerlere ok gibi saplandı

Fasl-ı Şahane'de eski Ramazanlar

9 Fasl-ı Şahane'de eski Ramazanlar

Kontrolden çıkan otomobil miksere çarptı: 2 polis öldü

10 Kontrolden çıkan otomobil miksere çarptı: 2 polis öldü