Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

MİT TIR ları operasyonunda 8 gözaltı

İstanbul Cumhuriyet Savcılığı tarafından başlatılan operasyon kapsamında Adana da 8 muzavvaf asker gözaltına alındı.

MİT TIR ları operasyonunda 8 gözaltı

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından, yasa dışı dinleme, casusluk, özel hayatın gizliliğini ihlal, kişisel verilerin hukuka aykırı olarak kaydedilmesi, resmi belgede sahtecilik, terör örgütü kurmak, yönetmek, üyesi olmak, Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını engellemeye teşebbüs suçlamasıyla paralel yapı iddialarına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında düzenlenen 3. dalga operasyon askere uzandı.
Soruşturma kapsamında İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından yapılan operasyonda, aralarında bir binbaşının da bulunduğu 34 muvazzaf asker hakkında gözaltı ve yakalama kararı çıkarıldı. Soruşturma kapsamında elde edilen yeni deliller doğrultusunda, Adana ve Hatay da Ocak 2014 te MİT e ait TIR ların durdurulmasının Selam Tevhid dosyası kapsamında yapıldığı belirtiliyor. Söz konusu şüpheliler, MİT e ait TIR ların durdurulmasına ilişkin Adana Ağır Ceza Mahkemesi nde casusluk suçundan yargılanıyor. Bu operasyon kapsamında ise aynı şüpheliler hakkında Terör örgütüne üye olmak ve Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını engellemeye teşebbüs suçlarından işlem yapılacağı kaydedildi. 
Soruşturma kapsamında yapılan operasyonda Adana da 8 muzavvaf asker gözaltına alındı. Gözaltına alınan 8 askerin Adana Adli Tıp Birimi nde sağlık kontrolünden geçirildikten sonra İstanbul a gönderileceği öğrenildi. EN ÇOK OKUNANLAR

Boluspor-Göztepespor maçının ardından

1 Boluspor-Göztepespor maçının ardından

Yeni Akit Genel Yayın Yönetmeni öldürüldü

2 Yeni Akit Genel Yayın Yönetmeni öldürüldü

İzmirde feci kaza 3 ölü, 1 ağır yaralı

3 İzmir'de feci kaza: 3 ölü, 1 ağır yaralı