Şehit Savcı Kiraz’ın Adı Samsun’da Yaşayacak

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, “Şehit Savcımız Mehmet Selim Kiraz beyin adına yeni bir parka vermeye karar verdik. Oraya en uygun bir şekilde onun büstünü de koyacağız” dedi.

Şehit Savcı Kiraz’ın Adı Samsun’da Yaşayacak

AK Parti Samsun İl Başkanlığı’nın Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi’nde düzenlediği 60. İl Danışma Meclisi Toplantısı’nda konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, İstanbul’da görevi başında teröristlerce şehit edilen Savcı Mehmet Selim Kiraz’ın adının ve büstünün Samsun’da yaşayacağını söyledi. Başkan Yılmaz, “Geçen hafta İstanbul Çağlayan Adliyesi’nde şehit edilen savcımız Mehmet Selim Kiraz beyin vefatı dolayısıyla acımız ve hunharca katledilmesinden dolayı yüreğimizdeki hissettiğimiz acının boyutu tarif edilemez. Allah ailesine sabır versin. Rabbim nur içinde yatırsın ve mekanı cennet olsun. Ona uzanan elleri ve onun arkasındaki bütün elleri ki, o eller benim ülkemin istikrarını, benim bu coğrafyada, Ortadoğu coğrafyasının istikrar adası olan Türkiye’nin geleceğine yönelik uzanmış ellerdir. Allah onları bedbaht etsin. Şehit Savcımız Mehmet Selim Kiraz beyin adını hemen Atakum ilçesinde Atatürk Bulvarı’yla Adnan Menderes Bulvarı arasındaki yeni düzenleyeceğimiz bir park alanına vermeye karar verdik. Oraya en uygun bir şekilde onun büstünü koyacağız ve aziz hatırasını gençlerimiz oradan geçtikçe, orada oturdukça gelecek nesillerimiz inşallah görecekler. Ben ailesine sabır diliyorum” diye konuştu.

7 Haziran 2015 seçimlerinin önemine de değinen Başkan Yılmaz, “7 Haziran seçimleri çok önemli. İstikrarın geleceği için önemli. Başkanlık sisteminin belirlenmesine geçiş dönemimizin belirlenmesine yönelik olan bir siyasi potansiyelin sonucunu elde etmemiz açısından çok önemli. Artık 2 trilyon dolarlık bir Gayri Safi Milli Hasıla’ya doğru giden Türkiye’nin, 500 milyar dolar bir ihracatı olacak olan Türkiye’nin, 1925’li yıllarda kalıplara dökülmüş olan sistem ve mental durumla ülkenin yönetilmesi ve geleceğe taşınması mümkün değildir. Bunun için bir siyaset uzmanı olmaya gerek yok. Artık sistemin tıkandığını ne sebebinin neler olduğunu hepimiz biliyoruz. Bunlar geçmişte yaşandı. İnşallah 7 Haziran seçimlerinden sonra oluşacak olan parlamento gücü yeni anayasayı tesis etmemizde ve Türkiye’mizi geleceğe taşıyacak olan yeni başkanlık sistemimizin inşallah hayırlara vesile olacak şekilde kurulması yönünde bir süreç olacak” şeklinde konuştu.

ŞehitEN ÇOK OKUNANLAR

Adana'da trafik kazası: 1 yaralı

1 Adana'da trafik kazası: 1 yaralı

Kırklareli'nde zincirleme kaza: 2'si ağır 3 yaralı

2 Kırklareli'nde zincirleme kaza: 2'si ağır 3 yaralı

Hakkari'de 3 ayrı trafik kazası: 4 yaralı

3 Hakkari'de 3 ayrı trafik kazası: 4 yaralı

Bodrum'da Makilik alanda korkutan yangın

4 Bodrum'da Makilik alanda korkutan yangın

Ağabeyine sinirlenince evlerini ateşe verdi

5 Ağabeyine sinirlenince evlerini ateşe verdi

Pendik'te trafik kazası: 2 ölü 1 yaralı

6 Pendik'te trafik kazası: 2 ölü 1 yaralı

Köpeğe çarpan otomobil takla atarak şarampole devrildi: 1 ağır yaralı

7 Köpeğe çarpan otomobil takla atarak şarampole devrildi: 1 ağır yaralı

TEM Otoyolunda trafik kazası: 4 yaralı

8 TEM Otoyolunda trafik kazası: 4 yaralı

Yoldan çıkan otomobil takla atarak ağaçlara takıldı

9 Yoldan çıkan otomobil takla atarak ağaçlara takıldı

Fethiye'de trafik kazası: 2 yaralı

10 Fethiye'de trafik kazası: 2 yaralı