İş Dünyasında Sevinç

Ufuk Ünal, ’Üretim ve İstihdama Destek Paketi’nin iş dünyası açısından büyük moral olacağını belirterek, “Bu destek paketinin uygulanmaya başlanmasıyla birlikte Ordu’da piyasa canlanacak, istihdam oranı artacaktır”

İş Dünyasında Sevinç

Ordu Ticaret ve Sanayi Odası (OTSO) Meclis Başkanı Ufuk Ünal, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun açıkladığı ’Üretim ve İstihdama Destek Paketi’nin iş dünyası açısından büyük moral olacağını belirterek, “Bu destek paketinin uygulanmaya başlanmasıyla birlikte Ord

OTSO Meclis Başkanı Ufuk Ünal, Başbakan Davutoğlu’nun istihdamı, sanayi yatırımını ve üretimini destekleyen, vergi destekleri getiren 11 maddelik destek paketinin son yıllarda uygulamaya konulan en iyi teşvik paketlerinden biri olduğunu söyledi. Açıklanan destek paketinin gerek Türkiye, gerekse Ordu iş dünyası tarafından olumlu karşılandığını belirten Ünal, paketin uygulamaya girmesi halinde piyasaların canlanıp büyümeye başlayacağını, diğer taraftan da istihdamın artmasına ve işsizlik rakamlarının düşmesini sağlayacağını kaydetti.

“PİYASALAR CANLANACAK”

Ünal, Paketin içinde İŞKUR tarafından işbaşı eğitim programı ile çalıştırılan işçilere 6 ay boyunca İŞKUR tarafından asgari ücret verilecek. Aynı işçi firma tarafından işe alınırsa imalat sektöründekiler için 42 ay, diğer sektörlerde 30 ay SGK priminin iş veren payını İŞKUR ödeyecek. Bu rakam bir işçi için aylık yaklaşık 186 TL civarındadır. İŞKUR aracılığı ile verilen bu teşvikten küçük esnafımızdan tutun sanayicilerimize kadar bütün firmalarımız istifade edecekler. Bu uygulama firmaları ekonomik açıdan rahatlattığı gibi istihdamın artmasına da önemli katkı sağlayacaktır. Yine imalatçı KOBİ’lere ve kadın girişimcilere ek destekler verilecek. Sanayilerimiz için yüksek teknolojiye yatırımlar için desteklemeler yapılacak. AR-GE yatırımları için proje finans desteği, KOBİ’lere teminat kolaylığı gibi önemli desteklemelerin olduğunu görüyoruz. Yatırımcılara vergi indirimi desteği yüzde 50’den yüzde 70’e çıkarılacak. Devlet teşvikleri kapsamında 5. Bölge’de olan Ordu iline yatırım yapmak isteyen sanayicilere destek artmış olacak” diye konuştu.

“PAKET HER YIL YENİLENMELİ”

Son yıllarda dünyada ekonomik açıdan yaşanan küresel sıkıntıların olduğu ortamda açıklanan 11 maddelik destek paketinin iş dünyasına büyük moral olacağını ifade eden Ünal, “Açıkçası bu paket sanayicilerimize ve işletme sahiplerine taze kan ve moral getirerek yatırıma teşvik ve istihdamın artmasına önemli katkı sağlayacaktır. Açıklanan teşvik paketinde bütün firmalarımız kendine yönelik bir destekleme modeli görecektir. Bu tür desteklemelerin artarak devam etmesini, firmalarımıza can suyu olarak her yıl yenilenmesini arzu ediyoruz” şeklinde konuştu.EN ÇOK OKUNANLAR

Karaman'da park halindeki otomobil yandı

1 Karaman'da park halindeki otomobil yandı

Çan belediyesinden Türk halk müziği konseri

2 Çan belediyesinden Türk halk müziği konseri

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD'li Müslüman toplumun temsilcileriyle buluştu

3 Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD'li Müslüman toplumun temsilcileriyle buluştu